Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła szyje maseczki

Do walki z koronawirusem ruszyli mieszkańcy Wisły i Wiślańskie Centrum Kultury. Wspólnie zaangażowali się bowiem w szycie maseczek ochronnych. Około 100 sztuk trafiło już do potrzebujących.

- W tych trudnych dla wszystkich czasach postanowiliśmy, jako instytucja kultury lekko się przebranżowić i zaangażować się w szycie maseczek ochronnych z kolorowych tkanin - mówi Katarzyna Czyż Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury, i dodaje - WCK ma ograniczone możliwości, do dyspozycji w wiślańskim domu kultury jest tylko jedna maszyna do szycia, mimo to od kilku dni trwa produkcja maseczek.

Uszyte maseczki zostały przekazane pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Mieszkańcy miasta mogą odbierać maseczki u strażników miejskich oraz w siedzibie MOPS. Aby uświadomić mieszkańców miasta, jak ważna jest ochrona podczas panującej epidemii, na wiślańskich rzeźbach i pomnikach pojawiły się maseczki. - Na co dzień mijamy te miejsca, często bezrefleksyjnie, jako element stałego krajobrazu naszej miejscowości. Może dzisiaj, przechodząc i widząc symbole miasta ubrane w maseczki, pobudzi nas to do przemyśleń. Mamy nadzieję, że w  ten sposób szybciej zauważymy skalę problemu - mówi Tadeusz Papierzyński z Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle.

red./mat.pras

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-03 15:26:20
tom lem: ,, dobrze, że Wisła szyje maseczki, przydadzą się mieszkańcom i turystom w czasie przyszłej zimy, jako ochrona przed smogiem, gdy przed wirusem pomoże tylko dobry Boże.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: