Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

CRS: spotkanie live

Wczoraj odbyła się transmisja na żywo spotkania kandydatami do Rady Miasta z Cieszyńskiego Ruchu Społecznego. Wzięli w niej udział: Magdalena Grala, Krzysztof Pszczółka i Łukasz Bielski z okręgu nr 4 (Mnisztwo, Banotówka, Mały Jaworowy, Krasna, Gułdowy).

Poniżej zapis transmisji:

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-20 19:54:52
Mach: Po raz trzeci przesłuchuję taśmę z nagraniem trójki kandydatów na radnych CRS. Przypomnę Panu Ł. Bielskiemu, że to on wraz z Panem Radnym Cz. Banotem zawnioskowali o przekazanie obiektów sportowych klubowi Piast Cieszyn nie mając kompletnego rozeznania w stanie finansów tego klubu. Wnioskując o likwidację MOSiR tak naprawdę prowadzili osobistą walkę z jej dyrektorem. Wkrótce okazało się, że klub sportowy, którego byli orędownikami gospodarował swoim mieniem gorzej niż krytykowany przez nich dyrektor MOSiR. Audyt był nieprawdziwy a wydano na jego sporządzenie nie małą kwotę .Nie ma MOSiR-u i nie ma zadłużonego klubu,któremu owi radni chcieli przekazać obiekty sportowe stanowiące własność komunalną. Powstał nowy klub pod zmodyfikowaną nazwą i rozpoczął nową działalność pozostawiając poprzedni twór z długami. MOSiR jako jednostka budżetowa nie generowała strat. Panie Bielski oszczędności z likwidacji MOSiR wzięły się stąd, że ta jednostka z chwilą likwidacji nie generowała kosztów związanych z płacami i pochodnych płac.Żadnych oszczędności nie poczyniono na likwidacji MOSiR gdyż po wcieleniu pracowników MOSiR do struktur UM- odpowiednich jego agend tam te płace i pochodne wzrosły. Kapujesz Panie kolego! Proszę nie pleść bzdur. Koszty utrzymania obiektów pozostały na tym samym poziomie. Rozumiem, że dziennikarze chcą tylko pisać ale czytać i czytać budżet ze zrozumieniem to ponad ich możliwości zawodowe. Nie ma Pan także żadnych zasług w pozyskiwaniu środków na remont obiektów sportowych- to dotacje finansowane z totalizatora sportowego i są poza pana znikomymi prawie żadnymi wpływami na wysokość ich przyznania. c.d.n.
2018-09-21 10:35:22
Mach: Zwracając uwagę na działalność pana radnego Pszczółki członka komisji finansów i komisji gospodarki komunalnej oczekiwałem szerszej jego wiedzy na temat stanu i kondycji gospodarczej i finansowej miasta. Ale zamiast tego wyborcy słyszą o działalności UŚ i jego potrzebach finansowych. Na ogół radni starają się przysłużyć miastu poprzez pozyskiwanie środków do budżetu miejskiego jako, że tych miastu z roku na rok ubywa i miasto porusza się na granicy bezpiecznego zadłużenia co nie zapowiada dobrze jego przyszłości i następnym pokoleniom ,które z tym miastem zwiążą swoją przyszłość. Z Pana wypowiedzi wynika ,że opłacało się miasto zadłużać- co mnie nie dziwi u człowieka, który wżenił się w majętną rodzinę i sam nie musiał od pokoleń się dorabiać. Ja tzn pan radny Pszczółka głosuję za pożyczkami bo spłacać będą długi przyszli gospodarze miasta i następne pokolenia cieszyniaków. Przypomnę Panu ,że gmina Hażlach nie ma długów i całkiem sobie dobrze radzi. Z takim myśleniem jest pan bliżej komunizmu niż każdy kto w komunizmie się urodził a nie akceptował tego stylu gospodarowania -"ja pożyczę a niech inni spłacają." Oczywiście miasto za Pana wnioskiem przekazało na UŚ znaczne kwoty ograbiając w ten sposób cieszyniaków. Utrzymywanie szkół wyższych to zadanie państwa nie gminy. A pan zamiast służyć gminie służy swojemu pracodawcy- zawsze ciału bliższa koszula. c.d.n.
2018-09-23 18:12:55
piki1969: brawo MACH
2018-09-25 13:58:39
marian1951: Czekamy na dalszy ciąg. Prawda nas wyzwoli.
2018-10-19 22:51:05
Ondraszek: Nic dodać, nic ująć. Niestety obawiam się, że światły lud jest w mniejszości. Obym się pomylił.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: