Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 7861komentarzy: 12

Nie wchodź do lasu

13-07-2017 17:00

Urząd Miejski w Skoczowie ostrzega przed wejściem do lasu na Górnym Borze.
Burze powodują duże zniszczenia fot: UM w Skoczowie Burze powodują duże zniszczenia fot: UM w Skoczowie

W związku z pojawieniem się dużej ilości złomów i wywrotów w kompleksie leśnym Górny Bór prosimy mieszkańców o niewchodzenie do lasu, ponieważ stanowi to zagrożenie dla zdrowia - ostrzega leśnik miejski.

Przyczyną takiego stanu rzeczy są  gradobicia, nawałnice i silne wiatry, które nawiedzają nasz region. Zjawiska te powodują duże zniszczenia. - W parku na Górnym Borze drzewa przegrały niestety walkę z wiatrem, konieczne jest usunięcie szkód i uporządkowanie terenu – informuje urząd i prosi o  zachowanie szczególnej ostrożności na tym terenie.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR 13-07-2017 17:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (12)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
13-07-2017 17:26
Przepierón
Ale bajke puścili, tych pore kulek gradu przyczyniło się do tego że sie drzewa bulajóm.
O drzewostan trzeba dbać i go regularnie wycinać i sadzić nowe a nie tylko wprowadzać zakazy i nakazy i czekać aż sie drzewa same łobalóm.
martinezo79
13-07-2017 22:00
martinezo79
aha.... to teraz co napiszą, to cytujecie? las miejski od x lat, a teraz to park? :D :D :D :D
jaki park????
w takim razie nazwijmy to puszczą skoczowską :D :D :D
albo może i nie, bo szyszek przyleci z piłami i wyrżnie wszystko :P
no ludzie, od zawsze las to las, ale park??? :D :D :D serio?
wodz dziewieciu niedzwiedzi
14-07-2017 15:29
wodz dziewieciu niedzwiedzi
proponuje gdy bedzie grad aby ten alfa i omega przepieron zaparkował swoim przepieronowozem pod lasem skoro pare kulek nic nie robi i zostawił pod drzewami oraz wyszedł z samochodu zrzucił swoj berecik i został na dworze w czasie gradobicia bo co bo pare kulek !znawca od ruchu drogowego to i meteorolog i lesniczy sie znalazł!
Przepierón
14-07-2017 17:24
Przepierón
wodzu dziewieciu niedzwiedzi, ja jeszcze nie widziałem gradu co drzewa przewraca, może gałęzie połamać, ale nie z korzeniami wyrwać. Czytaj ze zrozumieniem tępa dzido i nie porównuj drzew z samochodami, chociaż dla pastucha niedźwiedzi z IQ bliskim "0" może to być to samo.
koszor
14-07-2017 18:20
koszor
W artykule napisano, że "drzewa przegrały walkę z wiatrem", więc Przepierónie czytaj, myśl a potem pisz (pore kulek gradu drzewa bulo). I nie zgrywaj najmądrzejszego w każdej dziedzinie. Myślę, że twoja rodzina nie ma z tobą lekko.
Przepierón
14-07-2017 18:37
Przepierón
Koszor, czytej całe artykuły a nie ino nagłówki i to co tłustym drukym napisane.
Napisali "Przyczyną takiego stanu rzeczy są gradobicia" , a od mojej rodziny wara.
skuter66
14-07-2017 21:05
skuter66
Proponuję P........ przyjąć do redakcji OX.PL
ciamajda
14-07-2017 21:51
ciamajda
Przepierón@ "Przyczyną takiego stanu rzeczy są gradobicia, nawałnice i silne wiatry, które nawiedzają nasz region..."
A więc widzisz, nie czytasz po przecinku. Nie tylko gradobicia.
Przepierón
14-07-2017 22:08
Przepierón
@ciamajda, ale na pierwszym miejscu są gradobicia, później nawałnice i silne wiatry. Myślenie nie boli, ale jak widać stwarza trudności. :D
ciamajda
15-07-2017 06:34
ciamajda
Przepierón@ Jednak myślenie boli. Nie wszystko musi iść po kolei. Pierwsze miejsce, drugie itd... To że jesteś tutaj "pierwszy", wcale nie znaczy że najmądrzejszy.
A miałem o Tobie inne zdanie.
wodz dziewieciu niedzwiedzi
15-07-2017 08:25
wodz dziewieciu niedzwiedzi
przepieronku jeden nie daje ci do myslenia ze wszyscy co tu sa maja dosc twoich wymądrzen i złotych mysli twojego bycia naj naj dej se chłopie siana i to juz nie jest pierwszy artykuł gdzie sie wymadrzasz!w polsce tez był i jest taki alfa i omega RYSZARD P. ten koles co na madere leciał i co wszyscy go maja pełna du....
Przepierón
15-07-2017 08:35
Przepierón
@Sorry że Cie zawiodłem :D:D:D, ale o tym gradzie nie powinno nawet być wspomniane.
@wodz dziewieciu niedzwiedzi, ty inbecylu sie mną nie interesuj, lepiej zadbaj o stan swojego umysłu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Piłkarski weekend przed nami (21.09.2017)

22-09-2017 10:50

Ten piłkarski weekend zapowiada się emocjonująco. W Skoczowie dojdzie do derbów powiatu. Natomiast A klasę czeka pojedynek beniaminków, z których jeden aktualnie przewodzi tabeli.

wyświetleń: 180komentarzy: 0

Rajd! Uwaga na utrudnienia!

22-09-2017 09:30

Już w najbliższą sobotę (23.09) zostanie rozegrany Rajd Wisły. Jeśli planujecie wybrać się w góry, koniecznie zobaczcie, gdzie trzeba będzie liczyć się z utrudnieniami.

wyświetleń: 822komentarzy: 0

Woda (lekko) opada

22-09-2017 08:50

Wieczorem wojewoda śląski wprowadził na terenie kilku powiatów województwa, również i w naszym pogotowie przeciwpowodziowe. Na Śląsku Cieszyńskim na szczęście obyło się bez większych szkód.

wyświetleń: 2633komentarzy: 0

W bibliotece w Cieszynie pojawią się nowe książki

22-09-2017 07:30

Biblioteka Miejska w Cieszynie otrzymała dotację w kwocie 35.000 zł na zakup nowych pozycji dla czytelników. Dotacja pochodzi z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i trafią do rąk miejskiej wypożyczalni w tym roku bieżącym. Celem funduszu jest wzbogacenie oraz odnowienie księgozbiorów, znajdujących się w wypożyczalniach oraz czytelniach w naszym kraju.

wyświetleń: 393komentarzy: 3

Gość OX.pl - Małgorzata Mendel

21-09-2017 19:30

Gość Ox.pl - Małgorzata Mendel. O najbliższej edycji Festiwalu Viva il canto, akrobatyce finansowej i tangu w Cieszynie. Dyrektor opowiada również o zaproszonych gościach, cenach biletów i festiwalowej publiczności. Dlaczego Jacek Porzycki wspomina też o zielonych oczach, uciszaniu serca i mediolańskiej La Scali? O tym dowiecie się Państwo z dzisiejszego odcinka.

wyświetleń: 686komentarzy: 0

Kiedy można składać reklamację? Konsument zawsze ma możliwość dochodzenia swoich praw

21-09-2017 17:45

Bardzo często podczas różnego rodzaju wyprzedaży można spotkać się z informacją „towar przeceniony nie podlega zwrotowi ani wymianie”. Owszem, oznacza to że jeżeli produkt przestanie nam się z jakiegoś powodu podobać, nie możemy oddać go do sklepu bez podania przyczyny. Jednak nawet wtedy warto zachować dowód zakupu, ponieważ niezależnie od tego, jakie informacje otrzymamy od sprzedawcy, odpowiada on za swój towar nawet przez 2 lata, jeżeli towar jest wadliwy w chwili wydania przy zakupie.

wyświetleń: 785komentarzy: 0

Komunikacja miejska za darmo dla kierowców

21-09-2017 17:20

Już jutro (22.09) z okazji Światowego Dnia bez Samochodu, na terenie Cieszyna przewidziane są rozmaite działania, mające na celu zachęcenie lokalnej społeczności do skorzystania w tym dniu z transportu publicznego, bądź też z rowerów. Nadmierna ilość samochodów od wielu lat stanowi problem polskich miast.

wyświetleń: 3610komentarzy: 3

Wyremontowali wydział

21-09-2017 17:15

W Starostwie po generalnym remoncie w Wydziale Architektury i Budownictwa pojawiło się dziewięć nowych biur.

wyświetleń: 1353komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

21-09-2017 15:40

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 358komentarzy: 0

Stany rzek wysokie

21-09-2017 15:00

Pada i będzie padać – tak wieszczą meteorolodzy. Jeśli rzeczywiście – wody będzie przybywać. Już teraz stany niektórych rzek w regionie przekroczyły stan ostrzegawczy, w niektórych zaś zanotowano stan wysoki.