Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3002komentarzy: 0

Wybudują, ale drożej

16-08-2017 17:20

O blisko 200 tysięcy zł więcej niż zakładano za demontaż starego i budowę nowego zadaszenia trybuny przy stadionie RKS Cukrownik będzie musiała wydać gmina Chybie. Pieniędzy musiano szukać w budżecie. Mimo znacznie droższej inwestycji, prace niebawem ruszą.

350 tysięcy złotych – na taką wartość opiewał kosztorys inwestorski budowy nowej trybuny na stadionie Robotniczego Klubu Sportowego ‘Cukrownik’ w Chybiu. Inwestycja konieczna, bo stare zadaszenie nie nadaje się już do użytku. O planach inwestycyjnych w Chybiu pisaliśmy w materiale: Chybie jaki budżet?

Część z zakładanych wydatków udało się pozyskać z zewnętrznych źródeł. Niestety, pierwszy przetarg nie przyniósł rozwiązania, bo zgłosił się tylko jedna firma, która zaoferowała, że zadanie wykona za… 700 tys. zł. - Kwota dwukrotnie przekraczała wartość kosztorysu inwestorskiego. Ogłosiliśmy drugi przetarg, ponownie zgłosiła się ta sama firma, jednak znacznie obniżyła cenę – tłumaczy Ewelina Dobrowolska – Radomińska, zastępca wójta Chybia.

Mimo obniżenia ceny i tak była ona o wiele większa od zakładanej o niespełna 200 tys. zł. Stąd też w czasie trwania wakacji zwołano sesję nadzwyczajną. Podczas niej radni nanieśli poprawki do budżetu. Bez przesunięć w nim nie można było zakończyć procedury przetargowej i podpisać umowy z wykonawcą. Czy nie lepiej by było ogłosić trzeci przetarg? Zdaniem zastępczyni wójta, nie, bo mimo kolejnego, drugiego ogłoszenia, tylko jedna firma się do postępowania zgłosiła. – Dołożyliśmy wszelkich starań, aby ogłoszenie trafiło do jak największej liczby firm, sami znaleźliśmy przedsiębiorstwa, które tego typu pracami się zajmują. Wysłaliśmy do nich wiadomość o przetargu, jednak nie było żadnego zainteresowania. Oczekiwanie na kolejny przetarg niewiele by zmieniło.

Brakujące 200 tysięcy na trybunę przesunięto z zaplanowanej modernizacji terenu rekreacyjnego w Mnichu. Jednak, jak słyszymy w chybskim urzędzie, te ruchy w budżecie nie spowodują zagrożenia dla tej inwestycji. Będzie ona i tak rozłożona na dwa lata i w pełni zrealizowana. Gmina mogła zrezygnować też z inwestycji, ale wówczas straciłaby otrzymane dofinansowanie na ten cel, które udało sie pozyskać w Lokalnej Grupie Działania ‘Cieszyńska Kraina’, w wysokości 220 tys. zł.

- Trybuna będzie miała nie tylko nowe zadaszenie, widownię, nowe siedzenia. Miejsce będą miały również osoby niepełnosprawne. Inwestycja ma trwać trzy miesiące. Wykonawca deklaruje, że do końca listopada zdąży – informuje Dobrowolska – Radomińska. Niebawem zostanie podpisane przekazanie placu budowy.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB 16-08-2017 17:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Msze i nabożeństwa online

25-03-2018 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 50komentarzy: 0

Trudny początek sezonu braci Szejów

24-03-2018 22:40

Swój czwarty sezon startów na czeskich oesach, a drugi w samochodzie klasy R5, bracia Szejowie rozpoczęli od obiecującego tempa, mimo że od ich ostatniego startu minęło już blisko pół roku. Na otwierającej tegoroczną edycję Rajdu Valasska próbie Fulnek Polacy finiszowali na siódmej pozycji na 23 załogi w najmocniejszych samochodach klasy R5 i WRC.

wyświetleń: 153komentarzy: 0

Ostrzeże przed zjawiskami

24-03-2018 19:00

Na dachu budynku Terenowego Centrum Badawczego, tuż przy zaporze w Goczałkowicach, po serii testów uruchomiono na stałe supernowoczesny radar umożliwiający rozpoznanie i prognozowanie groźnych zjawisk atmosferycznych w promieniu 100 km od Jeziora Goczałkowickiego.

wyświetleń: 1281komentarzy: 0

PŚ: Najlepszy z Polaków, Paweł Słowiok, był 43.

24-03-2018 17:49

W Schonach zaplanowano zakończenie sezonu w kombinacji norweskiej. Do Niemiec udało się czterech polskich kombinatorów, w tym dwóch z naszego regionu - Paweł Słowiok oraz Adam Cieślar. Ale o wynikach biało-czerwonych ciężko powiedzieć coś dobrego.

wyświetleń: 58komentarzy: 0

Oczami niewidomego: choroby oczu (3) powikłania cukrzycowe

24-03-2018 16:45

Każdy z nas posiada wiele zmysłów: smak, węch, zapach, słuch, wzrok itp. Każdy z nich jest nam przydatnym w codziennym życiu społecznym, zawodowym i prywatnym. Cenimy sobie je raz więcej raz mniej jednak ciężko nam sobie wyobrazić życie bez nich.

wyświetleń: 651komentarzy: 0

Zmieniać, czy nie zmieniać?

24-03-2018 14:15

W marcu przesuwamy do przodu, w październiku cofamy o godzinę. I tak od ponad czterdziestu lat. Mimo upływającego czasu, dwukrotnie w ciągu roku, właśnie w ten czas ingerujemy.

wyświetleń: 1113komentarzy: 0

Reprezentanci istebniańskiego klubu znowu na podium

24-03-2018 14:00

Po wczorajszych sukcesach mężczyzn, w biegu na 30 km stylem klasycznym, podczas Mistrzostw Polski na Polanie Jakuszyckiej, dzisiaj zawodnicy z naszego regionu znowu stanęli na podium. Tym razem rywalizowano w sprintach drużynowych techniką dowolną.

wyświetleń: 265komentarzy: 0

Biało-czerwonym niewiele zabrakło do trzeciego miejsca

24-03-2018 13:15

Polacy, w ostatnim konkursie drużynowym tego sezonu, zajęli czwarte miejsce. Zwyciężyli, z wielką przewagą nad resztą stawki, Norwegowie.

wyświetleń: 338komentarzy: 0

Dziś Cieszyn na antenie TVP

24-03-2018 12:00

Cieszyn, to miasto z bogatą historią oraz dużą ilością zabytków – zostało to docenione przez Telewizję Polską, która zdecydowała, że odcinek programu „Zgadnij! Napisz! Wygraj”, który zostanie wyemitowany na antenie TVP3 Katowice w sobotę (24 marca) o godzinie 21:20.

wyświetleń: 3790komentarzy: 4

Cieszyn: piesza Droga Krzyżowa

24-03-2018 11:00

Tradycyjnie, jak co roku, w piątek 23.03.2018 ulicami Cieszyna miała miejsce piesza Droga Krzyżowa. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17:00 w Kościele pw. św. Elżbiety i zakończyła Mszą św. w Kościele pw. Imienia NMP w Cieszynie. Fot: Mariusz Jaszczurowski

wyświetleń: 1549komentarzy: 2
Kontakt z redkacją .