Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

ALE KINO! w Zebrzydowicach

Filmy dla dzieci i dla dorosłych a także dokument o artyście ''stela'', to będzie filmowy piątek w Zebrzydowicach. Za sprawą projektu unijnego Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach przygotowanego wspólnie z PZKO Karwina pt. Jeden region, dwa kraje, w piątek 29 września 2017 roku odbędzie się tam Przegląd filmów ALE KINO! W programie 4 filmy fabularne oraz jest dokumentalny - o naszym wybitnym artyście - Andrzeju Szewczyku.

Filmowy dzień rozpocznie sympatyczna bajka dla dzieci NIEDOPARKI o godz. 9:00 Niedoparki są niewielkimi stworzeniami zamieszkującymi wszystkie ludzkie mieszkania – również Twoje. Żywią się skarpetami, ale wybierają jedynie te z naturalnych włókien, a poza tym zabierają zawsze tylko jedną skarpetę z pary – taką mają zasadę. Ponadto, przytrafiają im się liczne perypetie, takie jak wojny skarpetkowych gangów czy okupy – w ich świecie z pewnością nie ma miejsca na nudę!

Kolejna pozycja przeznaczona jest dla nieco starszych widzów  WSZYSTKOWIDZĄCA o godz. 11:00 Dziewczynka umiejąca rozpoznawać zamiary innych ludzi zostaje uwięziona przez żądnego władzy Drakana. By uciec z zamku, musi przejść przez legowisko smoków.

Po południu na wszystkich czekają kolejne seanse. O godz. 17:00 GOK Zebrzydowice zaprasza na film pt NAUCZYCIELKA. Czechosłowacja, wczesne lata 80. Dyrektor szkoły podstawowej zwołuje nadzwyczajne zebranie. Oskarża nauczycielkę panią Drazděchovą o wykorzystywanie uczniów do manipulowania rodzicami.

 

O godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie autorskie z Alfredem Kulą, reżyserem filmu dokumentalnego WIERZĘ W PRZEŻYCIE  o wieloletnim mieszkańcu naszej gminy Andrzeju Szewczyku. Czytaj również: Andrzej Szewczyk dzieli. Także po śmierci.

Filmowy dzień zakończy film CYGAN godz. 20:00. W biednej romskiej wiosce mieszka czternastoletni Adam. Ma w życiu dwie tylko przyjemności: boks i towarzystwo rówieśnicy Julki. Po nagłej śmierci ojca, chłopiec zaczyna doświadczać okrutniejszej strony życia. Jego matka ponownie wychodzi za mąż, a ojczym wymaga od niego posłuszeństwa. I gdyby zmarły ojciec nie odwiedzał Adama, chłopak nie wiedziałby, którą ścieżką podążać. Młodzieńczy brak doświadczenia, samotność i porywczość, sprawiają, że wkrótce wpada w kłopoty. Wnikliwy, poruszający dramat z elementami surrealistycznego humoru.

Wstęp na wszystkie filmy WOLNY!

 

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: