Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 662komentarzy: 4

Indeks szczęścia Juniper Lemon

06-08-2017 14:10

Czy grzebanie w śmieciach może przynieść coś dobrego? Oczywiście, zależy, co się znajdzie! Jednak trzeba uważać, w śmieciach czasami mogą być tajemnice, których nie powinno się ujawniać... Przekona się o tym Juniper Lemon, która przetrząśnie szkolny śmietnik w poszukiwaniu małej kartki, którą zgubiła.
fot. Iza Kajfosz/ox.pl fot. Iza Kajfosz/ox.pl

Juniper Lemon to nastoletnia bohaterka książki „Indeks szczęścia Juniper Lemon” Julie Israel wydanej niedawno przez Wydawnictwo IUVI w standardowym formacie (13,5x20,5 cm).

Juniper, uczennica liceum, niedawno przeżyła tragedię, jej siostra Camilla zginęła w wypadku, w wypadku, w którym brała udział również Juniper. Pewnego dnia nastolatka odkrywa list siostry napisany w dniu wypadku. List, w którym Cam zrywa z tajemniczym „TY”. Dziewczyna jest w szoku – okazuje się, że nie znała Cam tak dobrze, jak myślała. Jaka naprawdę była jej siostra? Postanawia się tego dowiedzieć, odkryć tożsamość „TY” i dostarczyć mu list. Po drodze jednak wszystko się, jak to często bywa w życiu, komplikuje. Odbiorcę listu nie będzie tak łatwo namierzyć. Nie będzie też łatwo poradzić sobie z codziennością (powrót do szkoły, gdzie wiele miejsc przypomina jej o stracie; atmosfera do domu, gdzie każdy z rodziny radzi sobie ze strata Cam na swój sposób). W przetrwaniu kolejnego dnia pomóc może „indeks szczęścia” – czyli lista dobrych i złych rzeczy, które danego dnia spotykają Juniper.

Powieść Julie Israel skierowana jest do nastoletniego odbiorcy. Stanowi bardzo udany debiut amerykańskiej pisarki. Jest tu tajemnica, którą można postarać się wspólnie z bohaterką rozwikłać, jest wiele zabawnych scen i sformułowań. Jest sporo problemów, które powieść porusza – główny to śmierć ukochanej osoby, ale pojawiają się i inne – przyjaźń, relacje międzyludzkie, sekrety, rodzinne więzy, pomoc innym, przemoc w rodzinie, miłość. Akcja toczy się szybko, jest wielowątkowa, więc nie nudzi. Bohaterowie są bardzo prawdziwi i charakterystyczni, nawet ci drugoplanowi są świetnie skreśleni i szybko się z nimi zaprzyjaźniamy. To książka, którą z czystym sumieniem można polecić na wakacyjną – i nie tylko - lekturę.

Natasza Gorzołka

 

Indeks szczęścia Juniper Lemon
Autor: Julie Israel
Wydawca: IUVI
Data wydania: 2017-07-05
Format: 13,5x20,5 cm
Liczba stron: 376

Książkę w cenie 23.39 zł zakupić można na stronie aksiazka.pl


Uwaga konkurs!

Mamy dla Was książkę „Indeks szczęścia Juniper Lemon”. Zdobędzie ją Czytelnik/Czytelniczka, który/a w komentarzu poniżej napisze najwięcej najciekawszych powodów, dla których kocha piątek. Konkurs trwa do 14 sierpnia włącznie.

Konkurs zakończony!

Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi i za wspólną zabawę. Najwięcej najciekawszych powodów podał/a naszym zdaniem: anonymous.ox. Gratulujemy i zapraszamy po odbiór książki do siedziby OX.PL (Skoczów, Wałowa 3) w godz. 8-16 od poniedziałku do piątku.

źródło: OX.PL
dodał: NG 06-08-2017 14:10
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

osa
07-08-2017 14:59
osa
Dlaczego kocham piątek? Po pierwsze: jest bardzo blisko spokrewniony z sobotą, a to nie byle jakie pokrewieństwo. Piątek to początek cotygodniowego mini-urlopu, bo nie wiem jak Wy, ale ja niezmiernie cieszę się z 2,5 dnia wolnego co tydzień :) Wiem, że w piątek po g. 14:30 mogę totalnie się wyluzować i przez cały weekend nie myśleć o pracy. Kocham piąteczek za to, że od rana chodzę uśmiechnięta (a uśmiech jest bardzo ważny w życiu!). Jako, że piątek tak wspaniale mnie nastraja, kocham go za to, że paradoksalnie mam masę energii (myśl o weekendzie mnie roznosi), więc w tym dniu zawsze daję sobie większy wycisk na siłowni - a jak wiadomo, procentuje to później na sylwetce ;) Co ciekawe, kocham piątek także za to, że mam w ten dzień więcej kasy na koncie niż w niedzielę rano. Poprzednie zdanie w linii prostej prowadzi do kolejnego powodu kochania piątku - można spotkać się ze znajomymi, wyluzować, napić się kulturalnie. No i najważniejszy powód kochania piątków - do domu zjeżdżąją osoby, których w domu nie ma przez cały tydzień - czy to ze studiów czy z pracy.
Podsumowując KOCHAM piątek za: weekendu początek! pierwszy dzień mini-urlopu, możliwość wyluzowania psychicznego, cały dzień chodzę uśmiechnięta, masa energii, sprzyja mojej sylwetce ;), jakimś cudem więcej kasy na koncie niż w niedzielę rano :D, spotkania ze znajomymi, kulturalna alkoholizacja, po spokojnym tygodniu w domu - w końcu pełna chata! :D
Cieszyniankax
07-08-2017 18:43
Cieszyniankax
Kocham Piątek za :
1) Piękne weekendy spędzone na łące, w gronie znajomych leżąc na kocu wdychając zapach ściętej trawy.
2) Kocham Piątek za koniec tygodnia po ciężkiej pracy, w tedy można się wyluzować.
3) Piątek, Piąteczek, Piątunio Kocham za upragniony i jedyny w swym rodzaju dzień tygodnia.
4) Kocham Piątek za leniwy odpoczynek i regeneracje przed następnym tygodniem pracy.
5) Kocham Piątek za początek weekendu który, jest natchnieniem do pracy w domu nad pysznym obiadem dla całej rodziny.
6) Przy Piątku wszystko wydaje się łatwiejsze, piękniejsze oraz myśli które pomału płyną do spełniania swoich marzeń weekendowych :)
7) Kocham gdy z rana jak wstaję zaczyna się piątek i mam uśmiech od ucha do ucha.
8) Przy piątku kocham jak jest ładna pogoda lubię wtedy spędzić aktywnie czas na rolkach, rowerze czy też basenie :)
9) Kocham piątek gdy mam chwilę dla siebie przy kawce :)
10) Kocham piątek bo mam świadomość, że mogę pójść spać naprawdę późno, a i tak się wyśpię.
lemurek1991
09-08-2017 20:19
lemurek1991
KOCHAM PIĄTEK bo weekendu początek:) jest parę rzeczy, za które go kocham:

1.zwiastuje weekend a nawet go rozpoczyna
2.w pracy wszyscy są dla siebie milsi i panuje miła, luźna atmosfera
3.można sięgnąć po alkohol
4.można w końcu odpocząć o ile ktoś nie pracuje w sobotę
5.ludzie częściej się uśmiechają
6.czas na trening
7.dobry dzień by wyjechać w podróż
8.jesteśmy otwarci na nowe znajomości
9.w naszych miastach więcej się "dzieje"
10.można poimprezować
11.dla mamy piątkowy wieczór jest cudowny w końcu można spędzić czas z dziećmi i mężem
12.kawa, książka, znajomi i upragniony luz
13.można położyć się później spać
14.jest jedną z trzech zalet: PIĄTEK, wypłata i urlop
15.piątek, piąteczek, piątunio chyba każdemu brzmi to znajomo
16.pizza, winko, fajny film i mile spędzony czas z mężem
17.na duchu robi się jakoś lżej
18.wyjście na zakupy w galerii w piątek to dobry pomysł
19.perspektywa, że przede mną 3 dni wolnego sprawia, że mam uśmiech na twarzy
20.plotki z koleżanką
21.można posprzątać dom i w sobotę mięć wolne
22.spacer z pieskiem po całym tygodniu pracy biurowej to jest to
23.rower,rolki, zimą snowboard - jak najbardziej aktywnie zaczynam weekend
24.kino z przyjaciółmi i miska popcornu tak na rozpoczęcie weekendu
25.zero stresu jednym słowem chillout - słuchawki na uszy i ulubiona muzyka
26.można się ponudzić chociaż tego nie polecam
27.ugotować w piątek pyszną kolację dla męża po całym tygodniu ciężkiej pracy- bezcenne
28.kurs językowy i szkoła tańca zawsze w piątek czekam na nie z niecierpliwością
29.zdjęcie szpilek z nóg po całym tygodniu w piątek to niesamowite uczcicie
30.w końcu nie muszę prasować mężowi ani sobie koszuli do pracy
31.spa i kosmetyczka warto zrobić coś dla siebie
32.zazwyczaj piątek to przygotowanie do wesela, ślubu kocham ten piątkowy dreszczyk emocji
33.pakowanie walizki,last minute i opalanie na Majorce - spontaniczne piątki mają swój klimat
34.wspólna zabawa z dziećmi gdy nie muszą odrabiać w piątek zadania domowego
35.piątkowy grill mmm aż ślinka cieknie na samą myśl
36.czasem zdarzy się nawet remont
37.planowanie w piątek co będę robić w weekend jak najbardziej pozytywne
38.w piątek odczuwam przypływ energii
39.czekam na piątek jak na zbawienie od weekendu do weekendu byle móc spędzić te chwile z moją rodzinką
40.Kocham Piątek za to, że po prostu jest! :)
anonymous.ox
14-08-2017 23:42
anonymous.ox
A dlaczego lubię piątki? Oto lista, w której nie panują żadne porządki:
Banan sczerniały aż do poniedziałku śpi w śniadaniówce
Czekają na poniedziałek, żeby się wysypać obierki z kredek w pełnej temperówce
Dobry jest to dzień, by wszystko zacząć od nowa
Efektywnie odpoczywać każdą częścią ciała: z łóżka zwisa noga, a potem także głowa
Fajnie jest buszować bez ograniczenia w necie (lub też)
Grzęznąć do rana w książkowym świecie.
Herbatę pić z różnych kubków i w wielkiej ilości
Idiotycznie uśmiechać się do spotkanych w autobusie gości
Jechać trzy przystanki dalej niż mam tendencję wysiadać
Kalorii masę dzięki temu bez konsekwencji zjadać :)
Lepszy humor, mniej zmartwień, wieczór z kolegami
Mogę potem bez wyrzutów zasnąć z brudnymi zębami
Nie zaglądać do podręczników, udawać że szkoły nie ma przez całe dwa dni
Obrotowy fotel przed komputerem (bez pretensji rodziców) to moje królestwo z baśni
Pies rozumie ideę spania i też ma syndrom lenia
Rozumie, że ma się nieproszony nie ruszać ze swojego siedzenia.
Spóźniony autobus do szkoły witam uśmiechem
Towarzysko się udzielam, a nie tylko odpowiadam echem.
Urodziłam się w piątek więc dalej go lubię, choć już minęło parę lat.
Wyjść mogę wieczorem, z kolegami i koleżankami w świat!
Zapomniałam... Mogę jeszcze zjeść po 22:00 kolację i na całą noc włączyć w TV ulubioną stację :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Dariusz Itner

16-08-2017 19:15

Czy Polska powinna wyjść z Unii Europejskiej? Czy Facebook blokuje treści patriotyczne? Na te i inne pytania odpowiedział Gość ox. pl - Dariusz Itner, który przedstawił również swój pogląd na reformę szkolnictwa. Jacek Porzycki zapytał też o kwestię manipulacji w sferze publicznej i o wartości, które są ważne dla Gościa.

wyświetleń: 1212komentarzy: 0

Wybudują, ale drożej

16-08-2017 17:20

O blisko 200 tysięcy zł więcej niż zakładano za demontaż starego i budowę nowego zadaszenia trybuny przy stadionie RKS Cukrownik będzie musiała wydać gmina Chybie. Pieniędzy musiano szukać w budżecie. Mimo znacznie droższej inwestycji, prace niebawem ruszą.

wyświetleń: 807komentarzy: 0

26 nowych miejsc do parkowania pojawiło się w Strumieniu

16-08-2017 16:00

To dobra wiadomość dla posiadaczy czterech kółek i nie tylko - w Strumieniu pojawiły się nowe miejsca do parkowania.

wyświetleń: 933komentarzy: 0

Wielki sprawdzian z języka polskiego w Cieszynie

16-08-2017 14:30

Z ortografią, czy też interpunkcją mogą mieć problemy nawet rdzenni mieszkańcy Polski, w związku z czym możemy sobie wyobrazić, jakie jest to wyzwanie dla obcokrajowców. Na szczęście wiele osób nie boi się wyzwań, w związku z czym starają się poznać obce języki nie tylko w stopniu komunikatywnym, ale również wszystkie jego niuanse. Z tego właśnie względu każdego roku w Cieszynie organizowana jest Letnia Szkoła Języka, Literatury i Kultury Polskiej. Nie inaczej było w tym roku...

wyświetleń: 356komentarzy: 0

Długi weekend w statystyce

16-08-2017 14:29

O 22.00 zakończyła się wczoraj (15.08.2017) prowadzona na terenie naszego województwa akcja ''Bezpieczny Weekend''. Podczas długiego sierpniowego weekendu nad bezpieczeństwem na drogach czuwało ponad 6 tysięcy śląskich policjantów.

wyświetleń: 1197komentarzy: 0

Armata wystrzeliła

16-08-2017 12:45

Kilka dni temu na naszym portalu pojawiła się informacja o replice armaty z przełomu XVII i XVIII wieku, która stanęła na cieszyńskim Wzgórzu Zamkowym. Armata pojawiła się w filmach "Pan Tadeusz" oraz "Ogniem i mieczem", w związku z czym spokojnie możemy uznać ją, za lokalną sławę. Ponieważ 15 sierpnia to Święto Wojska Polskiego, władze Cieszyna postanowiły uczcić to wydarzenie wystrzałem ze wspomnianej armaty.

wyświetleń: 1173komentarzy: 1

W Cieszynie zrobisz przegląd auta za darmo

16-08-2017 11:00

Jesienny przegląd auta jeszcze przed Tobą? W Cieszynie będziesz mogła/mógł zrobić go bezpłatnie. Gdzie?

wyświetleń: 1960komentarzy: 1

Najmłodsi stela 65/590/2017

16-08-2017 09:20

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 4241komentarzy: 0

WYPRAWKA SZKOLNA Z STX HURT-DETAL

16-08-2017 07:30

Sezon wakacyjny w pełni, nadmorskie kurorty pękają w szwach, szlaki górskie oblegają turyści, a ruch na drogach nie maleje. Jednakże już na horyzoncie czasu pojawia się coraz to wyraźniejsza wizja nowego roku szkolnego. Koniec wakacyjnego odpoczynku i urlopowych wyjazdów niestety zakończy się, a dotychczas opustoszałe szkolne korytarze i ławki znów zaroją się od uczniów.

wyświetleń: 969komentarzy: 0

Gość Ox.pl - Doda

15-08-2017 20:00

O Dorocie Rabczewskiej napisano i powiedziano już bardzo dużo. Skandalistka? Słuch absolutny? Królowa autokreacji? Na pewno piosenkarka nie stoi w miejscu i dojrzewa na oczach mediów i fanów. Jacek Porzycki zapytał artystkę, czy często czuje się "okazem w szkle" i jak wysoki był "podatek od miłości"? Nie zabrakło również pytań o styl życia, kontrowersje i ... patriotyzm.