Třinec wiceliderem Extraligi!

Trzeci mecz w WERK Arenie i trzecie zwycięstwo. Tak można podsumować ostatni tydzień w wykonaniu Stalowników. Po dzisiejszej wygranej nad Jihlavą (22.10.2017), podopieczni Václava Varadi ustępują w tabeli już tylko Komecie Brno.

Z początku spotkania niewiele się działo. Aron Chmielewski podał do Linharta, który uderzył na bramkę gości, ale trafił w słupek. Pierwsza bramka padła w 13. minucie, kiedy to Marcinko zmienił tor lotu krążka po strzale Musila i kibice zgromadzeni w WERK Arenie mogli świętować. Do końca pierwszych dwudziestu minut, gospodarze mieli jeszcze kilka okazji do pokonania Voldena, ale Růžička i Kvasnica nie wykorzystali swych sytuacji. Szczególnie żałować mógł ten drugi, który wciąż czeka na debiutancką bramkę w Extralidze.

W drugiej tercji nie minęło zbyt wiele czasu, a Stalownicy podwyższyli prowadzenie. W 23. minucie Růžička pokonał norweskiego golkipera i zdobył swą jedenastą bramkę w tym sezonie. Asystę przy jego trafieniu zaliczył Chmielewski. Hokeiści Jihlavy grali później dwukrotnie w przewadze, ale ani jednej nie wykorzystali.

W ostatnich dwudziestu minutach obraz gry niewiele się zmienił w porównianiu do poprzednich, dwóch części. Jihlava stworzyła sytuacje pod bramką Hrubca, ale nie było ich zbyt wiele i w dodatku nie zaliczały się one do najgroźniejszych. W 53. minucie David Cienciala pociągnął ze sobą krążek, ale nie miał komu podać, więc postanowił uderzyć. Decyzja okazała się słuszna, bo Volden po raz trzeci skapitulował.

Třinec wygrał z Jihlavą 3:0 i dzięki potknięciu HC Škody Plzeň z Olomoucem (przyp. red. przegrała 0:5) wskoczył na drugie miejsce. Co prawda Oceláři mają tę samą liczbę punktów co pierwsza Kometa, ale ulegają im gorszym stosunkiem bramek.

We wtorek (24.10.2017), Stalownicy po raz czwarty z rzędu wystąpią w roli gospodarza. Czekają nas derby Moraw, gdyż na ich lód zagoszczą hokeiści HC Vítkovice Ridera.

Tipsport Extraliga, 16. kolejka

HC Oceláři Třinec - HC Dukla Jihlava 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

13' Marcinko, 23' Martin Růžička, 53' Cienciala