Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Brenna: znamy nazwiska pierwszych radnych

Chociaż wybory samorządowe dopiero przed nami, znamy już nazwiska pierwszych radnych w gminie Brenna. Wszystko za sprawą braku konkurencji w niektórych okręgach wyborczych. Gminna Komisja Wyborcza wydała obwieszczenie dotyczące obsadzenia mandatu radnego w wyborach do rady gminy.

Zgodnie z art. 380 kodeksu wyborczego, w przypadku, gdy w danym okręgu jest tylko jeden zarejestrowany kandydat na radnego, mandat radnego zostaje obsadzony, bez konieczności przeprowadzania głosowania. W Brennej w niektórych okręgach taka sytuacja miała miejsce, w związku z czym znamy nazwiska pierwszych radnych:


Okręg nr 2 – Gabriela Gańczarczyk-Dec z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólny Cel
Okręg nr 3 – Krzysztof Staś z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólny Cel
Okręg nr 4 – Marcin Janasik z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólny Cel

W pozostałych okręgach zarejestrowano więcej niż jednego kandydata, w związku z czym głosowanie odbędzie się 21 października 2018 roku.
Gminna Komisja Wyborcza w Brennej wydała również decyzję o przeprowadzeniu głosowania tylko na jednego kandydata na wójta – jest nim Jerzy Pilch. Aby ponownie objąć urząd wójta, ponad 50% głosujących musi poprzeć jego kandydaturę.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-10-19 17:22:51
koszor: To świadczy o braku wiary w gminę i jej radę. Jeden kandydat również na wójta. Nikt nie chce kandydować. Brenna - gmina Titanic, zadłużenie po szyję i nie ma odpowiedzialnych. Nikt nie chce się teraz w tym babrać.
2018-10-19 17:30:09
Iwan: Bryniocy nie muszą już iść do wyborów. Jeden kandydat brak konkurencji żadnego programu wójta co ma robić nie idzie się doczytać może mi ktoś podpowie gdzie go znaleźć. Brenna to uśpiona wieść jeśli chodzi o mieszkańców mało komitetów radnych nie znam więc trudno mi się wypowiadać mam nadzieję że nowa rada będzie lepszą radą bo nie wiem ile w tym jest prawdy czy to plotka że zadłużona gmina dzierżawi parking prywatnemu inwestorowi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: