Piłkarski weekend za nami (22.10.2017)

Za nami kolejny piłkarski weekend, który przyniósł nam sporo emocji. W A klasie poznaliśmy nowego lidera, a Dariusz Rucki okazał się bohaterem Wisły. Warto także wspomnieć o Zebrzydowicach, które sprawiły kibicom miłą niespodziankę.

IV liga

Piłkarze Jasienicy mają czego żałować. W sobotnim meczu z Bełkiem zaprezentowali się z dobrej strony i dość długo utrzymywał się bezbramkowy stan. Jednak w 73. minucie Damian Olczak pokonał Wojciecha Mroka. Gospodarze mieli okazje do strzelenia gola, ale zabrakło im skuteczności. Również Beskidowi przyszło mierzyć się z wyżej notowanym rywalem - GSK Radziechowy-Wieprz. Różnica, jaka jest w tabeli, wcale nie była widoczna na boisku. Skoczowianie wysoko postawili poprzeczkę rywalowi, ale ostatecznie nie wrócili z punktem. Choć dwukrotnie zdobywali bramkę kontaktową, na tę wyrównującą zabrakło im już czasu.

Okręgówka

Wisła podejmowała u siebie Cukrownik Chybie. Goście w 73. minucie objęli prowadzenie za sprawą Rafała Szczygielskiego. Jednak gospodarze pokazali charakter i to oni mogli się cieszyć po ostatnim gwizdku. Najpierw w 77. minucie Dariusz Rucki wyrównał, a dziesięć minut później, ten sam zawodnik zapewnił Wiśle trzy punkty. Do niespodzianki doszło w Zebrzydowicach, do których przyjechał Góral Żywiec. Gospodarze, którzy w tym sezonie nie prezentują się zbyt dobrze, wygrali 1:0, a strzelcem jedynego gola okazał się Tomasz Śleziona. Spójni wyraźnie pomógł obrońca rywali, Mateusz Biegun, który jeszcze przed przerwą został ukarany czerwoną kartką. Na czele wciąż są Czechowice-Dziedzice. Podopieczni Marcina Biskupa pokonali Błyskawicę Drogomyśl i zapewnili sobie, iż zimę spędzą w fotelu lidera.

A klasa

Po raz drugi w sezonie przedwcześnie zakończono spotkanie z udziałem piłkarzy z Ochab. Tym razem ich mecz trwał zaledwie 23 minuty, ale i w tak krótkim czasie Piast zdążył zanotować pięć trafień. Ochaby wciąż są bez punktu i są głównym kandydatem do spadku z A klasy.  Po dwunastu kolejkach doszło do zmiany lidera w A klasie. Sportkontakt Goleszów pokonał na wyjeździe, dotychczasowego lidera, Orła Zabłocie. Choć w spotkaniu padło pięć bramek, warto odnotować, że kibice byli świadkami aż trzech (!) niewykorzystanych rzutów karnych. Czwarte zwycięstwo z rzędu odniosła Olza Pogiwzdów, dzięki czemu awansowała na trzecie miejsce.

12. kolejka

TS 1909 Piast Cieszyn - LKS Ochaby 96 5:0 spotkanie zakończone w 23 minucie, z powodu zdekompletowania zespołu gości

B klasa

W górę tabeli mkną zawodnicy Nierodzimia i Hażlacha. Ci pierwsi wysoko pokonali Iskrę Iskrzyczyn (4:1), a drugim wystarczyła jedna bramka do zwycięstwa nad Golasowicami.  Nierodzim, pomimo słabszego początku, zajmuje już czwartą pozycję. Natomiast podopieczni Krzysztofa Praszywki w ostatnich czterech meczach zainkasowali dziesięć punktów i są już na szóstym miejscu. Liderem pozostaje Istebna. Piłkarze Górala rozegrali w niedzielę z Pierścem spotkanie 11. kolejki, dlatego dla nich już runda jesienna się zakończyła. Czy zimę spędzą na pierwszym miejscu? Gdyby nie walkower w spotkaniu 8. kolejki z Iskrzyczynem, które wówczas wygrała Istebna, mieliby pozycję lidera zagwarantowaną. Jednak odjęcie trzech punktów oznacza, że muszą czekać na wynik meczu Pogórza z Nierodzimiem, które zostanie rozegrane w przyszłą niedzielę.