Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 7908komentarzy: 12

Nie wchodź do lasu

13-07-2017 17:00

Urząd Miejski w Skoczowie ostrzega przed wejściem do lasu na Górnym Borze.
Burze powodują duże zniszczenia fot: UM w Skoczowie Burze powodują duże zniszczenia fot: UM w Skoczowie

W związku z pojawieniem się dużej ilości złomów i wywrotów w kompleksie leśnym Górny Bór prosimy mieszkańców o niewchodzenie do lasu, ponieważ stanowi to zagrożenie dla zdrowia - ostrzega leśnik miejski.

Przyczyną takiego stanu rzeczy są  gradobicia, nawałnice i silne wiatry, które nawiedzają nasz region. Zjawiska te powodują duże zniszczenia. - W parku na Górnym Borze drzewa przegrały niestety walkę z wiatrem, konieczne jest usunięcie szkód i uporządkowanie terenu – informuje urząd i prosi o  zachowanie szczególnej ostrożności na tym terenie.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR 13-07-2017 17:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (12)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
13-07-2017 17:26
Przepierón
Ale bajke puścili, tych pore kulek gradu przyczyniło się do tego że sie drzewa bulajóm.
O drzewostan trzeba dbać i go regularnie wycinać i sadzić nowe a nie tylko wprowadzać zakazy i nakazy i czekać aż sie drzewa same łobalóm.
martinezo79
13-07-2017 22:00
martinezo79
aha.... to teraz co napiszą, to cytujecie? las miejski od x lat, a teraz to park? :D :D :D :D
jaki park????
w takim razie nazwijmy to puszczą skoczowską :D :D :D
albo może i nie, bo szyszek przyleci z piłami i wyrżnie wszystko :P
no ludzie, od zawsze las to las, ale park??? :D :D :D serio?
wodz dziewieciu niedzwiedzi
14-07-2017 15:29
wodz dziewieciu niedzwiedzi
proponuje gdy bedzie grad aby ten alfa i omega przepieron zaparkował swoim przepieronowozem pod lasem skoro pare kulek nic nie robi i zostawił pod drzewami oraz wyszedł z samochodu zrzucił swoj berecik i został na dworze w czasie gradobicia bo co bo pare kulek !znawca od ruchu drogowego to i meteorolog i lesniczy sie znalazł!
Przepierón
14-07-2017 17:24
Przepierón
wodzu dziewieciu niedzwiedzi, ja jeszcze nie widziałem gradu co drzewa przewraca, może gałęzie połamać, ale nie z korzeniami wyrwać. Czytaj ze zrozumieniem tępa dzido i nie porównuj drzew z samochodami, chociaż dla pastucha niedźwiedzi z IQ bliskim "0" może to być to samo.
koszor
14-07-2017 18:20
koszor
W artykule napisano, że "drzewa przegrały walkę z wiatrem", więc Przepierónie czytaj, myśl a potem pisz (pore kulek gradu drzewa bulo). I nie zgrywaj najmądrzejszego w każdej dziedzinie. Myślę, że twoja rodzina nie ma z tobą lekko.
Przepierón
14-07-2017 18:37
Przepierón
Koszor, czytej całe artykuły a nie ino nagłówki i to co tłustym drukym napisane.
Napisali "Przyczyną takiego stanu rzeczy są gradobicia" , a od mojej rodziny wara.
skuter66
14-07-2017 21:05
skuter66
Proponuję P........ przyjąć do redakcji OX.PL
ciamajda
14-07-2017 21:51
ciamajda
Przepierón@ "Przyczyną takiego stanu rzeczy są gradobicia, nawałnice i silne wiatry, które nawiedzają nasz region..."
A więc widzisz, nie czytasz po przecinku. Nie tylko gradobicia.
Przepierón
14-07-2017 22:08
Przepierón
@ciamajda, ale na pierwszym miejscu są gradobicia, później nawałnice i silne wiatry. Myślenie nie boli, ale jak widać stwarza trudności. :D
ciamajda
15-07-2017 06:34
ciamajda
Przepierón@ Jednak myślenie boli. Nie wszystko musi iść po kolei. Pierwsze miejsce, drugie itd... To że jesteś tutaj "pierwszy", wcale nie znaczy że najmądrzejszy.
A miałem o Tobie inne zdanie.
wodz dziewieciu niedzwiedzi
15-07-2017 08:25
wodz dziewieciu niedzwiedzi
przepieronku jeden nie daje ci do myslenia ze wszyscy co tu sa maja dosc twoich wymądrzen i złotych mysli twojego bycia naj naj dej se chłopie siana i to juz nie jest pierwszy artykuł gdzie sie wymadrzasz!w polsce tez był i jest taki alfa i omega RYSZARD P. ten koles co na madere leciał i co wszyscy go maja pełna du....
Przepierón
15-07-2017 08:35
Przepierón
@Sorry że Cie zawiodłem :D:D:D, ale o tym gradzie nie powinno nawet być wspomniane.
@wodz dziewieciu niedzwiedzi, ty inbecylu sie mną nie interesuj, lepiej zadbaj o stan swojego umysłu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Stalownicy odrobili straty z pierwszego meczu, ale w karnych lepsi byli Finowie

16-01-2018 23:59

Koniec pięknej przygody Trzyńca z Ligą Mistrzów. Pięknej, bo podopieczni Vaclava Varadi napisali nowy rozdział w historii klubu. Rozdział, który zakończył się w półfinale.

wyświetleń: 13komentarzy: 0

Strajk kobiet w Cieszynie

16-01-2018 22:25

Jutro (17.01) kobiety znów wyjdą na ulice. Strajk pod hasłem ''Deja Vu'' odbędzie się nie tylko w wielkich miastach. Swój udział w akcji zapowiedziały również mniejsze miejscowości. W Cieszynie Strajk Kobiet odbył się dziś (16.01).

wyświetleń: 266komentarzy: 0

Na papierze dłużej potrwa

16-01-2018 20:15

Zazwyczaj myślimy o tym w drugiej połowie kwietnia, ale urzędy skarbowe już przypominają, że można składać zeznania podatkowe. Najlepiej drogą elektroniczną, bo przy okienku od tego roku postoimy dłużej. Chcesz zaoszczędzić czas, złóż zeznanie podatkowe elektronicznie - do tego namawia Urząd Skarbowy w Cieszynie.

wyświetleń: 466komentarzy: 0

Halo drogowcy - mamy zimę

16-01-2018 19:15

Być może dodatnie temperatury i brak śniegu uśpiły czujność drogowców, jednak to nie jest to żadnym usprawiedliwieniem. Bo to, co dzisiaj po południu działo się na niektórych odcinkach dróg w naszym powiecie, kierowcy nazywali krótko - żenadą. Więcej słów nie nadaje się do cytowania.

wyświetleń: 3257komentarzy: 5

Sejmik przyjął budżet

16-01-2018 17:25

Sejmik Województwa Śląskiego przyjął Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018-2030 oraz budżet województwa na 2018 r. Za przyjęciem uchwały budżetowej było 25 radnych, 13 opowiedziało się przeciw

wyświetleń: 297komentarzy: 0

Gdzie szusować/ gdzie na łyżwy? (odc. 6 sezon 2017/2018)

16-01-2018 16:00

Dzięki mroźnej pogodzie uruchomione zostały kolejne wyciągi narciarskie. Narciarze mogą szykować się do podboju stoków. W Wiśle wyciągi są czynne!  

wyświetleń: 595komentarzy: 0

Najmłodsi stela 05/629/2018

16-01-2018 14:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3085komentarzy: 0

Prezydent pochodzący z Jabłonkowa?

16-01-2018 12:30

W Czechach trwają wybory prezydenckie. Aktualny prezydent Milosz Zeman, któremu przy założeniu, że frekwencja będzie niska „wróżono” że może wygrać w pierwszej turze, udało się otrzymać 38,6 proc. głosów,  tuż za nim jest, pochodzący z Jabłonkowa, przewodniczący Czeskiej Akademii Nauk Jirzi Drahosz - 26,6 proc.

wyświetleń: 872komentarzy: 0

Brenna - słońce ogrzeje szkołę

16-01-2018 10:30

Niebawem ruszą prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Brennej. Wójt gminy właśnie podpisał umowę z wykonawcą. Zakres prac w placówce jest bardzo szeroki.

wyświetleń: 754komentarzy: 0

Znowu wieje

16-01-2018 09:55

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem