Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2715komentarzy: 0

Wybudują, ale drożej

16-08-2017 17:20

O blisko 200 tysięcy zł więcej niż zakładano za demontaż starego i budowę nowego zadaszenia trybuny przy stadionie RKS Cukrownik będzie musiała wydać gmina Chybie. Pieniędzy musiano szukać w budżecie. Mimo znacznie droższej inwestycji, prace niebawem ruszą.

350 tysięcy złotych – na taką wartość opiewał kosztorys inwestorski budowy nowej trybuny na stadionie Robotniczego Klubu Sportowego ‘Cukrownik’ w Chybiu. Inwestycja konieczna, bo stare zadaszenie nie nadaje się już do użytku. O planach inwestycyjnych w Chybiu pisaliśmy w materiale: Chybie jaki budżet?

Część z zakładanych wydatków udało się pozyskać z zewnętrznych źródeł. Niestety, pierwszy przetarg nie przyniósł rozwiązania, bo zgłosił się tylko jedna firma, która zaoferowała, że zadanie wykona za… 700 tys. zł. - Kwota dwukrotnie przekraczała wartość kosztorysu inwestorskiego. Ogłosiliśmy drugi przetarg, ponownie zgłosiła się ta sama firma, jednak znacznie obniżyła cenę – tłumaczy Ewelina Dobrowolska – Radomińska, zastępca wójta Chybia.

Mimo obniżenia ceny i tak była ona o wiele większa od zakładanej o niespełna 200 tys. zł. Stąd też w czasie trwania wakacji zwołano sesję nadzwyczajną. Podczas niej radni nanieśli poprawki do budżetu. Bez przesunięć w nim nie można było zakończyć procedury przetargowej i podpisać umowy z wykonawcą. Czy nie lepiej by było ogłosić trzeci przetarg? Zdaniem zastępczyni wójta, nie, bo mimo kolejnego, drugiego ogłoszenia, tylko jedna firma się do postępowania zgłosiła. – Dołożyliśmy wszelkich starań, aby ogłoszenie trafiło do jak największej liczby firm, sami znaleźliśmy przedsiębiorstwa, które tego typu pracami się zajmują. Wysłaliśmy do nich wiadomość o przetargu, jednak nie było żadnego zainteresowania. Oczekiwanie na kolejny przetarg niewiele by zmieniło.

Brakujące 200 tysięcy na trybunę przesunięto z zaplanowanej modernizacji terenu rekreacyjnego w Mnichu. Jednak, jak słyszymy w chybskim urzędzie, te ruchy w budżecie nie spowodują zagrożenia dla tej inwestycji. Będzie ona i tak rozłożona na dwa lata i w pełni zrealizowana. Gmina mogła zrezygnować też z inwestycji, ale wówczas straciłaby otrzymane dofinansowanie na ten cel, które udało sie pozyskać w Lokalnej Grupie Działania ‘Cieszyńska Kraina’, w wysokości 220 tys. zł.

- Trybuna będzie miała nie tylko nowe zadaszenie, widownię, nowe siedzenia. Miejsce będą miały również osoby niepełnosprawne. Inwestycja ma trwać trzy miesiące. Wykonawca deklaruje, że do końca listopada zdąży – informuje Dobrowolska – Radomińska. Niebawem zostanie podpisane przekazanie placu budowy.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB 16-08-2017 17:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Cieszyn zapalił się na fioletowo

18-11-2017 16:30

Wcześniactwo to nie wyrok, jednak ciągle wiele rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych nie wie gdzie szukać wsparcia i pomocy. Celem wczorajszej (17.11) fioletowej akcji, która miała miejsce m.in.w Cieszynie było zwrócenie uwagi, właśnie na problem wcześniactwa. 

wyświetleń: 58komentarzy: 0

XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek

18-11-2017 15:00

W czwartek 16 listopada 2017 roku w auli Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach odbył się XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek – eliminacje.

wyświetleń: 110komentarzy: 0

Strażnicy kontrolowali niewidzialnych

18-11-2017 13:40

Niewidzialni piesi i rowerzyści. Jak to możliwe? Bez właściwych odblasków na nieoświetlonej drodze wieczorem jesteśmy praktycznie niewidoczni. Właśnie takich pieszych i rowerzystów wyłapywali czeskocieszyńscy strażnicy miejscy podczas akcji „Zmierzch”.

wyświetleń: 550komentarzy: 0

Zgłoś swoje drzewo

18-11-2017 12:40

Konkurs Drzewo Roku Klubu Gaja to propozycja dla wszystkich miłośników przyrody. Zwraca uwagę na drzewa i ich historie jako ważne elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, które powinniśmy cenić i chronić. To także doskonała okazja do promocji swojej miejscowości oraz integracji lokalnej społeczności. Na zgłoszenia drzew do konkursu Drzewo Roku 2018 czekamy do końca listopada.

wyświetleń: 356komentarzy: 0

Na żywo: Silesia Cup

18-11-2017 11:50

W sobotę 18 listopada na kompleksie małych skoczni narciarskich w centrum Wisły odbywają się zawody Silesia CUP w skokach narciarskich na igelicie dzieci i młodzieży.

wyświetleń: 361komentarzy: 0

1,9 mln zł na strażnicę

18-11-2017 11:35

1,9 mln zł – tyle ma kosztować rozbudowa strażnicy OSP w Grodźcu. Budynek będzie dwukrotnie większy.

wyświetleń: 339komentarzy: 0

Pamiętają o poległych Polakach

18-11-2017 10:00

Dawna Karwina, choć już praktycznie nie istnieje, nadal pozostaje w pamięci jej byłych mieszkańców oraz w pamięci ich potomków. Również Polacy polegli w czasie wojny mogą tam liczyć na pamięć.

wyświetleń: 221komentarzy: 0

Skoczkowie w strefie kibica!

18-11-2017 07:00

Za nami pierwszy dzień sportowych zmagań na skoczni narciarskiej w Wiśle Malince. Tysiące osób na skoczni kibicowało zawodnikom. Setki osób bawiło się także w wiślańskiej strefie kibica.

wyświetleń: 852komentarzy: 0

Zaszczytne odznaczenie dla Siostry Jadwigi

17-11-2017 21:00

Wczoraj (16.11) po spektaklu ''Gość Oczekiwany'', odbyła się uroczystość podczas której uhonorowano odznaką ''Zasłużony/a dla Kultury Polskiej'' siostrę Jadwigę Wyrozumską. Zobacz relację z tego wydarzenia.

wyświetleń: 1238komentarzy: 7

To nic nie kosztuje, dla innych znaczy bardzo dużo

17-11-2017 19:30

Historię pana Marka Kamieńskiego poznaliście pół roku temu. Mieszkaniec Puńcowa, ratownik górniczy, zapadł na przewlekłą białaczkę. Równolegle z działaniami lekarzy, działali też jego znajomi. Na Śląsku Cieszyńskim udało się zorganizować dużą akcję zbierania dawców przeszczepów.

wyświetleń: 4086komentarzy: 2
Kontakt z redkacją .