Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 964komentarzy: 6

''Uśpione królowe'' w konkursie!

25-10-2017 17:40

Wciągający kryminał połączony z romansem, sympatyczni bohaterowie, z którymi chce się zostać na dłużej. Dowcipne dialogi, wartko tocząca się akcja. Taka w skrócie jest wznowiona powieść Hanny Greń ''Uśpione królowe''. Możesz ją zdobyć!
Mamy dla Was trzy egzemplarze książki ''Uśpione królowe'', fot. JB/ox.pl Mamy dla Was trzy egzemplarze książki ''Uśpione królowe'', fot. JB/ox.pl

W tym roku prawdziwy wysyp książek Hanny Greń - w kwietniu na półkach pojawiła się wydana przez Wydawnictwo Replika powieść „Jak kamień w wodę” z dwutomowej serii „ Polowanie na Pliszkę”, a we wrześniu druga – „Światełko w tunelu”. Zaś przed tygodniem premierę miało poprawione i rozszerzone wydanie debiutanckiej powieści Hanny Greń - pierwszego tomu „Cyklu Wiślańskiego” – „Cień sprzedawcy snów” – teraz pod tytułem „Uśpione królowe”.

O czym są „Uśpione królowe”?
Jeśli nie mieliście jeszcze do czynienia z powieściami Hanny Greń – pora to zmienić! Tym bardziej, że jest okazja, gdyż „Uśpione królowe” są wznowieniem debiutu pisarki pochodzącej z Wisły, a mieszkającej obecnie w Bielsku-Białej.

O czym jest książka? To kryminał połączony z romansem. Bohaterami książki jest dwójka policjantów nadkomisarz Konrad Procner i komisarz Marcin Cieślar oraz dwie przyjaciółki Zena i Petra. Policjanci prowadzą śledztwo w sprawie seryjnego zabójcy kobiet, który zabija głównie w Wiśle, choć do paru morderstw doszło również w innych miastach, m.in. Cieszynie i Bielsku. Morderca nie ma z pozoru swojego modus operandi zbrodni, więc złapanie go wydaje się być niemożliwe. Śledztwo nabiera rozpędu, gdy policjanci poznają dwie niezwykłe kobiety, Zenę i Petrę. Jak się później okazuje, obie panie związane są w jakiś sposób ze sprawą…

Warto sięgnąć po tą powieść nie tylko z okazji wznowienia, nie tylko dlatego, że mamy do czynienia z rodzimą autorką, która akcję powieści umieściła na Śląsku Cieszyńskim. Warto przeczytać po prostu dlatego, że to przyjemna książka i dobra rozrywka.
 


Hanna Greń urodziła się w Wiśle w 1959 roku i w Wiśle-Równe mieszkała do osiemnastego roku życia, kiedy to wraz z rodziną przeniosła się do Bielska- Białej. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Katowicach, w 1989 roku obroniła tytuł magistra. Pracowała jako księgowa, przez dwadzieścia lat prowadziła biuro rachunkowe. Jej hobby to szycie, haftowanie, wędkowanie i zbieranie grzybów. W 2014 roku debiutowała książką "Cień sprzedawcy snów" (poprawione i uzupełnione wydanie nosi tytuł „Uśpione królowe”), rok później wyszła jej kolejna powieść "Cynamonowe dziewczyny". W 2016 roku ukazał się trzeci kryminał tzw. „Wiślańskiego cyklu” - "Otulone ciemnością". 18 kwietnia 2017 roku premierę miała pierwsza powieść z serii „Polowania na Pliszkę” - "Jak kamień w wodę" [Pisaliśmy: Jak kamień w wodę ], zaś we wrześniu druga część „Światełko w tunelu” (Pliszka powraca! ).

Uwaga konkurs!
Mamy dla Was trzy egzemplarze książki Hanny Greń – „Uśpione królowe”. Aby zdobyć jeden z nich, napisz w komentarzy poniżej, jaki byłby idealny bohater kryminału pochodzący ze Śląska Cieszyńskiego. Nagrodzimy trzy najciekawsze odpowiedzi. Konkurs trwa do 1 listopada. Rozwiązanie konkursu we wtorek 2 listopada.

Konkurs zakonczony!

Ciekawych postaci u nas co niemiara. Być może któryś z autorów skorzysta z Waszych propozycji...? Gratulujemy wygranej Użytkownikom: tygryska, sda1 i nickinny. Zwycięzców prosimy o przesłanie imienia i nazwiska na adres konkurs@ox.pl. Po przesłaniu danych zapraszamy do redakcji po odbiór ksiażek. Ksiązki można odbierać do 30 listopada.


Czytaj również:

 

Portal OX.PL jest patronem medialnym ksiażki.


Książka "'Uśpione królowe'' wydana została przez Wydawnictwo Replika. Powieść można zakupić na stronie Wydawnictwa Replika.

źródło: ox.pl
dodał: red 25-10-2017 17:40
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

dhd1
26-10-2017 00:01
dhd1
Bohater jak i miejsce akcji związane z teatrem w Cieszynie.
as355
26-10-2017 06:56
as355
Do bohatera jegomościa bym nie zaliczył ,ale kilka spraw miało miejsce w sądzie ,,i tu nasze prawo jak to bywa do tej pory ,broni tego co ma układy i kasę .Pewien bogaty właściciel ,karczma , gazdowka ,lasy ,dom itd.Zatrudniajac młode dziewczyny z biednych rodzin wykorzystywał je ,a jak która zaszła w ciążę wysyłał do domu .Tak więc w okolicznych wioskach przybywało potomków z nie prawego łoża .Jednej zapłacił drugiej nie dał nic ,ci co bronili prawa u niego jadali i pili więc dożył sędziwego wieku bez kary .Losy jego i jego ofiar opowiadane są do dziś ,a potomkowie ,,jedni się znają ,a inni nie mają pojęcia o swoim pochodzeniu.
Yaro80
26-10-2017 09:08
Yaro80
Ja bym zobaczył jako bohatera kryminału z naszego regionu po prostu Naszego Wielkiego Mistrza Adama Małysza i żeby było ciekawie nazywałby się Adam Wielkisz by nie było żadnych problemów prawnych! A dlaczego bo jest to bardzo ważna postać z naszego regionu i ciekawie by było go umieścić w kryminale jako pozytywnego bądź negatywnego bohatera!
tygryska
31-10-2017 23:26
tygryska
B - rzydka twarz, wnętrze niepiękne, co się go każdy nawet twardziel lęknie
O - czy przebiegłe i błyszczące, tak do głębi świdrujące.
H - arda dusza nieugięta, za nim zerkają dziewczęta!
A - rystokrata z cieszyńskiego rodu, bo nie podejrzewa się rodowodu!
T - akże nazwisko w okolicy znane, aby gdy książki będą czytane
E - widentnie nastąpiła analiza zawiła, a intrygi nie wydała zaraz pierwsza chwila!
R - ozpoznawalny, popularny za młodu i bardzo znany ze swego zawodu.

I - nteligentny, zuchwały i sprytny, ważne, by przyświecał mu jakiś cel szczytny.
D - oskonale znający Wisłę, Górki, Skoczów, co ''swoimi'' nazywa wszystkie wioski na uboczu.
E - kstrawertyczny, lecz z wyczuciem stylu, ponadprzeciętny, nie stojący z tyłu.
A - mbitny i z pasją, człowiek - zagadka, co nie zna go do końca nawet własna matka.
L - ubiący oryginalność, unikający nudy, na pewno nie łysy, tym bardziej - nie rudy!
N - auczyciel, policjant, urzędnik, sprzedawca, kucharz, spowiednik, motocyklista-dawca
w - Y - bitnie łatwy do identyfikacji, a jednak pozostający zaginionym w akcji!
sda1
01-11-2017 15:05
sda1
Kartograf lub geograf, bo dobrze mapy czyta!
Policjant, strażnik miejski - o nich nikt nie pyta!
Strażak, bo zawsze się o nim opowiada
Podróżnik, bo biegle językami włada.
Informatyk, bo ma informacje i dane,
Spowiednik, bo dobrze zna się z każdym szatanem.
Recydywista z doświadczeniem w głowie
Detektyw, bo skieruje trop na inną osobę.
Skoczek narciarski, bo ma znajomości wiele
Biegaczka, bo ma siłę w swoim szybkim ciele
Piosenkarze, bo jak trafić do ludzi wiedzą
Rajdowcy, bo oni w miejscu nie usiedzą.
Ze znajomością anatomii lekarz
Mający najlepszy widok na okolicę dekarz.
Do każdego z tych wspomnianych ktoś się mi nasuwa
Za każdym z tych ludzi jakaś ''łatka'' fruwa
Każdy pochodzi ''stela'', każdy jest bohaterem
Ale kto z nich będzie w książce dręczycielem?
Czy łysy, czy z lokami, czy wolny, czy szybki
Śpiewający w radio, czy smażący frytki
Latający, ćwiczący, skaczący, tropiący
Byle szybką akcję człowiek lubiący.
Sto innych cech mający, trudny do rozszyfrowania
To idealny bohater jest do opisania!
nickinny
02-11-2017 22:10
nickinny
Myślę, że ciekawym bohaterem kryminalnym mógłby być Gustaw Morcinek.
Życiorys szalenie bogaty w zawiłości polityczne, społeczne, historyczne, narodowościowe mógłby być świadkiem wielu nieprawości o charakterze kryminalnym. A przy okazji mógłby niedokumentalnie przypomnieć pokręcone losy tych okolic i zamieszkujących je ludzi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zakochani Pod Tułem - wielki powrót!

19-01-2018 12:00

Status konkursu: TRWA

Jesteś zakochany od niedawna? A może twój związek ma już za sobą długie lata romantycznych uniesień? Bez względu na to, czy kochasz od kilku dni, czy od wielu lat, zapraszamy do udziału w konkursie Zakochani Pod Tułem. Rusza 5 edycja konkursu!

wyświetleń: 91komentarzy: 0

Dzień babci i dziadka - występ dzieci

19-01-2018 11:20

W czwartek (18.01) w związku ze zbliżającym się dniem babci i dziadka grupy językowe działające w OCKiR w Cieszynie przygotowały specjalny spektakl w języku angielskim na który zaproszono bacie, dziadków oraz wszystkie osoby zainteresowane poczynaniami najmłodszych poliglotów.Dzieci podzielone zgodnie z grupami wiekowymi, razem z prowadzącą zajęcia zatańczyły na scenie i zaśpiewały anglojęzyczne piosenki.

wyświetleń: 149komentarzy: 0

Program Rewitalizacji Gminy Hażlach

19-01-2018 09:45

Gmina Hażlach przystąpiła do opracowania Programu Rewitalizacji Gminy Hażlach na lata 2018-2023.

wyświetleń: 358komentarzy: 0

Fryderyka bez większych szkód

19-01-2018 08:45

Kilka wyjazdów strażaków do połamanych konarów, to efekt działań orkanu Fryderyka, którego podmuchy odczuwaliśmy przez całą noc.

wyświetleń: 1720komentarzy: 1

Kwalifikacja wojskowa

19-01-2018 07:30

Mimo że obowiązkowa służba wojskowa w naszym kraju już nie obowiązuje, to kwalifikacja wojskowa tak i jest obowiązkowa.  Tegoroczna "Kwalifikacja wojskowa" na terenie kraju rozpocznie się 30 stycznia 2018 r. i potrwa do 28 kwietnia 2018 r.

wyświetleń: 902komentarzy: 0

O budżecie gminy Goleszów

18-01-2018 19:30

Rozpoczynamy cykl rozmów z samorządowcami powiatu cieszyńskiego. Tematem przewodnim jest budżet gminy na rok 2018. Dzisiaj gościem Portalu Śląska Cieszyńskiego jest wójt Goleszowa – Krzysztof Glajcar.

wyświetleń: 1214komentarzy: 0

Strumień: przybyło mieszkańców

18-01-2018 17:50

Nie tylko Jasienica podsumowała miniony rok, również styczeń przeanalizował ilu mieszkańców przybyło w gminie Strumień, jakie były najpopularniejsze imiona oraz ile zawarto małżeństwa  w ubiegłym roku kalendarzowym.

wyświetleń: 1233komentarzy: 1

Potrącenie pieszych w Jaworzu

18-01-2018 16:45

W czwartek (18.01) około godziny 13:50 doszło do potrącenia pieszych na pasach przez kierowcę samochodu osobowego.

wyświetleń: 2121komentarzy: 0

Z Zoru do Tunezji

18-01-2018 16:30

W środę (17.01) w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji, działającym przy SM "Cieszynianka" odbyło się spotkanie z Genowefą i Zbigniewem Koczoniami, którzy przybliżyli kulturę, krajobrazy oraz zwyczaje południowej części Tunezji. Zgromadzonym gościom została zaprezentowana nie tylko opowieść, ale również zdjęcia, które doskonale obrazowały realia Tunezji Północnej.

wyświetleń: 1150komentarzy: 3

Szkolenie strzeleckie w Goleszowie

18-01-2018 16:00

W czwartek  18 stycznia 2018 od godz. 9.00 na strzelnicy HUBERTUS w Goleszowie odbyło się szkolenie strzeleckie z broni długiej AKMS i KBKS uczniów klas mundurowych ZS im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie.