Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Studio telewizyjne w Zamarskach

Wraz z początkiem kwietnia br. wystartowała w naszym powiecie nowa telewizja internetowa Zamarski TV - zobacz życie swojej wsi. Telewizja rozwija się, a za niedługo będzie miała swoje studio. W projekt zaangażowali się mieszkańcy Zamarsk.

TV Zamarski to informator kulturalny, relacje z imprez, wydarzenia z życia wsi, wiadomości. Dokładnie 8 kwietnia br. został wyemitowany pierwszy odcinek pilotażowo-informacyjny, telewizji internetowej Zamarski TV - zobacz życie swojej wsi. Głównym inicjatorem jest Marcin Ścibik. Zadanie realizowane jest w ramach projektu Działaj Lokalnie przez Stowarzyszenie Miłośników Zamarsk. Do tej pory ukazało się pięć odcinków. TV Zamarski rozwija się - przyznaje z dumą sołtys Zamarsk Klaudiusz Zawada. Pod koniec lipca ruszyły prace porządkowe w pomieszczeniu, gdzie swoje miejsce będzie miało studio telewizyjne Zamarski TV.

Na Zamarski TV z Działaj Lokalnie pozyskaliśmy 4 tys. zł. Dzięki temu udało nam się zakupić sprzęt tj. kamerę, mikrofon, tło green screen. Odbędą się również dwa spotkania warsztatowe z obróbki i edycji dźwięku oraz obrazu, a także spotkanie z dziennikarzem i operatorem kamery. W planach jest również wyjazd do katowickiej telewizji. Bardzo się cieszę, bo oprócz tych działań tworzymy studio nagrań. Właśnie tam w okresie jesienno-zimowym będziemy mogli nagrywać nowe odcinki - dodaje Zawada.

Studio Zamarski TV będzie się znajdować na poddaszu budynku OSP Zamarski, obok salki spotkań. Zagracone poddasze pomogła uporządkować młodzież zaangażowana w projekt Szwung Młodych i działacze ze Stowarzyszenia Miłośników Zamarsk. Jak zdrasza sołtys na podłodze pojawiły się płyty OSB. Udało się także postawić ścianki działowe. Studio trzeba jeszcze wyposażyć, oświetlić i zamontować wentylację. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już we wrześniu telewizyjne pomieszczenie będzie gotowe.

Zamarski TV to nie tylko informator, to również doskonały start dla ludzi młodych, którzy chcą zdobywać doświadczenie dziennikarskie. Chcielibyśmy, żeby młode osoby zaangażowały się w ten projekt. Uważam, że to jest fajna przygoda. Można się czegoś nauczyć - tłumaczy Zawada, po czym żartobliwie dodaje, że teraz w Zamarskach brakuje już tylko radia. Wydawana jest bowiem również gazetka "Szwung Młodych" prowadzona przez miejscową młodzież z projektu o tej samej nazwie. Słotys Klaudiusz Zawada prowadzi zaś bloga o wsi Zamarski. Jeśli są pomysły, a przede wszystkim ludzie, chętni by je realizować to warto iść w tym kierunku. Przede wszystkim trzeba pokazywać mieszkańcom i turystom co się u nas dzieje. Najprostszym i najszybszym sposobem są przecież media - dodaje sołtys.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: