Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2412komentarzy: 0

Wybudują, ale drożej

16-08-2017 17:20

O blisko 200 tysięcy zł więcej niż zakładano za demontaż starego i budowę nowego zadaszenia trybuny przy stadionie RKS Cukrownik będzie musiała wydać gmina Chybie. Pieniędzy musiano szukać w budżecie. Mimo znacznie droższej inwestycji, prace niebawem ruszą.

350 tysięcy złotych – na taką wartość opiewał kosztorys inwestorski budowy nowej trybuny na stadionie Robotniczego Klubu Sportowego ‘Cukrownik’ w Chybiu. Inwestycja konieczna, bo stare zadaszenie nie nadaje się już do użytku. O planach inwestycyjnych w Chybiu pisaliśmy w materiale: Chybie jaki budżet?

Część z zakładanych wydatków udało się pozyskać z zewnętrznych źródeł. Niestety, pierwszy przetarg nie przyniósł rozwiązania, bo zgłosił się tylko jedna firma, która zaoferowała, że zadanie wykona za… 700 tys. zł. - Kwota dwukrotnie przekraczała wartość kosztorysu inwestorskiego. Ogłosiliśmy drugi przetarg, ponownie zgłosiła się ta sama firma, jednak znacznie obniżyła cenę – tłumaczy Ewelina Dobrowolska – Radomińska, zastępca wójta Chybia.

Mimo obniżenia ceny i tak była ona o wiele większa od zakładanej o niespełna 200 tys. zł. Stąd też w czasie trwania wakacji zwołano sesję nadzwyczajną. Podczas niej radni nanieśli poprawki do budżetu. Bez przesunięć w nim nie można było zakończyć procedury przetargowej i podpisać umowy z wykonawcą. Czy nie lepiej by było ogłosić trzeci przetarg? Zdaniem zastępczyni wójta, nie, bo mimo kolejnego, drugiego ogłoszenia, tylko jedna firma się do postępowania zgłosiła. – Dołożyliśmy wszelkich starań, aby ogłoszenie trafiło do jak największej liczby firm, sami znaleźliśmy przedsiębiorstwa, które tego typu pracami się zajmują. Wysłaliśmy do nich wiadomość o przetargu, jednak nie było żadnego zainteresowania. Oczekiwanie na kolejny przetarg niewiele by zmieniło.

Brakujące 200 tysięcy na trybunę przesunięto z zaplanowanej modernizacji terenu rekreacyjnego w Mnichu. Jednak, jak słyszymy w chybskim urzędzie, te ruchy w budżecie nie spowodują zagrożenia dla tej inwestycji. Będzie ona i tak rozłożona na dwa lata i w pełni zrealizowana. Gmina mogła zrezygnować też z inwestycji, ale wówczas straciłaby otrzymane dofinansowanie na ten cel, które udało sie pozyskać w Lokalnej Grupie Działania ‘Cieszyńska Kraina’, w wysokości 220 tys. zł.

- Trybuna będzie miała nie tylko nowe zadaszenie, widownię, nowe siedzenia. Miejsce będą miały również osoby niepełnosprawne. Inwestycja ma trwać trzy miesiące. Wykonawca deklaruje, że do końca listopada zdąży – informuje Dobrowolska – Radomińska. Niebawem zostanie podpisane przekazanie placu budowy.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB 16-08-2017 17:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Kiedy można składać reklamację? Konsument zawsze ma możliwość dochodzenia swoich praw

21-09-2017 17:45

Bardzo często podczas różnego rodzaju wyprzedaży można spotkać się z informacją „towar przeceniony nie podlega zwrotowi ani wymianie”. Owszem, oznacza to że jeżeli produkt przestanie nam się z jakiegoś powodu podobać, nie możemy oddać go do sklepu bez podania przyczyny. Jednak nawet wtedy warto zachować dowód zakupu, ponieważ niezależnie od tego, jakie informacje otrzymamy od sprzedawcy, odpowiada on za swój towar nawet przez 2 lata, jeżeli towar jest wadliwy w chwili wydania przy zakupie.

wyświetleń: 51komentarzy: 0

Komunikacja miejska za darmo dla kierowców

21-09-2017 17:20

Już jutro (22.09) z okazji Światowego Dnia bez Samochodu, na terenie Cieszyna przewidziane są rozmaite działania, mające na celu zachęcenie lokalnej społeczności do skorzystania w tym dniu z transportu publicznego, bądź też z rowerów. Nadmierna ilość samochodów od wielu lat stanowi problem polskich miast.

wyświetleń: 308komentarzy: 0

Wyremontowali wydział

21-09-2017 17:15

W Starostwie po generalnym remoncie w Wydziale Architektury i Budownictwa pojawiło się dziewięć nowych biur.

wyświetleń: 139komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

21-09-2017 15:40

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 183komentarzy: 0

Stany rzek wysokie

21-09-2017 15:00

Pada i będzie padać – tak wieszczą meteorolodzy. Jeśli rzeczywiście – wody będzie przybywać. Już teraz stany niektórych rzek w regionie przekroczyły stan ostrzegawczy, w niektórych zaś zanotowano stan wysoki.

wyświetleń: 3461komentarzy: 0

Droga na Skalite na ukończeniu

21-09-2017 13:45

Na ukończeniu jest projekt drogi z Jaworzynki na Słowację – do Skalitego. Dokonano pierwszego odbioru prac.

wyświetleń: 972komentarzy: 1

Ligocki i Miasto Cieszyn będą współpracować

21-09-2017 12:15

We wtorek (19.09) utytułowany polski snowboardzista Mateusz Ligocki podpisał list intencyjny z Miastem Cieszyn. Strony zadeklarowały współpracę na rzecz promocji cieszyńskiego sportu.

wyświetleń: 649komentarzy: 4

Pomóżmy dzieciom wrócić do domu!

21-09-2017 12:05

Już w najbliższą sobotę w Międzyświeciu można pomóc dzieciakom, wychowankom miejscowego Domu Dziecka. Co trzeba zrobić? – wystarczy się dobrze bawić!

wyświetleń: 620komentarzy: 0

Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z uczniami w Skoczowie

21-09-2017 10:30

W środę (20.09) z uczniami skoczowskich szkół spotkała się sędzia Anna Maria Wesołowska. Jest to postać bardzo ciekawa, ponieważ oprócz długoletniej praktyki sędziowskiej może również pochwalić się karierą telewizyjną - występuje w jednym z programów starających się ukazać rzeczywistość sali sądowej oraz pracy organów ścigania.

wyświetleń: 1425komentarzy: 0

Wypadek śmiertelny w Ustroniu

21-09-2017 09:15

Z ostatniej chwili: Na skrzyżowaniu ul. Katowickiej i Cieszyńskiej w Ustroniu doszło do wypadku.

wyświetleń: 21597komentarzy: 8
Kontakt z redkacją .