Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Debata w Wiśle za nami

Przed chwilą zakończyła się debata kandydatów na urząd burmistrza Wisły. Wzięli w niej udział: Paweł Brągiel, Andrzej Molin oraz Jan Poloczek.

Jest niedziela, 14 listopada, godzina 17:00. Wiślańskie Kino „Marzenie” pęka w szwach. Paweł Brągiel, Andrzej Molin oraz Jan Poloczek siedzą w pierwszym rzędzie wśród publiczności. Na scenę zaraz poprosi ich aktor Zbigniew Stryj znany między innymi z roli w serialu „Na Wspólnej”.

To od początku była dziwna debata. Do końca nie można było być pewnym, że się odbędzie. Jej organizatorem był komitet, który popiera Andrzeja Molina, obecnego burmistrza Wisły. Organizatorzy poinformowali konkurentów o debacie pisząc na naszym forum wyborczym w serwisie wybory.ox.pl oraz wysyłając list do konkurentów. - Pragnę poinformować, że formuła debaty nie została ostatecznie ustalona a rozmowy jej dotyczące nadal trwają. Podawanie do wiadomości przez Komitet Pana Andrzeja Molina informacji, że formuła debaty została ustalona jest wprowadzaniem w błąd mieszkańców naszego miasta – pisał jeszcze 9 listopada Jan Poloczek w swoim wpisie w naszym serwisie wybory.ox.pl.

- Po części czuję się mieszkańcem tego miasta – mówił Zbigniew Stryj. Wspominał, że wiele rzeczy w jego życiu jest związanych z Wisłą. Tu wyjechał na pierwsze samodzielne wakacje, tu wziął ślub, tu dom mają jego teściowie, tu także po raz pierwszy miał kontakt z ... Milicją.

Debata składała się z 3 części. W pierwszej każdy z kandydatów wygłosił przygotowane wcześniej expose na temat zdrowia, turystyki i spraw społecznych. Kandydaci podkreślali potrzebę poszerzenia oferty ochrony zdrowia dla mieszkańców Wisły oraz turystów – szczególnie zimą, kiedy łatwo o wypadki na stokach. Kandydaci byli także zgodni, jeśli chodzi o pojmowanie znaczenia turystyki dla miasto, choć nie obyło się bez osobistych uwag. - Dziękuję, że pan Paweł Brągiel zawarł w swoim programie rzeczy, które dawno realizuję – mówił Andrzej Molin. Emocje wywołała dopiero trzecie pytanie o sprawy społeczne. - Najważniejsze są inwestycje. Im więcej inwestycji, tym więcej miejsc pracy dla mieszkańców Wisły i mniejsze zapotrzebowanie na opiekę socjalną – przekonywał Jan Poloczek. Paweł Brągiel przytaczał liczby, które świadczą o wzroście zadłużenia miasta oraz zmniejszaniu się liczby mieszkańców. Andrzej Molin przekonywał, że wzrost zadłużenia jest efektem inwestycji, które mają miejsce w Wiśle.

Emocje na dobre zagościły w wiślańskim kinie podczas drugiej części debaty – wówczas kandydaci zadawali pytania swoim konkurentom. Nie sposób nie odnieść wrażenia, że Andrzej Molin atakował zarówno Jana Poloczka, jak i Pawła Brągiela. Byłemu burmistrzowi Wisły zarzucił nieumiejętne wykorzystywanie funduszy unijnych w latach 1998-2006 (Jan Poloczek obiecał opublikować na swojej stronie internetowej dokładny spis otrzymanych dofinansowań, gdy rządził Wisłą).  Jan Poloczek pytał Pawła Brągiela pytał, czy Wisła jest jedynie trampoliną do jego ogólnopolskiej kariery politycznej. Zarzucał mu też brak doświadczenia. Brągiel nie pozostawał dłużny wobec Molina: wytknął mu między innymi wysokie zarobki oraz powtórzył argument o „stagnacji” miasta, który był głównym mottem wywiadu udzielonego OX.pl.

Całość zakończyło 5-minutowe podsumowanie debaty wygłoszone przez każdego z kandydatów.


Łukasz Grzesiczak

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: