Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Chcesz pomóc? Zgłoś to Straży Miejskiej w Cieszynie

Od kilku dni, zarówno na Śląsku Cieszyńskim, jak i w całej Polsce, panuje szczególna mobilizacja. Nie dotyczy tylko kontroli na przejściach granicznych, czy wzmożonych działań służb sanitarnych, ale również pomocy osobom, które znajdują się w grupie ryzyka i boją się wychodzić z domu oraz dla osób, które odbywają obowiązkowe kwarantanny. Chętnych do podjęcia odpowiednich działań poszukuje Straż Miejska w Cieszynie.

- Część spośród nas pozostaje na przymusowej kwarantannie lub obawia się wyjść z domu. Część potrzebuje zakupów lub ma do załatwienia ważną sprawę. Na pewno są wśród nas i tacy, którzy potrzebują opieki do dziecka, albo martwią się, że ich czworonóg nie ma z kim wyjść na szybki spacer. Twoja pomoc może okazać się bezcenna – zachęca cieszyński Urząd Miejski w mediach społecznościowych.

Kto może pomóc? Przede wszystkim osoby, które czują się dobrze i nie miały bezpośredniego kontaktu z osobami zarażonymi żadną chorobą zakaźną (tak – grypa również się liczy). Chętni będą musieli również pamiętać, aby zachować ostrożność i pomagać z rozwagą. Ważne, aby nie narażać na niebezpieczeństwo osób, którym niesiemy pomoc, ale również swoich domowników. Pomoc może mieć różny charakter. Zakupy, wyprowadzenie psa, czy dopytanie o potrzeby starszego członka rodziny, który ze względu na kwarantannę bliskich nie ma skąd otrzymać pomocy. Odpowiednie działania podejmują już służby mundurowe i Straż Miejska w Cieszynie, jednak aktualnie każda pomoc jest cenna.

Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem 33 479 49 70

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-16 18:20:59
tom lem: ...czyżby nieodpowiedzialne hasło #zostańwdomu, od poniedziałku zaczęło nastręczać problemy i należy "odkręcić" jego dosłowne skutki ?
2020-03-17 06:09:59
hanbes: A ja uważam że to dobry pomysł. Szczególnie dla osób starszych, i co , można? Można!
2020-03-17 08:12:31
tom lem: ... mało! MOŻNA?! - należy pomagać, nie tylko podczas medialnych akcji widzialnej lub "niewidzialnej ręki", gdy osoby starsze potrzebują pomocy, to przede wszystkim bliskich a jeśli ich nie mają, to przynajmniej znajomych:-) Wystarczająco są straszeni zaistniałą sytuacją.
2020-03-17 09:50:36
Efob: Straz Miejska,to chyba jakis zart,oni do pomocy ? jak przeciez oni tylko samochode jezdza i bron boze wysiasc.Do nich to malo kto ma zaufanie,jak zglasza sie sprawe,,obojetnie jaka to mozna czekac,to najwieksza strata w miescie,finansowa.
2020-03-17 22:19:31
rymir24: A ja pamiętam czasy kiedy to perelowska telewizja bardzo promowała robienie dobrych uczynków. Niewidzialna ręka była wszędzie gdzie ktoś potrzebował pomocy. A dziś ? Po co ? Stary samotny niepotrzebny. Dziś młodzi w komputerach i nic więcej nie widzą
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: