Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 7966komentarzy: 12

Nie wchodź do lasu

13-07-2017 17:00

Urząd Miejski w Skoczowie ostrzega przed wejściem do lasu na Górnym Borze.
Burze powodują duże zniszczenia fot: UM w Skoczowie Burze powodują duże zniszczenia fot: UM w Skoczowie

W związku z pojawieniem się dużej ilości złomów i wywrotów w kompleksie leśnym Górny Bór prosimy mieszkańców o niewchodzenie do lasu, ponieważ stanowi to zagrożenie dla zdrowia - ostrzega leśnik miejski.

Przyczyną takiego stanu rzeczy są  gradobicia, nawałnice i silne wiatry, które nawiedzają nasz region. Zjawiska te powodują duże zniszczenia. - W parku na Górnym Borze drzewa przegrały niestety walkę z wiatrem, konieczne jest usunięcie szkód i uporządkowanie terenu – informuje urząd i prosi o  zachowanie szczególnej ostrożności na tym terenie.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR 13-07-2017 17:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (12)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
13-07-2017 17:26
Przepierón
Ale bajke puścili, tych pore kulek gradu przyczyniło się do tego że sie drzewa bulajóm.
O drzewostan trzeba dbać i go regularnie wycinać i sadzić nowe a nie tylko wprowadzać zakazy i nakazy i czekać aż sie drzewa same łobalóm.
martinezo79
13-07-2017 22:00
martinezo79
aha.... to teraz co napiszą, to cytujecie? las miejski od x lat, a teraz to park? :D :D :D :D
jaki park????
w takim razie nazwijmy to puszczą skoczowską :D :D :D
albo może i nie, bo szyszek przyleci z piłami i wyrżnie wszystko :P
no ludzie, od zawsze las to las, ale park??? :D :D :D serio?
wodz dziewieciu niedzwiedzi
14-07-2017 15:29
wodz dziewieciu niedzwiedzi
proponuje gdy bedzie grad aby ten alfa i omega przepieron zaparkował swoim przepieronowozem pod lasem skoro pare kulek nic nie robi i zostawił pod drzewami oraz wyszedł z samochodu zrzucił swoj berecik i został na dworze w czasie gradobicia bo co bo pare kulek !znawca od ruchu drogowego to i meteorolog i lesniczy sie znalazł!
Przepierón
14-07-2017 17:24
Przepierón
wodzu dziewieciu niedzwiedzi, ja jeszcze nie widziałem gradu co drzewa przewraca, może gałęzie połamać, ale nie z korzeniami wyrwać. Czytaj ze zrozumieniem tępa dzido i nie porównuj drzew z samochodami, chociaż dla pastucha niedźwiedzi z IQ bliskim "0" może to być to samo.
koszor
14-07-2017 18:20
koszor
W artykule napisano, że "drzewa przegrały walkę z wiatrem", więc Przepierónie czytaj, myśl a potem pisz (pore kulek gradu drzewa bulo). I nie zgrywaj najmądrzejszego w każdej dziedzinie. Myślę, że twoja rodzina nie ma z tobą lekko.
Przepierón
14-07-2017 18:37
Przepierón
Koszor, czytej całe artykuły a nie ino nagłówki i to co tłustym drukym napisane.
Napisali "Przyczyną takiego stanu rzeczy są gradobicia" , a od mojej rodziny wara.
skuter66
14-07-2017 21:05
skuter66
Proponuję P........ przyjąć do redakcji OX.PL
ciamajda
14-07-2017 21:51
ciamajda
Przepierón@ "Przyczyną takiego stanu rzeczy są gradobicia, nawałnice i silne wiatry, które nawiedzają nasz region..."
A więc widzisz, nie czytasz po przecinku. Nie tylko gradobicia.
Przepierón
14-07-2017 22:08
Przepierón
@ciamajda, ale na pierwszym miejscu są gradobicia, później nawałnice i silne wiatry. Myślenie nie boli, ale jak widać stwarza trudności. :D
ciamajda
15-07-2017 06:34
ciamajda
Przepierón@ Jednak myślenie boli. Nie wszystko musi iść po kolei. Pierwsze miejsce, drugie itd... To że jesteś tutaj "pierwszy", wcale nie znaczy że najmądrzejszy.
A miałem o Tobie inne zdanie.
wodz dziewieciu niedzwiedzi
15-07-2017 08:25
wodz dziewieciu niedzwiedzi
przepieronku jeden nie daje ci do myslenia ze wszyscy co tu sa maja dosc twoich wymądrzen i złotych mysli twojego bycia naj naj dej se chłopie siana i to juz nie jest pierwszy artykuł gdzie sie wymadrzasz!w polsce tez był i jest taki alfa i omega RYSZARD P. ten koles co na madere leciał i co wszyscy go maja pełna du....
Przepierón
15-07-2017 08:35
Przepierón
@Sorry że Cie zawiodłem :D:D:D, ale o tym gradzie nie powinno nawet być wspomniane.
@wodz dziewieciu niedzwiedzi, ty inbecylu sie mną nie interesuj, lepiej zadbaj o stan swojego umysłu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego

23-05-2018 12:35

Od grudnia 2017 roku działa uruchomione przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

wyświetleń: 50komentarzy: 0

II Turniej Polskiej Ligi Hokeja na rolkach

23-05-2018 11:00

W sobotę 26 maja 2018 w odbędzie się II Turniej Polskiej Ligi Hokeja na rolkach. Gospodarzami tego wydarzenia będzie LUCE Bielsko Biała I. 

wyświetleń: 91komentarzy: 0

Najmłodsi stela 39/663/2018

23-05-2018 09:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 1093komentarzy: 0

Menażka i ożeż ty! - najtrudniejsze słowa dyktanda

23-05-2018 07:30

Wczoraj (22.05) w Cieszynie odbyła się kolejna, IX już edycja, Cieszyńskiego Konkursu Ortograficznego „Bezbłędny w obłędnym Cieszynie", skierowanego do uczniów cieszyńskich szkół podstawowych. W tym roku nagrodę główną, unikatowe pióro, po raz pierwszy w historii konkursu otrzymał uczeń z Czeskiego Cieszyna.

wyświetleń: 432komentarzy: 0

Zakończył się Cieszyński Miting Pływacki 2017/2018

22-05-2018 21:05

Blisko 140 zawodników z całego Śląska wzięło udział w ostatniej, finałowej rundzie Cieszyńskiego Mitingu Pływackiego w sezonie 2017/2018. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Łącznie w 4 rundach wystartowało około 800 młodych pływaków z 21 klubów. 

wyświetleń: 436komentarzy: 0

Tektonika uczuć - premiera

22-05-2018 19:00

"Tektonika uczuć" już w piątek 25 maja o 17. 30 !Scena Polska Teatru w Czeskim Cieszynie zaprasza na premierowy spektakl w reżyserii Pavla Ondrucha.  Dramat Erica-Emanuela Schmitta ukazuje skomplikowane relacje w związku dwojga ludzi, w którym miłość odgrywa najważniejszą rolę.

wyświetleń: 325komentarzy: 0

Owce już na hali

22-05-2018 18:30

Na halach Cieńkowa w Wiśle od niedzieli pasą się znów owce.  Tegoroczny sezon wypasu rozpoczął się tradycyjnym obrzędem mieszania, czyli połączenia zwierząt w jedno stado.

wyświetleń: 600komentarzy: 0

Będą nowe rozwiązania drogowe?

22-05-2018 17:30

Władze miasta Cieszyna zauważają problem, który każdego dnia pojawia się w związku z ruchem drogowym w okolicach Wzgórza Zamkowego. W godzinach szczytu najwięcej trudności sprawia kolizja drogi z traktem kolejowym, co doprowadza do częściowego paraliżu ruchu oraz opóźnień, związanych z przejazdami autobusów. Miasto ma zająć się analizą tych rejonów zarówno pod względem walorów wizualnych, jak i możliwych rozwiązań, dotyczących likwidacji korków.

wyświetleń: 2737komentarzy: 7

Wybory uzupełniające ławników

22-05-2018 16:15

W Cieszynie odbędą się wybory uzupełniające ławników. Jak informują przedstawiciele Rady Miejskiej Cieszyna, do 29 czerwca 2018 roku w Biurze Rady Miejskiej w cieszyńskim ratuszu można zgłaszać kandydatów na ławników do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. Działalność ławników jest wynikiem konieczności włączenia czynnika społecznego do procesu sądowego i wynika z art. 182 Konstytucji RP.

wyświetleń: 670komentarzy: 1

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.