Dębowianka rozpoczyna sezon

Siatkarki UKS Dębowianka dziś 27 września rozpoczynają zmagania w śląskiej lidze kadetek. W pierwszym etapie terytorialnym rozgrywek rywalizują z drużynami z Rybnika, Żor, Krzanowic i Jastrzębia. W dalszych etapach przyjedzie im rywalizować z pozostałymi zespołami z całego Śląska. Swoje mecze rozgrywają na sali Gimnazjum w Dębowcu w środy o godz.18.30, a co drugi tydzień grają mecze wyjazdowe.

Za niedługo ruszają rozgrywki mini siatkówki, w których, jak w ubiegłym roku wystartują we wszystkich kategoriach ( dwójki, trójki, czwórki) zawodniczki UKS-u. O aktualnej sytuacji w klubie i przygotowaniach opowiada trener Włodzimierz Habarta.  - Za nami bardzo intensywny okres przygotowań do nowego sezonu 2017/2018. Przygotowania rozpoczęliśmy od 1 sierpnia, cięzko pracowaliśmy na trenigach w Dębowcu, następnie wyjechaliśmy na obóz do Janowa Lubelskiego, a potem graliśmy serię sparingów i braliśmy udział w różnych turniejach. Dziewczęta wystepujące w lidze kadetek, wspierane są młodziczkami, które mogą nabierać doświadczenia w rywalizacji ze starszymi zawodniczkami, przez co będą zdecydowanie lepiej przygotowane do gry w swojej kategorii wiekowej. Bardzo prężnie działa sekcja mini siatkówki i pierwszego roku młodziczek. Aktualnie trenują trzy razy w tygodniu, a w weekendy będą rozgywać turnieje o mistrzostwo województwa ślaskiego. Liczymy na to, że powtórzą dobre wyniki z ubiegłego roku, a zdobyte doświadczenie zaprocentuje w kolejnych latach szkolenia i gry.

Aktualnie w klubie trenuje w trzech sekcjach: minisiatkówka, młodziczki i kadetki, około 50 zawodniczek. Trwa nabór uzupełniający zwłaszcza w sekcji mini siatkówki z roczników od 2007 do 2004. Treningi odbywają się we wtorki i środy od 16.00 – 17.30 i w piątki od 16.00 – 18.00 na sali gimnastycznej w Dębowcu. Zachęcamy młode dziewczęta do przeżycia przygody z siatkówką.

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-09-28 10:28:22
alera90: Życze im powodzenia w sezonie :)<br />https://citroen.org.pl/forum/viewtopic.php?p=114514#114514<br />umowa kupna sprzedaży samochodu
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją