Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dużo zdarzeń drogowych - czy to czas na zimówki?

W tym roku październik przywitał nas niskimi temperaturami. W górach spadł już pierwszy śnieg, a w nocy temperatury coraz bardziej zbliżają się do zera. W związku z tym na drogach trzeba zachować szczególną ostrożność.

Od minionego weekendu (10-11.10) na drogach w powiecie cieszyńskim można zaobserwować większą nić zwykle ilość stłuczek. Najczęściej przyczyną jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. A te są coraz gorsze. W związku z tym do problemu należy podejść odpowiedzialnie i zadbać, aby nasz samochód nadawał się do jazdy w niższych temperaturach – przede wszystkim apelujemy o rozwagę. Na drogach podstawą jest zdrowy rozsądek. Jadąc w góry powinniśmy rozważyć założenie opon zimowych. Nawet w pozostałej części powiatu zmiana ogumienia będzie zasadna – wyjaśniają mundurowi, dodając, że mimo iż w Polsce nie ma obowiązku wymiany opon w określonym terminie, podczas niższych temperatur twardsze, letnie opony, mogą być przyczyną problemów.

Decydując się na wyjazdy, warto sprawdzić warunki na drogach. W czasie ulew i silnego wiatru, jeżeli nie ma konieczności wyjazdu, lepiej pozostać w domu. Decydując się na górskie wyjazdy, należy zastanowić się, czy poradzimy sobie na śniegu i lodzie. Dzięki rozwadze można uniknąć wielu problemów.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: