Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Podtopienia są, jednak jest ich mniej

Od kilku dni w regionie pogoda daje się we znaki. Po czwartkowym okienku pogodowym piątek (16.10) znów powitał nas deszczem. W związku z tym strażacy wciąż walczą z lokalnymi podtopieniami.

Końcem tygodnia sytuacja związana z lokalnymi podtopieniami jest znacznie lepsza niż kilka dni temu. Pogoda wciąż jednak daje się we znaki, na szczęscie strażacy otrzymują mniej wezwań do usuwania skutów deszczowej aury. Kilka dni temu ratownicy podejmowali nawet kilkadziesiąt interwencji dzienne, teraz jest to kilka lub kilkanaście – w czwartek (15.10) odnotowano 6 zdarzeń związanych z deszczem. Cztery to wypompowanie wody z zalanej piwnicy, jedno to udrażnianie przepustu i jedno to usuwanie powalonego drzewa. W piątek (16.10) do godziny 14:00 strażacy w związku z zalaną piwnicą interweniowali 3 razy – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Prognozy pogody na najbliższe dni nie są optymistyczne, deszcz jeszcze przez jakiś czas będzie nam towarzyszył. Dobrą wiadomością jednak jest fakt, że opady nie będą już tak intensywne, jak początkiem tygodnia.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-16 19:34:54
Jarek.K: Co tam podtopienia i inne temu podobne duperele. Teraz na tapecie jest zaraza i proszę nie zbaczać z tematu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: