Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: ostatnie spotkanie przedwyborcze z Ryszardem Macurą

Wczoraj (30 października) odbyło się ostatnie przed drugą turą wyborów spotkanie z Ryszardem Macurą. Pojawiło się na nim kilka ciekawych wątków.

W pierwszej części spotkania Ryszard Macura podsumował mijającą kadencję. Co ciekawe, przy temacie ronda przy dworcu autobusowym i Galerii Stela, burmistrz mówił- udało nam się zrealizować także remont ulicy Hajduka Wschodnia. Dziś można już powiedzieć, że ulicy Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego, bo tak ta ulica będzie się nazywać. Oficjalne nadanie nazwy odbędzie się po wpisanaiu jej do dziennika urzędowego Województwa Śląskiego.

Włodarz miasta nad Olzą mówił też- z inwestycji, z których jesteseśmy dumni wymienić trzeba remont domu narodowego, zaczęliśmy także wymianę okien w teatrze, a ponadto rozpoczęliśmy remont Muzeum Drukarstwa. Dodatkowo podkreślał fakt podpisania porozumienia ze Starostwem Powiatowym na wspólne wybudowanie hali sportowej i parkingu wielopoziomowego przy ul. 3 Maja- to jest kolejny przykład tego, co przynosi współpraca, spokojna rozmowa - podkreślał.

Dodatkowo, w Cieszynie ma powstać punkt konsultacyjny programu Czyste Powietrze. Jak mówił burmistrz- już niedługo mieszkańcy Cieszyna będą mogli sięgać po informacje, gdzie taki program jest realizowany, jakie są zasady. Na potrzebę utworzenia takiej placówki zwracał uwagę Jan Kawulok, radny sejmiku województwa śląskiego, który obecny był na spotkaniu.

W drugiej części, w której pytania zadawała zgromadzona publika, pojawiło się kilka interesujących wątków. Jeden z nich poruszył radny Czesław Banot, który zapytał o możliwość przekazania boisk sportowych pod zarząd klubów, które na nich trenują. Ryszard Macura odpowiedział- ciągle leży mi na sercu to, jak dofinansowywać kluby sportowe, aby mogły one funkcjonować. Nie czuję się upoważniony, aby wymieniać imię i nazwisko dosć znanego działacza sportowego sprzed laty, który mówił "spotkajmy się po wyborach, wszystkie kluby piłkarskie i zróbmy coś, co nas zjednoczy". I dodał- to jest pierwszy cel, który powinniśmy osiągnąć. Mamy 3 kluby sportowe, na horyzoncie jest czwarty i takiego miasta jak nasze nie stać, aby dzielić się na cztery części. Najpierw zrobimy to, a następnym krokiem będzie decyzja, co zrobimy z bazą sportową i materialną. 

Innym ciekawym pytaniem było to dotyczące zagospodarowania budynku dworca cieszyńskiego. Jak mówił włodarz miasta- było kilka pomysłów, na przykład miał powstać tam lokal gastronomiczny. Na chwilę obecną przedsiębiorcy mówią jasno: jak otworzą galerię zobaczymy, co będzie się działo. Dlatego też cierpliwie czekamy na przedsiębiorców. Wymienił także pomysł, aby utworzyć tam miejsce, w którym można by było zagrać w gry planszowe. Codziennie do Cieszyna przyjeżdża około 2,5 tysiąca młodych osób - podkreślał.

Innym wątkiem dyskusji było Kino Piast i jego sytuacja po otwarciu kina w Galerii Stela. Czy może ono liczyć na pomoc ze strony miasta? Już może liczyć na pomoc miasta, ale niezastąpiona jest Państwa pomoc, w postaci korzystania z tego kina - przekonywał burmistrz. Staramy sie wesprzeć prywatny podmiot, który prowadzi to kino tymi stawkami, które są kompromisowe i zostały wypracowane przez moich poprzedników. Rozmawiamy od kilku miesięcy, zaproponowaliśmy rozwiązanie współpracy ze szkołami, organizacjami pozarządowymi - zaznaczał.

Pod koniec spotkania jeden z mieszkańców zapytał Ryszarda Macurę, z kim najgorzej mu się współpracowało w poprzedniej kadencji. Z tymi, którzy najpierw się zgadzają, a za plecami mówią co innego - odpowiedział  Macura. Tego nie szanuję, gdziekolwiek to się dzieje. Wspólnie robiliśmy mnóstwo dobrych rzeczy, a niektórzy mówią, że wszystko było złe - podkreślił.

Druga tura wyborów już 4 listopada. Ryszard Macura zmierzy się w niej z kandydatką Cieszyńskiego Ruchu Społecznego, Gabrielą Staszkiewicz.

Rogers

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

18
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-10-31 19:11:59
Mach: Nazwa tej ulicy dłuższa od niej samej. Jak jej nazwa zmieści się w dokumentach? Lekkie przegięcie.
2018-10-31 19:57:45
elkat: Na spotkaniu brakowało miejsc siedzących, ludzie stali z tyłu. Dlaczego więc dajecie zdjęcie z tak małą frekwencją?!? Przypadek?
2018-10-31 21:05:24
krzysztof.mm: burmistrz chwali się wymianą okien w teatrze, tak, jakby to sam te okna zasponsorował albo choćby w czynie społecznym wstawiał - panie Macura, tam trzeba było cztery lata temu dyrektora wymienić, a teraz to pan co najwyżej poduchę na taczki może szykować
2018-11-01 00:09:28
Bo-lek: W przeciwieństwie do obecnego burmistrza Pani przekupka reprezentuje nicość. Galeria stela prywatnego inwestora to przykład dobrej współpracy z obecnym burmistrzem.
2018-11-01 09:16:57
Donek: Pani Staszkiewicz startuje z CRS i jeszcze nikt mi nie odpowiedział ile wzięła z miasta fundacja bardzo związana z CRS to jedno a drugie czy pomieszczenia na Wałowej w których ta znana nam fundacja urzęduje płaci czynsz miastu i czy za kadencji tej pani radni CRS przegłosują i dadzą majątek miasta za darmo tej fundacji bo takie już były zamiary.
2018-11-01 11:36:03
krzysztof.mm: jakiś oszołom domaga się od Staszkiewicz deklaracji, że w przyszłości komuś czegoś nie da - radzę zainteresować się dlaczego, ile i komu już dał Macura, dla ułatwienia zacząłbym od biskupa obdarowanego przez ratusz hojnym czynszem za najem kamienicy plus remontem tejże - partyjnego pasożyta Ścibuta, co jako prezent powyborczy dostawał przez rok czasu tłustą pensyjkę podarowaną przez partyjnego burmistrza za Bóg zapłać - koleżankę żony burmistrza, jak się później okazało oszustkę, jej burmistrz Macura sprezentował równie jak Ścibutowy tłusty etat plus odprawę, kiedy szachrajstwa znajomki wyszły na jaw - a na temat fundacji to cienki donek sobie może w necie znaleźć wszystko co go interesuje, jeśli tylko potrafi coś więcej z klawiatury wycisnąć niż brednie w komentarzach
2018-11-01 15:02:36
tom lem: Krzy-sio chcesz przykryć prowadzenie prywatnej działalności komercyjnej na majątku gminnym, bez płacenia podatków gminnych tłustymi pensjami urzędników? Nie rób śmiechu - chociaż może masz racje - śmiech to przecież zdrowie :-)
2018-11-02 08:02:11
marian1951: Wyborcy głosujący na p.Wowrzeczkę mają chyba dylemat na którego z kandydatow w II turze oddać głos, czy też pozostać neutralnym. Wynika to moim zdaniem z tego, że p.Wowrzeczka nie popiera żadnego z kandydatów. Niezdecydowanym , a chcącym głosować pozostaje chyba tylko rzucić los ?.
2018-11-02 09:03:02
krzysztof.mm: dylemat?... wolne żarty - nie wyobrażam sobie, by zwolennicy JW mogli głosować na pisowską opcję bolszewicko-klerykalną, do bólu i wstydu prezentowaną w działaniu przez 4 lata w Cieszynie - Macura to pewność, że zgnilizna się pogłębi - Staszkiewicz daje nadzieję, że Cieszyn zacznie dochodzić do siebie i zdrowieć po ciężkim doświadczeniu z pisiactwem
2018-11-02 09:34:33
Marzanna: Jak czytam te wpisy krzystof.mm to mi się niedobrze robi ciągłe dzielenie ludzi na opcje bolszewicko klerykalną. Ja nie dzielę ludzi tylko powiem kto to jest Staszkiwicz skoro Macura jest bolszewicko klerykalny to ta pani można powiedzieć jest opcją luterańską. Tzn. że Macura w mieście działał wg. Ciebie dla kleru a ta pani będzie działać dla pastorów. Śmieszne rozumowanie. Puknij się pan w głowę bo jak czytam te podjudzające wypociny to współczuje i proponuję leczenie. Dla mnie wyznanie nie ma znaczenie bo wszyscy jesteśmy ludźmi bez względu na wyznanie a wiara to osobista sprawa każdego. Daj my ludziom wybrać wg. sumienia a nie podjudzania.
2018-11-02 13:25:07
krzysztof.mm: Posądzanie Staszkiewicz o ewangelicki klerykalizm na podstawie li tylko jej przynależności wyznaniowej to jak wmawianie, że Macura jest uczciwym i przyzwoitym burmistrzem na podstawie opinii jego żony i szachrajki z DN - megahumbug i tyle
2018-11-02 16:52:19
MarekZet: Powiem tak, Pani Wowrzeczko ma duże szanse zostać za 5 lat burmistrzem Cieszyna, bo poparcie ma. Uważam jednak, że jak w tej kadencji zostanie burmistrzem kobieta, to ludzie rozczarowani objetnicami będą się w przyszłości od pań kandydatek trzymać z daleka.
2018-11-02 19:04:24
Iwan: Macura to pierwszy przyzwoity burmistrz Cieszyna i krzysztof. mm może go szkalować jak chce to i tak nic nie zmieni. Namawianie ludzi głosowania na Staszkiewicz na burmistrza to głupota. Czas pokaże, ale jeżeli wygra to powiem tak że Polak i przed szkodą i po szkodzie głupi, a przez 5 lat będą pluli sobie w gębę mogłem inaczej zagłosować.
2018-11-02 20:48:34
krzysztof.mm: w sposób typowy dla całej bolszewickiej formacji na której się wspiera, arogancko, bezczelnie i w poczuciu bezkarności, R. Macura za nasze, publiczne pieniądze i łamiąc prawo organizuje sobie w podległym sobie a de facto naszym cieszyńskim teatrze kampanię wyborczą, tak samo szarogęsił się niedawno na cieszyńskim rynku +++ podobnie zachował się obsadzając przesłanym z partyjnej centrali pisowski pasożytem stanowisko wiceburmistrza, potem znajomką fotel dyrektora DN, później zaciekle broniąc oszustki i złodziejki, jego żona-katechetka dziwnym trafem zaraz po wyborach w rządzonym przez pisiactwo mieście została dyrektorką jednej z najbardziej renomowanych szkół - takich grzechów na sumieniu ma wiele, 4 lata wystarczyły by dał się poznać jako drobny cwaniaczek sterowany z plebanii i z partyjnej centrali, kompletnie pozbawiony kompetencji i kwalifikacji do rządzenia miastem lawirant, patron cieszyńskiej koterii i nepotyzmu +++ cuchnącego pospolitym fałszem i zakłamaniem zapaszku dodaje tej postaci, wyzbytej z moralności, przyzwoitości i uczciwości, jej nachalne afiszowanie się kościelnymi koneksjami, symboliką religijną - to szczyty obłudy i hipokryzji +++ dziś suweren szykuje mu taczki - z satysfakcją będę się przyglądał wyprowadzce z ratusza tej wstydliwej pomyłki cieszynioków
2018-11-02 21:13:14
Mach: Cierpliwości ja-nku. Suweren naszykował taczki. W poniedziałek dowiemy się dla kogo.
2018-11-02 23:28:39
Iwan: Głupich nie sieją sami się rodzą dobre powiedzenie. Nie wiem ile Staszkiewicz płaci krzysztofowi.mm za takie szkalujące wpisy na burmistrza Macurę. Przecież to chory psychicznie twór pałający nienawiścią niewyobrażalną. Kto czyta te wpisy to od razu widać ze pisze to człowiek niezrównoważony. Ja zapraszam wszystkich Cieszyniaków do wyborów i dobre głosowanie dla nas wszystkich. Tu nie chodzi o podziały religijne o plucie jeden na drugiego ale o dobre zarządzanie miastem. Uważam że Staszkiewicz robi to dla kariery mogła jako przewodnicząca rady z większością swoich radnych CRS zrobić coś dla Cieszyna widocznie się nie da z pustego nawet Salomon nie naleje, więc jej obietnice też są po za zasięgiem. Burmistrzowi Macurze życzę zwycięstwa i myślę że cieszyniacy dobrze zagłosują przy urnach. Do poniedziałku.
2018-11-03 05:28:56
krzysztof.mm: trolle się poświęciły, do północy niemal odczekały by wyklikać ostatnie komentarze - tak to jest, gdy starch doope ściska
2018-11-03 11:39:56
tom lem: Niektórzy żałują od świtu, bo przespali swoją szansę ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: