Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dyrektor COK zrzeka się tytułu

Nie milkną echa glosowania w konkursie na „Osobowość Roku 2017”. Kolejne oświadczenie wydali burmistrz Cieszyna Ryszard Macura, który uważa, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca oraz Monika Sikora Monkiewicz, dyrektor COK “Dom Narodowy", która najchętniej zrzekła by się tytułu, jednak regulamin takiej możliwości nie przewiduje…

Oświadczenie burmistrza Ryszarda Macury:
W związku z pojawiającymi się w mediach i prasie komentarzami dotyczącymi mojego stanowiska wobec sprawy sposobu głosowania w konkursie na „Osobowość roku” z wykorzystaniem środków publicznych, pragnę podkreślić, że od początku jest ono jednoznaczne. Uważam, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i może rzutować ona nie tylko na pracę całego Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Dom Narodowy”, ale również na pracę innych jednostek.
Zapewniam, że bezpośrednio po dowiedzeniu się o zaistniałej sytuacji i przeprowadzeniu rozmowy z Dyrektor „Domu Narodowego” (31.08.2018 r.), zająłem wobec opisanego zdarzenia negatywne stanowisko, jak również podjąłem odpowiednie kroki, w celu wyjaśnienia przedmiotowej sprawy. Jednym z nich jest zlecona przeze mnie doraźna kontrola w „Domu Narodowym”. Ponadto zleciłem wszystkim jednostkom weryfikację umów na usługi telekomunikacyjne pod kątem ich właściwego wykorzystywania. Informuję też Państwa, że 14 sierpnia przyjąłem oczekiwane zrzeczenie się przez Panią Monikę Sikorę Monkiewicz tytułu „Osobowość roku 2017” i oświadczenie, że Pani Dyrektor bierze na siebie całą odpowiedzialność za zaistniałą sytuację. Zapewniam Państwa, że sprawa jest nadal monitorowana. Z wyników przeprowadzonych kontroli wyciągnięte zostaną stosowne wnioski i podjęte odpowiednie działania.

Oświadczenie - Monika Sikora Monkiewicz, dyrektor COK “Dom Narodowy"
W związku z nienależnym mi tytułem Osobowości Roku 2017 w Kategorii Kultura Powiatu Cieszyńskiego oficjalnie rezygnuję z niego. Chcąc to formalnie uczynić skontaktowałam się z organizatorem plebiscytu, zostałam poinformowana, że w zaistniałej sytuacji, nie został złamany żaden punkt regulaminu plebiscytu. Regulamin nie przewiduje również zrzekania się lub rezygnacji z tytułu, więc nie ma mocy prawnej do takiej czynności. Mogę to uczynić jedynie symbolicznie. Jako kierownik jednostki biorę na siebie pełną odpowiedzialność za zaistniałą sytuację i z całego serca za nią przepraszam.

(red.)

Pisaliśmy:

źródło: ox.pl
dodał: PL

Komentarze

57
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-08-15 07:47:10
GusGus: Czyli Pani Dyrektor zrezygnowała z tytułu z którego zrezygnować nie może:-) Bardzo to bezpieczne dla niej rozwiązanie. Niestety to tylko kolejne udawanie, że teraz wszystko już niby jest w porządku. A moim zdaniem niestety nie jest. W dalszym ciągu żadna z osób odpowiedzialnych za ośmieszenie tej instytucji i za bezprawne korzystanie z publicznych środków w prywatnych celach, nie poniósł konsekwencji. Nie poniósł też nikt konsekwencji za zajmowanie się w czasie pracy wysyłaniem prywatnych sms-ów zamiast wykonywania obowiązków pracowniczych. Gdyby Pani Dyrektor zrezygnowała ze stanowiska które swoim zachowaniem tak ośmieszyła, to ja rozumiem, że to by było poniewczasie ale jednak honorowe zachowanie. A tak... Szkoda gadać. Dlaczego np. w kolejnych oświadczeniach którymi jesteśmy tutaj karmieni nikt nie przyznał, że Pani Dyrektor głosowała też sama na siebie? Dlaczego sami to musimy układać w całość z różnych publikacji w necie i w prasie?
2018-08-15 08:30:07
Ta sama : Ona ma się podać do dymisji ! i odejść z COK u a nie o jakiś tytuł chodzi. To sprawa dla policji jeżeli burmistrz sobie nie radzi. To osoba publiczna i na naszej posłudze a nie my na jej! jak to ona traktowała.
2018-08-15 09:23:11
Henryk.D: Pani MSM, czy Pani chce nam powiedzieć: "Nie chcem, ale muszem"?
2018-08-15 10:20:15
bronek91: GusGus: "Czyli Pani Dyrektor zrezygnowała z tytułu z którego zrezygnować nie może:-)" Dokładnie, Tak się zastanawiam, dlaczego nasza cieszyńska chluba, bohaterka itd. nie wpadła na to wcześniej? Czyżby nikt nie spodziewał się potencjalnej odpowiedzialności za dokonany czyn, przy którym bardziej opłaca się odrzucił tytuł? Niestety, gminy relatywnie podchodzą do kwestii wykorzystywania publicznych środków, często jest to widoczne w odniesieniu do funduszy sołeckich i działań sołtysów i sołtysek. Najwyższa pora to zmienić. Może w zamian za cały ten dyskomfort i rzekome pokrzywdzenie ze strony własnych pracowników o działaniach których, rzekomo najbardziej zainteresowana ponoć nie wiedziała, tak samo jak księgowa/księgowy itd. Może to kreowanie pedagogiki zbiorowej nieświadomości, niewiedzy i powszechnego pokrzywdzenia doprowadzi bohaterów tej akcji do laurów złotej cieszynianki???? W nagrodę za niesłuszne upokorzenie? Niestety, odpowiadamy za konkretny czyn, do którego faktycznie doszło i przyznali się czołowi bohaterowie akcji, nawet publicznie. Moim zdaniem podejrzenie jest na tyle uzasadnione, iż odpowiednie organy, już w odniesieniu do informacji pojawiających się w lokalnych mediach, w oparciu o zebrany materiał prasowy, powinny już wszcząć stosowne postępowanie... A co do tego regulaminu itd. zwykłe proceduralne mataczenie.... Zawsze przecież można zastosować działania nadzwyczajne.... wydać stosowne oświadczenie, powtórzyć głosowanie, zebrać komisję itd.... No ale oczywiście- gańba dla organizatora konkursu, przeca przyznanie się to takiej wpady podważy wiarygodność.... Ręka rękę myje... niestety wody brakło a świadomy obywatel i sprawiedliwość, jak zwykle jest wrogiem numer jeden....
2018-08-15 10:26:07
gluszec: Rewelacyjne wyjście z sytuacji - wydawać dla własnej potrzeby publiczne pieniądze a po wpadce przeprosić, wpłacić kasę i mówić nic się nie stało przecież oddałam. Od dziś wszyscy pracownicy budżetówki powinni zacząć przelewać sobie państwową kasę na własne konta a po wpadce ( a może się uda nie wpaść) przeprosić, zwrócić kasę i nie ma żadnych konsekwencji prawnych - REWELACJA.
2018-08-15 10:30:51
bronek91: Tak się zastanawiam, co robi miejscowy dzielnicowy??? Trzeja na "mojej komendzie" sprawdzić kiery to zasypia na służbie i nie wypełnia służbowych obowiązków, wybrać się do Pana Maciejczyka od dyscyplinarki w KP na kawe i pogodać. Przeca gołym okiem widać, iż podejrzenie jest uzasadnione i zarazem występuje społeczne przyzwolenie a nawet społeczne domaganie się przyjrzenia sprawie ze strony odpowiednich instytucji. Taki potencjalny łup, taka łania, taki rogacz i wiele innych szaraczków na łowach nie jest częsty. Natomiast z takim potencjalnym pokotem każdy dzielnicowy chciałby z pewnością polansować się w lokalnych mediach i przy społecznej akceptacji.... Może dzielnicowy roku nawet wpadłby w sidła odznaczeń?
2018-08-15 10:48:03
bronek91: GusGus: "był straszony przez nią jej adwokatem:-)" - cytat O kruca, zatem już się w adwokatów uzbroili nawet. Jestem ciekaw kiedy slawetny adwokat/ pani adwokat czy radca/ pani radczyni zdradzi swoje nazwisko.... Ciekawi mnie potencjalne powiązanie z ewentualnym prawnikiem świadczącym swoje usługi np. na rzecz Gminy Cieszyn. Ciekawe czy adwokat również jest z kiesy podatnika, czy mam nadzieję, iż prywatnej...
2018-08-15 11:16:54
bronek91: Na miejscu Pana Burmistrza, Naszej Złotej Cieszyniance postawiłbym do wyboru ultimatum. R Z E K O M O dobrowolna r e z y g n a c j a np. ze względu na coś -> modne jest powoływanie się na stan zdrowia lub lepsze zarobki w korpo albo "d e w o l u c j a"/ przekazanie przyjrzenia się sprawie do odpowiednich instytucji. Jeżeli zainteresowani czują się lub są niewinni, nie mają się czego obawiać i z czystym sumieniem mogą wziąć to uderzenie na przysłowiową klatę.... Jak wiadomo, wielu policyjnych mundurowych zajmuje się hobbystycznie wędkarstwem. Być może obecnie wolą łowić karasie czy płotki i tuczyć w tej chwili już i tak grube sumy. Kolega Burmistrza ze Skoczowa, jak widać ma jaja i w sytuacji wyjścia pewnych spraw czy odgłosów poza mury ratusza, wiedział jak ma postąpić.
2018-08-15 11:23:27
GusGus: Ciekawi co niezgodnego z regulaminem było w ostatnim poście, ze bez podania przyczyny został zlikwidowany? Bulwersuje mnie najbardziej to, że Pani Dyrektor okłamywała nas mieszkańców i w swoich oświadczeniach zapewniała nas, ze te płatne SMS-y wysyłali jej pracownicy. Z bilingów wynika jednak że znakomita ich większość została wysłana z JEJ TELEFONU. Ponad 400 smsów. Burmistrz w swoich oświadczeniach też o tym nam nie wspomniał. Dlaczego? Jak można mówić o chęci wyjaśnienia sprawy i uczciwości jeśli cały czas tuszuje się i ukrywa przed mieszkańcami to co miało miejsce? Warto dodać, że Pani Dyrektor za sprawowanie swoich obowiązków inkasuje pensję w wysokości ponad 115000zł rocznie. I nawet tak hojne wynagrodzenie nie jest jak widać gwarantem tego, ze osoba odpowiedzialna na kulturę w naszym mieście robiła to godnie. Zaznaczyć też trzeba, ze okazuje się że nie tylko te SMS-y były opłacane z publicznych pieniędzy. Na facebooku ukazywały się płatne reklamy z poparciem osoby Pani Dyrektor. O tym w oświadczeniach też na razie nie usłyszeliśmy ani słowa.
2018-08-15 11:39:45
pavcio: Panu burmistrzowi na urlopie pomieszały się funkcje. Organizatorem plebiscytu był zewnętrzny podmiot, który nie przewiduje zrzekania się z tytułu - więc Pan go wyręcza? Organizator plebiscytu na każdym SMSie zarabia. Dziennikarstwo dziennikarstwem, ale może warto sprawdzić kto z najbliższych współpracowników Burmistrza w podmiocie organizującym plebiscyt zajmował całkiem nie dawno nie byle jakie stanowiska.
2018-08-15 11:58:41
GusGus: bronek91: Tak się zastanawiam, co robi miejscowy dzielnicowy??? No właśnie. To też jest ciekawe. Bo przecież jak kogoś złapią na zwinięciu z biedronki czekolady za 10zł to na 100% będzie miał spotkanie ze smutnymi panami i słusznie zresztą. A tutaj mamy kwotę brutto prawie dwa tysiące złotych i nic. Nic się nie stało.
2018-08-15 12:11:05
zubermarek: Panie burmistrzu. Po tej wpadce należało by sprawdzić i rozliczać każdego pracownika (nie tylko COK-u) posiadających komórki służbowe z bilingów. Zapewne nie tylko służą im do do rozmów służbowych ale również prywatnych. Za te rozmowy powinni być obciążani. Ciekaw jestem czy ktoś to sprawdza.
2018-08-15 13:23:55
Mach: Cała sytuacja z aferą SMS-ową, przypomina mi kawał o księdzu i złodzieju. pewnego razu złodziej zapragnął wyspowiadać się z uprawianego procederu. Ksiądz cierpliwie słuchał, a złodziej wyznając grzechy nie omieszkał dostrzec na ręce kapłana zloty zegarek, któremu nie potrafił się oprzeć i w krótkim czasie trzymał go w swojej dłoni. Na koniec wyznał, że skradł zloty zegarek, ksiądz przed rozgrzeszeniem nakazał oddanie kradzieży poszkodowanemu. Złodziej wyciągnął rękę z zegarkiem w stronę spowiednika,ale ten niczego nie podejrzewając odparł ,że nie jemu, co skwapliwie wykorzystał zlodziej wyznając na koniec ,że poszkodowany nie przyjął kradzieży i ciesząc się z rozgrzeszenia z zegarkiem opuścił kościół.
2018-08-15 13:31:26
Mach: Złodziej, także oficjalnie zrezygnował z zegarka, z regulaminu spowiedzi się wywiązał, otrzymał rozgrzeszenie i pewnie wziął odpowiedzialność za zaistniałą sytuację.
2018-08-15 14:46:33
ktoś: "Zapewniam, że bezpośrednio po dowiedzeniu się o zaistniałej sytuacji i przeprowadzeniu rozmowy z Dyrektor "Domu Narodowego" (31.08.2018 r.), zająłem wobec opisanego zdarzenia negatywne stanowisko..." - to się dopiero wydarzy?
2018-08-15 18:01:03
Grzegorz P.: Nie znałem sprawy niestety. Natknąłem się na nią przypadkiem na demotywatorach. Tłumaczenia żenujące dlatego sprawę skwituję krótko- głupia pizda
2018-08-15 20:06:31
bronek91: https://demotywatory.pl/4871134/W-Cieszynie-zorganizowano-konkurs-na-Osobowosc No to rozsławili Cieszyn:):):) Ekipa z cieszyńskiego samorządu nie potrafi nawet wyjść z twarzą z aferki, którą można było już uciąć szybkim zdecydowanym ruchem 31 VII.... A jakby popytać po sąsiednich samorządach, z pewnością posadka zastępcza zostałaby znaleziona...
2018-08-15 21:16:45
krzysztof.mm: do burmistrza d o j n e j zmiany R. Macury: na kilometr zionie od pana łgarstwem i obłudą - wstydu za grosz, przyzwoitości jeszcze mniej
2018-08-15 21:17:19
krzysztof.mm: żenującego widowiska cieszyńskiej dojnej zmiany ciąg dalszy - oto rozmodlony pisowski burmistrz cieszyński pisze, że "przyjął oczekiwane zrzeczenie się przez Panią MSM tytułu "Osobowość roku 2017" itede ✚ TO JEST AUTENTYK proszę Państwa!!! ✚ Temu człowiekowi najwyraźniej Pan Bóg rozum odebrał. ✚ Panie Macura, pan się powinien sam do dymisji podać, zrzec urzędowania w cieszyńskim ratuszu któremu pan i jego partia wstyd na cała Polskę przynosicie
2018-08-15 21:17:39
krzysztof.mm: p.s. mam dla pani MSM na otarcie łez nowy tytuł: "Pchła Szachrajka Roku 2018" - do tego broszka w kształcie telefonu komórkowego ✚✚✚ a teraz czekamy na dymisję jej i burmistrza Macury, jemu na zachętę tytuł "Krętacza Roku 2018" - do tytułu krawacik z wyhaftowanym klęcznikiem
2018-08-15 21:30:23
poCieszny: Eee tam czepiacie się, przecież Burmistrz podjął "odpowiednie kroki" i "wyciągnięte zostaną stosowne wnioski i podjęte odpowiednie działania". W roku wyborów trzeba, żeby Pan Burmistrz podejmował odpowiednie kroki i wyciągał stosowne wnioski i przede wszystkim podejmował odpowiednie działania. I wszystko (nie)jasne, a że na krzesełkach nadal pozostają nieuczciwi ludzie... No cóż, my sobie tutaj pokilkamy, temat przewinie się dalej, utknie wśród setek innych i tyle... Panowie wyżej, czy ktoś z Was powiadomił policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa? Nie mam na celu być uszczypliwym, ale wracam tu do tego co napisałem w poprzedniej linijce, poklikamy, może nawet się pobulwersujemy i tyle... A przecież w Kodeksie Postępowania Karnego napisano: "Każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję". Z Waszych powyższych postów wynika, że macie (nie wszyscy oczywiście) informację o tym, że ktoś popełnił przestępstwo. Działajcie....
2018-08-15 21:53:13
krzysztof.mm: pocieszny - pierwszy, kto ma dostęp do kluczowych dokumentów i odpowiedzialny jest za zawiadomienie prokuratury to pisowski burmistrz, to po pierwsze - po drugie, pisowska prokuratura sama winna wszcząć postępowanie w oparciu o doniesienia medialne - i nie wymagaj od Kowalskich, by tę bandę pisowskich kolesiów wyręczali, a za zaniechania w tej sprawie oni pierwsi też odpowiedzą - pisizna się skończy prędzej czy później, proszę pana
2018-08-15 22:03:14
poCieszny: krzysztof.mm rozumiem i popieram. Niestety, skoro tyle czasu minęło i, jak to nazywasz, pisowska prokuratora nic nie robi od siebie, to Kowalski, jak wie, że ktoś popełnił przestępstwo, to niech ich oficjalnie powiadomi. Nie chodzi tu o wyręczanie, a jedynie o nadanie sprawie biegu (o ile rzeczywiście nic się nie dzieje). Bo, jeszcze raz napiszę, my sobie tutaj możemy popsioczyć, ale nic z tego nie wyniknie, dopóki ktoś nie będzie odważny i nie skorzysta z uprawnień (i powinności) obywatelskich. Ja nie jestem, aż tak odważny, dlatego chcąc, nie chcąc, musi mi wystarczyć to, że Burmistrz podjął "odpowiednie kroki" i "wyciągnięte zostaną stosowne wnioski i podjęte odpowiednie działania". Nie mam złudzeń co do tej sprawy. Pani Monika dostanie opiernicz i Burmistrz pogrozi jej palcem, kasa zwrócona, wizerunek nadwyrężony, psy szczekają a karawana jedzie dalej :) Co do końca pisizny - oby prędzej niż później....
2018-08-15 22:42:22
bronek91: poCieszny F E S T I N A L E N T E Najpierw dajmy szansę wykazać się Panu Burmistrzowi- w stosunku do organów administracji jest to uszczegółowione w KPK, jest informacja prasowa, zatem w dalszej kolejności są miejscowe organy ścigania np. KP Cieszyn, jest miejscowy dzielnicowy..... A potem będą płakać, że chcieli a nikt im szansy nie dał i że obywatele wchodzą im w kompetencje. Być może wszystko co zastało przedstawione w tej sprawie to jedna wielka ściema, zatem niech właściwe organy to wyjaśnią. Dlatego dziwię się, iż sprawa jeszcze nie została nigdzie przekazana. Wymienieni są od tego typu czynności i za to obywatele płacą im pieniądze i mają publicznie prawo wymagać z ich strony określonych działań w celu sprawdzenia pojawiających się publicznie uzasadnionych podejrzeń. Sorry, ale jutro czas przysłowiowego przedawnienia nie mija i obywatele mają jeszcze bardzo, bardzo dużo czasu.... A przy okazji na bazie aferki będzie można się przyjrzeć zachowaniu miejscowych służb, inspekcji i straży oraz zastanowić się nad potencjalnymi relacjami samorządowców np. z miejscowym KP, być może będzie możliwość złożenia na kogoś w pełni uzasadnionej skargi, a póki co, obywatelom wystarczy obserwować rozwój sytuacji.... In plus, na dzień dzisiejszy to tylko uzasadnione podejrzenia i tyle, zatem proponuję Ci poCieszny się właściwie wyrażać. Zatem jakie Ty poCieszny przestępstwo masz na myśli? Po wtóre, dlaczego Twoim poCieszny zdaniem tylko część potencjalnych i rzeczywistych odbiorców treści konkretnego artykułu, czy ich tematycznego ciągu, ma w oparciu o przedstawione informacje i fakty odnosić wrażenie inne niż pozostali i jakie twoim zdaniem są te inne wrażenia i czym się różnią??? poCieszny:, zatem jak ty wizualizujesz przedstawione informacje? Może nic się nie stało i wszystko było ok??? Po trzecie, z czego dokładnie wynika, iż ktoś Twoim poCieszny: zdaniem ma takie a nie inne informacje i jakie Ty przestępstwo masz na myśli? Po czwarte „Panowie wyżej”- cytat, skąd wiesz, iż za danymi nickami działają panowie, może panie? A co do reszty, wszystko czas pokaże, póki co, cieszyńscy samorządowcy czynią okropne gafy wizerunkowe, reszcie przyjrzą się ich następcy….// PS pozdrowienia dla wszelkiej maści prowokatorów;)
2018-08-15 22:46:17
bronek91: poCieszny: Skoro chcesz być bardziej papieski niż papież, bardziej niemiecki niż Niemiec, chcesz przeskoczyć pewne procedury i prawa innych, właściwych organów…. zatem dlaczego sam tym obywatelom nie dasz przykładu???
2018-08-15 22:56:01
bronek91: poCieszny: napisałeś „Pani Monika dostanie opiernicz i Burmistrz pogrozi jej palcem,”- cytat Skąd wiesz, iż dostanie- może już dostała??? A może w ogóle nie nastąpi lub nie nastąpiła takowa sytuacja.
2018-08-15 23:57:34
poCieszny: bronek91... bla, bla, bla.... Temat, już z głównej strony zjechał. A Ty nie doczytałeś nawet dlaczego właśnie ja nie dam, jak to sprawnie napisałeś, przykładu obywatelom zgłaszając ewentualne przestępstwo pani Moniki u prokuratora. Ale nie wyręczę Cię i nie powtórzę tutaj tego co już wyżej pisałem. Zanim odezwałem się na łamach tych stron poczytałem sobie Twoje wypowiedzi pod innymi artykułami i spodziewałem się tutaj z Twojej strony zaczepki. Niestety nie chce mi się na owe zaczepki odpowiadać zbyt szczegółowo. Choć Twoja jedna z zaczepek dotycząca, mojego stwierdzenia "Panowie wyżej", jest już wyjątkowo słaba. Nie było już więcej czego się przyczepić? A może właśnie swoje słowa kierowałem do Panów, nie Pań.... Idąc tym tokiem rozumowania: kto dał Ci legitymację do tego, żeby się wypowiadać za innych użytkowników? No chyba, że bronek91 to kobieta. Wtedy niech Pani przyjmie moje przeprosiny, ale niech też Pani zważy na to, że nick bronek91 wprowadził mnie w błąd gdyż sądziłem, że mam do czynienia z mężczyzną, nie codziennie bronkiem jest kobieta. No i tym sposobem odbiegliśmy od tematu, ale nie ma to najmniejszego znaczenia, bo przecież dajemy sobie ulgę klepiąc w klawiatury. Oczywiście zgadzam się z tym co napisałeś (-aś): jest cała drabina ludzi, którzy powinni się zająć tematem, łącznie z dzielnicowym - jak piszesz. Czy się zajęli, nic o tym nie wiadomo, stąd właśnie moje przekonanie, że jeśli ktoś z Was rozmówcy uważa, że Pani Monika popełniła przestępstwo, niech to zgłosi na policję albo do prokuratury, art. 304 kpk daje taką możliwość. No bo wizerunkowo pani Monika jest dosyć mocno nadwątlona i z tym nie dyskutuję. Mi nie chodzi o przeskakiwanie procedur czy też wyręczanie innych, po prostu - uważasz, że popełniono przestępstwo, to stoisz w tym samym szeregu co dzielnicowy i Burmistrz, z wyjątkiem tego, że instytucje i osoby pełniące prominentne funkcje narażają się na sankcje jeśli nie zgłoszą a Ty nie, bo masz "społeczny" obowiązek . A czy rzeczywiście było to przestępstwo - potwierdzi i zbada to prokurator lub sąd jeśli dostaną od Ciebie zgłoszenie. Jeśli natomiast nie uważasz, że to jest przestępstwo, to klikajmy dalej, dawajmy ulgę frustracjom... Może w odpowiednim czasie ktoś ze wspomnianej drabiny zdecyduje się na to, aby powiadomić owe służby i to o czym tutaj klepiemy dzisiaj straci na aktualności, tak jak to bronek91 pisałeś (nadal mam poczucie, żeś jednak mężczyzna, żeby nie pisać chłop, bo mi tu wyrzucisz, że Cię obrażam, czy coś, a ja nie chcę obrażać :) . ) Odniosę się tylko do tego, że przestępstwo to "czyn zabroniony pod groźbą kary jako zbrodnia albo występek, przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia, bezprawny, zawiniony i społecznie szkodliwy w stopniu wyższym niż znikomy" i dam pod rozwagę każdemu i każdej, co bierze udział w tej, jakże ożywionej dyskusji. PS. bronek91, Twoje porównanie mnie do papieskości czy tam niemieckości wywołało na mojej twarzy nie lada uśmiech, choć odnoszę wrażenie, że miałeś (-aś) inne intencje. Mimo to dziękuję za to :) A skąd wiem, że pani Monika dostanie opiernicz<?> Nie wiem, to moja teoria, do której mam prawo, gdybyś się zastanowił czytając całe zdanie ze zrozumieniem, a w szczególności stwierdzenie "Nie mam złudzeń" to byś szybko wyplótł wniosek, że to moja teoria nie mająca umocowania w faktach. A Tobie, jak widać, dała pożywkę do przyczepki. Jako, że temat spadł z głównej, ucieka w otchłań internetu to pozwolę sobie już zamilknąć w tym temacie - swoje już powiedziałem, wystarczy. Do zobaczenia pod innym artykułem. Ale na spokojnie, daleko mi do prowokatora.
2018-08-16 06:49:42
Ta sama : Nie rozumiem po co mieszać partie polityczne jak tu nie o to chodzi tylko o moralność i uczciwość. Jak by była taka pisowska to by nie organizowała WOŚ . Chodziła z nosem zadartym do góry, nie umiała słuchać, klamala i oszukiwała poznałam ja dość blisko . Ma na co zasłużyła. To nie warszawa Moniko!
2018-08-16 06:54:25
krzysztof.mm: bez urazy, szkoda czasu na bronka
2018-08-16 07:20:42
krzysztof.mm: @Ta sama: to nie samorząd czy mieszkańcy mieszają się do partii - to partia z butami weszła do samorządu - przy okazji, jeden z lokalnych laureatów "Osobliwości Roku" to [od trzech lat] komendant Straży Miejskiej ze Skoczowa - młodziutki [42 l.] emeryt, były policjant, znalazł sobie wygodne gniazdko z etatem w Skoczowie, także pod rządami burmistrza dojnej zmiany - czyżby i te sms-y trzeba było prześwietlić??... [na szczęście dla niego nie było ich zbyt wiele]
2018-08-16 07:39:12
Mach: Kiedy, na tym forum zaproponowałem aby pan burmistrz wykazał nam jakie to imprezy miejskie kosztują podatnika milion złotych i potwierdził na które pani dyrektor pozyskała miliony złotych zapadło milczenie. Jak się okazuje kontrola obywatelska i zaangażowanie "Henryka" przyłapała pana Burmistrza na kolejnym kłamstwie lub co najmniej na braku wiedzy w zakresie finansów miejskich. Miliony ,to nie grosze kiedy się pojawiają lub znikają z budżetu miejskiego trudno by gospodarz tego nie dostrzegał. Zatem dlaczego Pan nie istniejące zasługi przypisuje Pani dyrektor DN? To wykracza poza przyzwoitą obronę konieczną swojego pracownika by kłamać w jego interesie kiedy ten bezprawnie wydaje środki budżetowe. To ma fatalne skutki dla dalszej obecności pana na tym stanowisku. Dowodzi niezbicie ,że pełnienie tej funkcji pana przerasta. Przykro to mówić powtórnie tym razem na końcu pańskiej kadencji. Mieszkancy jak się okazuje lepiej sobie radzą w kontrolowaniu poczynań urzędników w tym i pana niż wasze kontrole wewnętrzne, niż wasze osobiste zaangażowanie w sprawy miejskie. Może jakiś komunikat o zawieszeniu w czynnościach dyrektor DN do czasu wyjaśnienia sprawy lub przynajmniej dla przyzwoitości taki komunikat ze strony pani dyrektor ,że oddaje się do dyspozycji burmistrza. To przykre ,że ja o tym muszę pisać ,kiedy wcześniej popierałem ostatecznie pana na to stanowisko w drugiej turze. jak się okazuje czyste ręce nie wystarczą do pełnienia tej funkcji, trzeba jeszcze coś w nich mieć. Pana zaangażowanie w sprawę Pani Dyrektor dowodzi ,że i te czyste ręce bardzo się ubrudziły. Mogę zrozumieć ,że ostateczną decyzję w sprawie Pani dyrektor DN podejmie Pan po kontroli wewnętrznej a organa prokuratury zaangażowane zostaną przez Pana po przekroczeniu udowodnionej defraudacji przekraczającej 2000 zł, łącznie z kwotą oddana już do budżetu. Tu uspakajam tych ,którzy tak ubolewają nad brakiem reakcji prokuratury- istnieje coś takiego jak społeczna szkodliwość czynu. Nie mniej jednak dymisja powinna być już dawno na biurku Pani dyrektor- chodzi o wizerunek pana i pańskiej administracji.
2018-08-16 07:54:22
alouette: Pytanko, bo nie mogę się tak do końca w temacie połapać.... Wg demotywatora, ta pani sama wysłała na siebie kilkaset smsów ze służbowej komórki. Na ox można wyczytać, że wysyłali je pracownicy COKu ze służbowych komórek. Faktu kradzieży to nie zmienia, ale na wizerunek tej pani ma duży wpływ. Jak to w końcu było?
2018-08-16 08:14:33
GusGus: I w ,, Głosie...'' i zwłaszcza na cieszy.pl są jasne informacje, że znakomita większość tych głosów, chyba 423 były wysłane z komórki Pani Dyrektor. I właśnie ten fakt, że w oświadczeniach Pani Dyrektor i burmistrza ani razu nie ma o tym ani słowa pokazuje jak bardzo zależy im na transparentności przy wyjaśnianiu tej sprawy.
2018-08-16 08:19:39
Mach: aluette, nie ściemniaj-pracownikiem COK-u , jest także pani dyrektor, a to do niej i jej najbliższej współpracownicy należały oba nr telefonów służbowych. Czy sugerujesz ,że to wszyscy pracownicy są przestępcami w DN. To dysponenci komórek służbowych odpowiadają w jaki sposób są wykorzystywane- i na nich ciązy odpowiadzialność i ich to obciąża.
2018-08-16 09:02:45
alouette: Mach, bardzo proszę o kulturę dyskusji. Zadałam tylko pytania, jako że nie znam dokładnie tematu. Jeżeli smsy wysyłała sobie tamta pani, to w głowie się nie mieści.... Jeżeli zaś tylko koledzy z pracy, problemem jest jedynie kradzież. Ja na kolegę z pracy sama wysłałabym kilka smsów:)
2018-08-16 09:12:10
Mach: alouette, ty chyba jesteś blondynką?
2018-08-16 09:56:50
alouette: Dlaczego?
2018-08-16 10:07:39
GusGus: Przecież otrzymałaś dokładną odpowiedź na zadane przez Ciebie pytanie. Ponad 400 sms-ów zostało wysłanych z komórki Pani dyrektor. Na cieszy.pl masz wykaz bilingów.
2018-08-16 10:09:15
jasper: A tak przy okazji - "czystych rak" jak pisze Mach. Czytam dzisiaj i oczom nie wierze - http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,23788460,komendant-oglosil-ze-kazdy-policjant-moze-dostac-nowy-testament.html - i to w Cieszynie. Nie dziwi fakt, ze dzielnicowy jeszcze nie zajal sie sprawa przekretu- widocznie szuka odpowiedzi w Biblii. To moze tak po Biblii dla COK i magistratu ? Choc lepiej byloby kupic im Konstytucje.
2018-08-16 10:23:21
alouette: Dostałam, ale co do tego ma bycie "blondynką"? Nie rozumiem Twojego rozumowania...
2018-08-16 10:50:31
bronek91: poCieszny: Jeszcze raz: F E S T I N A L E N T E, a kto słucha, niech rozumie, jak mawia Chrystus. PoCieszny: O legitymację do wypowiedzi zapytaj Ducha Świętego. W taki to sposób Pan Bóg ten świat stworzył, iż za swoje czyny w obecnym lub w przyszłym życiu ponosimy konsekwencje i spotyka nas w pełni zasłużona karma. Tak jest w przypadku każdego a bohaterowie tej sprawy nie stanowią wyjątku. Niestety, każdy ma przygotowany wieczny odpoczynek w raju i zarazem ruszta piekielne. Celem chrześcijanina, zarazem moim, jest piętnować złe uczynki i stanowi to przejaw miłości wobec bliźniego. Przejaw miłości wobec Naszej Złotej Cieszynianki. Zatem twierdzisz, iżbym czynił coś złego? Dziwię się, dlaczego wobec zaistniałej sytuacji Ty poCieszny stosujesz nienawistną retorykę wobec zaangażowanych w sprawę i w stosunku do innych komentujących. Imputujesz mojej osobie poglądy, których nie głoszę i używasz niewłaściwych określeń, których ja nie stosuję. Jak mantrę powtarzasz spuentowane wcześniej kwestie a nawet ewidentnie plączesz się w wypowiedzi. W zaistniałej sytuacji, w mojej opinii najbardziej adekwatnym określeniem dla opisu przedstawionej w treści artykułu sytuacji powinien być wyznaniowy termin grzech. Natomiast Ty poCieszny w swojej retoryce znacząco przesadzasz i stosujesz nieadekwatne określenia w sposób manipulujący i zmieniający charakter sprawy. Powołujesz się na brak odwagi w dokonaniu prostej czynności a jakoś nie masz oporów publicznie wypowiadać się na łamach lokalnego portalu w czasach, gdzie często lokalne media są usłużne wobec lokalnych e l y t politycznych i innych. Natomiast rzekomą anonimowość w internecie można umieścić jako kolejny mit np. w „Mitologii Greków i Rzymian”. Na przyszłość proponuję Ci poCieszny trzymać się tematu wątku a do innych ludzi odnosić się z miłością i w oparciu o dobre intencje. Powołujesz się na popularność wątku? A zastanawiałeś się może, ile to mnie obchodzi i gdzie to mam??? Kiepsko interpretujesz KPK, następnym razem poproś swojego dzielnicowego, może Ci poCieszny pomoże…. Jak wypisujesz bzdury, mam moralny obowiązek prostować, zgodnie z prawdą… Faktycznie, daleko Ci poCieszny do prowokatora…. Bardzo blisko do marnej prowokatarynki i dezinformatorka- Nawet rzecznik prasowy KP stosowałby poważniejsze argumenty i bardziej wyszukane metody… Chyba ktoś czuje pismo nosem... Pozdrawiam i życzę powodzenia!
2018-08-16 11:50:10
bronek91: krzysztof.mm jako jednemu z zawodowych funkcjonariuszy PO-PiS trudno pogodzić się z myślą, iż system, którego jest trybikiem nadaje się do totalnego i legalnego rozliczenia, tym razem bez grubej kreski. Najgorszy dla takich jak krzysztof.mm jest fakt, iż dochodzimy do momentu, gdy PO i wszelkie jego klony ma oficjalnie coraz więcej wspólnych interesów z PiS…. Rozumiem, iż nikt z nich nie chce znaleźć się na śmietniku historii i do tej chwili woli tarzać się w wypełnionym aferami PiS i PO bagienku permanentnych afer i aferek, których rzekomo nie ma komu rozliczyć. W końcu nie ma czasu, bo trzeja dzielić społeczeństwo i sztucznie podsycać narrację rzekomych dwóch plemion.
2018-08-16 11:56:17
bronek91: Jak widać, komitet obrony pewnych społecznie, powszechnie i słusznie potępianych osób zaczął funkcjonować. Będą się nagle pojawiać, udawać, iż rzekomo nic nie wiedzą o co chodzi itd. Mogą próbować skłaniać do pewnych działań czy innych czynów, które na tym etapie, ze względu na charakter sprawy, byłyby przedwczesne. Na takie przypadki, nawet działające w zorganizowaniu, należy być nastawionym. Tak to jest z tym naszym POPiSem.... Jak widać, tym razem PiS i wszelkie persony zawieszone pod tą marką przygotowują się stopniowo na nadejście cięższych czasów i zbliżające się podsumowanie ich działań. Wszystko to świadczy o totalnym rozkładzie, niewydolności i patologii współcześnie funkcjonującego systemu politycznego. Nie pozostaje nic innego, niż w oparciu o legalne metody i działania a także projektowanie nowych i zgodnych z prawem rozwiązań, rozpocząć zmierzanie do legalnego, opartego o prawnie dozwolone środki, stopniowego i sukcesywnego obalania zastanego reżymu politycznego, narzuconego przez wcześniejsze pokolenia i państwa ościenne. Nie wystarczy zmienić persony, z pani na pana, z osoby o inicjałach xy na yx. Afery będą dalej i nic poza obsadą personalną nie ulegnie zmianie. Należy legalnie obalić ten cały koniunkturalno- populistyczny PO- PiS. Ceterum censeo PO-PiS delendam esse!
2018-08-16 11:56:31
alouette: Bronek, z całym szacunkiem, bo idealnych Chrześcijan nie ma (ale trzeba się napominać, jak piszesz). Krzysztofa też nie bronię. Ale, Bracie, nie sądźmy ludzi, tylko same czyny.
2018-08-16 12:15:12
GusGus: ,, 2018-08-16 10:23:21 alouette: Dostałam, ale co do tego ma bycie "blondynką"? Nie rozumiem Twojego rozumowania... '' Coś gdzieś napisałem o blondynce? Możesz zacytować takie moje słowa?
2018-08-16 12:30:11
alouette: Mój błąd, o blondynce napisała inna osoba. Przepraszam.
2018-08-16 14:04:54
krzysztof.mm: blondynki tak mają, że często przepraszają...
2018-08-16 14:36:00
bronek91: Alouette, twierdzenie, iż nie ma idealnych chrześcijan, to czynienie z Chrystusa kłamcy. Idealni chrześcijanie istnieją! Przeanalizuj jeszcze raz, co piszę. Skupiam się na czynie, który jest związany z konkretnymi osobami a nie na tych osobach. Zostało napisane, A jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny. W przeciwną stronę działa to również. Chrystus nie złożył się w ofierze za odpersonalizowane sytuacje, ale za konkretnych ludzi. Depersonalizowanie sytuacji i konsekwentne działania w celu rozmycia i zamiecenia konsekwencji czynu związanego z zaistniałą sytuacją jest sprzeczne z chrześcijaństwem. Człowiek wierzący ponosi konsekwencje odpowiedzialności za swoje czyny. Powinniśmy się skupić na źródle zła. Moim zdaniem, nie jest nim tytuł ale piastowana funkcja, która doprowadziła do danej sytuacji. Osobiście uważam, iż najwyższą wartością jest życie wieczne a to wymaga dobrowolnego poniesienia zaistniałych konsekwencji. Myślę, iż np. dobrowolna dymisja ze stanowiska Naszej Złotej Cieszynianki powinna stanowić adekwatne zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu. W przeciwnym razie, losem zajmą się bliźni zgodnie z zasadą Festina Lente…. Ceterum censeo PO-PiS delendam esse!
2018-08-16 14:40:01
bronek91: Zatem czekamy na rozwój sytuacji, postawę bohaterów akcji a w szczególności Naszej Złotej Cieszynianki. Nie zapominajmy również o wszelkich innych instytucjach powołanych do przyglądania się tego typu sprawom. Wszyscy mają szansę się wykazać a Nasza Złota Cieszynianka ma okazję np. swą rezygnacją z funkcji zadośćuczynić Bogu i bliźniemu a nawet może skorzystać na przybliżeniu do życia wiecznego.
2018-08-17 06:43:58
Mach: W roku 1901 społeczność polska w Monarchii oddawała do użytku DN. Główny ofiarodawca, członek społecznego komitetu budowy, przedsiębiorca z Sibicy ofiarował na ten cela za darmo cegłę i pracę swoich pracowników. Sam nie dożył jego otwarcia gdyż zmarł w roku 1899. To w DN skupiła się praca u podstaw nad odbudowaniem państwowości polskiej, to tam obradowała także Rada Narodowa Księstwa Cieszyńskiego. Jak zatem w konfrontacji z tymi osobami wypadnie pan Burmistrz , u którego boku w dzień otwarcia po remoncie stanie "osobowość roku 2017", jak zaprezentuje się nam obecna Rada Miejska w konfrontacji z tamtą Radą, wśród której jak sądzę znajdują się potencjalni kandydaci do urzędu burmistrza. Bezczynni i bierni przyglądający się tej gorszącej opinię społeczną aferze. Jakże skarlały nam obecne elity władzy lokalnej w konfrontacji z ówczesnymi liderami walczącymi o odbudowanie życia narodowego Polaków. Co nam powiedzą w dniach ponownego otwarcia DN po remoncie? Jak spojrzą nam w oczy ci, którzy rzucili się na grosz publiczny dla wątpliwych korzyści wizerunkowych a także ci, którzy usiłują zamieść tę bulwersującą opinię sprawę pod dywan, liderzy obecnego życia publicznego w Cieszynie.
2018-08-17 07:53:10
bronek91: Wyjątkowo celna uwaga. Tylko pomyśleć, iż tamta elita została ukształtowana oddolnie, sami budowali swój wizerunek. Jeżeli chodzi o współczesne elyty polityczne regionu, co do zasady partyjni aparatczycy i karierowicze wywindowani w oparciu o markę partyji. Ten cały PO-PiS i wchodzący w jego skład kaczyści wszelkiej maści i proweniencji to w prostej linii sukcesorzy ideowi BBWR i sanacji. W czasach II RP, tego typu formacja ideowa, słynąca z autorytaryzmu i ograniczania praw obywatelskich nie była popularna na terenie Śląska. Myślę, iż powinniśmy postąpić zgodnie z poglądami przodków.
2018-08-17 09:10:15
alouette: A propos Chrystusa, Bronek, ostre słowa. Nawet bałabym się zestawić te słowa obok siebie. Tutaj w sumie trzeba byłoby się zastanowić, kim jest idealny Chrześcijanin. I nie zapominać, że szatan działa i nie ma człowieka, który się nie potyka. I pamiętać o belce i drzazdze. Nie wiem, skąd wiesz, że nasz drogi krzysztof.mm to jeden "z zawodowych funkcjonariuszy PO-PiS". Chyba, że sam Ci to powiedział.... O tego typu wypowiedzi mi chodzi.
2018-08-17 10:24:09
krzysztof.mm: Bronkowi co ino coś durnego wyplęźnie i ubiegnie, inaczej nie potrafi
2018-08-17 19:20:53
bronek91: Alouette: Trzeja słuchać bardziej Boga niż ludzi. No widzisz, jakoś Święci nie mieli oporów traktować w ten sposób wypowiedzi negujących nauczanie Chrystusa. Sam Zbawiciel zwrócił się do pewnej niewiasty per nie godzi się zabierać chleb dzieciom a rzucać psom. Jezus powiedział, bądź ciepły albo zimny, nigdy letni. Chrześcijanin ma być jak sól, jeżeli straci swój smak, na nic się już nie przyda. Pierwszym obowiązkiem chrześcijanina jest danie świadectwa prawdzie. Alouette:, chrześcijanin ma potępiać zło a nie usprawiedliwiać. Może za chwilę jeszcze ktoś powie, iż to nie konkretna osoba, ale byt nadprzyrodzony jest winny całej sytuacji. Argumentum ad absurdum, upadły anioł jest oskarżycielem, nie może być jednocześnie sprawcą. Każdy, kto przeinacza nauczanie, czyni z Chrystusa kłamcę. Alouette: z twojej wypowiedzi wyłania się bezrefleksyjny relatywizm i w konsekwencji próba traktowania zła jako symbol. Prawda natomiast jest tylko jedna. W Biblii wszystko jest jasno określone, wystarczy poczytać i poprosić Ducha Świętego o łaskę zrozumienia. Mówisz o belce??? A Jezus powiedział, jeżeli twoje oko lub ręka jest przyczyną grzechu, wyłup/ odetnij. Lepiej jest bez oka/ ręki czy w tym konkretnym przypadku bez piastowanej funkcji mieć szansę na zbawienie niż z okiem, ręką czy w tym przypadku funkcją znaleźć się w opisywanym w treści Biblii ogniu nieugaszonym na wieki. Póki co, mam nadzieję, iż Nasza Złota Cieszynianka pali się ze wstydu i jako zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu, zrezygnuje z piastowanej funkcji. W tym przypadku nie pomoże tej Pani żadna belka, ani nawet drzazga, chyba żeby do przysłowiowego ognia dołożyć. Alouette: pewne sprawy poznaje się się owocach. Jeżeli widzę treści, z którymi wcześniej spotykam się w odpowiednich mediach….. A gdzie był nick Alouette, kiedy sprawy wyznaniowe na łamach tego portalu były permanentnie opluwane? Ceterum censeo PO-PiS delendam esse!
2018-08-17 19:22:55
bronek91: krzysztof.mm, Ty już swoi treści downo wyeksploatowałeś a Bronek PO- PiS w podany przez Ciebie należyty sposób bydzie traktował dali i to coraz bardziej. krzysztof.mm, nie masz nic do przekazania, poza ideologicznym ekskrementem a na tym daleko już nie zajedziesz…. Żodyn tego już nie kupi... Jeżeli zaślepiony PO prowadzi zaślepiony PiS to obaj w dół wpadną…. Tylko kwestia czasu. A potem ten cały PO i PiS legalnie wyciąć, zbadać i sprawiedliwie, zgodnie z prawem osądzić, tym razem bez grubej kreski. Koniec z aferami, aferkami i jakimikolwiek niejasnościami. Pytanie, jak Nasza Złota Cieszynianka, bohaterka treści artykułu zachowałaby się, gdyby sprawa nie wyszła na przysłowiowe światło dzienne. Pytanie, czy pod kolejnymi rządami PO dochodziłoby do podobnych, większych czy mniejszych niejasności? Ceterum censeo PO-PiS delendam esse!
2018-08-17 19:23:42
bronek91: krzysztof.mm: Lepsze własne durne bzdury niż ślepe powielane propagandowej PO- PiSowej ideologicznej bibuły i podsycanie sztucznego konfliktu.
2018-08-17 21:51:42
Herr Flick: Bronku i mój ulubiony Krzysiu! Dawno mnie nie było ale przy takiej okazji muszę się odezwać. Niepotrzebnie znowu się spieracie. Tępa dzida jest tępą dzidą i nieważne czy z PO, PiS czy z jakiejkolwiek organizacji (sic!) przestępczej:) Ta cała Pani Dyrektor to pinda do sześcianu. Nie dość, że myślała, że jest najmądrzejsza na świecie a Ci z którymi ma do czynienia to umysłowe ameby to teraz jeszcze się tragiczni tłumaczy. Taa, pracownicy z dobrej woli głosowali. Wg bilingów połowę tych głosów wysłała sama Dyrektor a jak znam życie to pracownicy nie wysyłali SMSów z dobrej woli ale z przymuszonej. Tępa dzida i to już wiedziałem po "Ugotowanych". Ugotowała się sama. Ciekawe ile pomysłów Pani Dyrektor za pomocą sondy SMS zostało wprowadzonych w życie? Dla mnie to sprawa dla Prokuratury a to babko powinno za to siedzieć w więzieniu. No i co z tego, że zapłacili za te SMSy? Gdyby sprawa nie wyszła to by zapłacili? Złodziej to złodziej. Ehhhh
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: