Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jerzy Buzek odwiedził Skoczów

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego odwiedził Skoczów. Z mieszkańcami spotkał się podczas Wieczoru Otwartych Drzwi w Integratorze. 

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego przybył do Skoczowa w sobotę 13 listopada wieczorem. Przywitany przez tłum mieszkańców zwiedził skoczowski integrator. Nie zabrakło też czasu na chwilę rozmowy.

Ze strony mieszkańców padły pytania, o środki europejskie, o przyszłość Unii Europejskiej. – Podejmując decyzje dotyczące przyszłości zawsze myślę sobie o tych niewielkich gminach, często wracam też pamięcią do moich korzeni, bo przecież tutaj się urodziłem. Nie można zapominać o przeszłości jeśli chce się zbudować przyszłość. Trzeba dbać o samorządy o swoją małą ojczyznę – podkreślał Przewodniczący Parlamentu Europejskiego zachęcając, aby 21 listopada wziąć sprawy samorządu w swoje ręce i zagłosować. – Jeśli nie będziemy głosować nie mamy prawa krytykować – dodał.

Janina Żagan, burmistrz Skoczowa z dumą pokazywała najnowszą skoczowską inwestycję. – Jeśli się zrobi coś dobrego trzeba się tym pochwalić, cieszę się że nasze dokonanie możemy pokazać tak zacnej osobistości – stwierdziła burmistrz Skoczowa.

Wyremontowana kamienica przy ul. Mickiewicza 9 cieszy oko mieszkańców. Prace już się zakończyły i właśnie organizowana jest praca biblioteki miejskiej, Miejskiego Domu Kultury, przeprowadzają się też tam stowarzyszenia. W ramach Wieczoru Otwartych Drzwi każdy mógł Integrator zobaczyć od środka. Zaproszenie na Wieczór Otwartych Drzwi przyjął również Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. – Cieszę się, że dzięki środkom europejskim macie tak wspaniałe miejsce. Właśnie to jest rola samorządu, żeby zrobić coś co lokalnej społeczności jest najpotrzebniejsze – powiedział prof. Jerzy Buzek.

Jerzy Buzek znalazł czas dla skoczowskiej młodzieży, z którą rozmawiał przez dłuższą chwilę w kuluarach, wspólnie z zespołem Senior odśpiewał też jedna z ulubionych pieśni – „Ojcowski Dom”.
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: