Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Będą pilnować w święta

Przed nami Święta Wielkiej Nocy i długi majowy weekend. Kiedy my będziemy wypoczywać, policjanci będą dbać o nasze bezpieczeństwo. Rusza akcja „Bezpieczny Weekend” w powiecie cieszyńskim i w całym Śląsku.


Akcja będzie trwać od 22-25 kwietnia oraz od 29 kwietnia do 3 maja. W okresie tym na głównych szlakach komunikacyjnych, a w szczególności w kierunku miejscowości turystycznych, należy spodziewać się zwiększonej liczby uczestników ruchu drogowego.
 Celem prowadzonych działań będzie dążenie do zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, m.in. poprzez ujawnianie i eliminowanie negatywnych zachowań. – Policjanci będą reagować na każde wykroczenie oraz eliminować z dalszej jazdy nietrzeźwych użytkowników dróg. Z konsekwencją będą karani piraci drogowi, którzy poruszają się po śląskich drogach z nadmierną prędkością – mówi mł. asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Okres przedświąteczny to czas wzmożonego ruchu pojazdów na naszych drogach. Sytuacja taka generując wzrost ilości pojazdów poruszających się po nich - w konsekwencji może prowadzić do wzrostu liczby wypadków i kolizji.– Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży. Pamiętajcie Państwo o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy jest rzeczą bezcenną – dodaje rzecznik cieszyńskiej policji.

KOD

 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: