Wkrótce w regionie

Lipiec 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kontakt24

wyświetleń: 7092komentarzy: 13

Po burzy do MOPS-u

12-07-2017 13:00

Ośrodki pomocy społecznej w regionie przyjmują zgłoszenia od osób, które ucierpiały podczas piątkowej nawałnicy. Jest szansa na otrzymanie wsparcia na remont zniszczonego budynku. Wsparcie mają otrzymać również rolnicy.
Zniszczenia na polach w gminie Goleszów są bardzo duże fot. Tomasz Lenkiewicz UG Goleszów Zniszczenia na polach w gminie Goleszów są bardzo duże fot. Tomasz Lenkiewicz UG Goleszów

Osoby, które zostały poszkodowane w wyniku ubiegłotygodniowej nawałnicy mogą zgłaszać się do ośrodków pomocy społecznej. Takie zgłoszenia przyjmuje m.in. skoczowski OPS. – oferujemy pomoc związaną ze środkami rządowymi, dla tych osób, których budynki mieszkalne na tyle uległy zniszczeniu, że swoimi środkami nie są w stanie poradzić sobie z ich remontem – informuje Edyta Godziek, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Skoczowie.

Maksymalna kwota, którą OPS może przyznać to 6 tysięcy złotych. Jak dodaje Godziek - Rozważamy również włączenia pomocy związanej ze środkami gminnymi dla tych osób, których mieszkania zostały zalane wodą z kratek i studzienek kanalizacyjnych. Jednak jak zaznacza kierowniczka, oferowana pomoc nie ma charakteru odszkodowania. Jest to pomoc doraźna. – będziemy badać dochody osób, które się do nas zgłoszą. Według potrzeb będziemy informację zgłaszać do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, natomiast w zależności od tego jakie środki otrzymamy, taka pomoc będzie udzielana - dodaje.

Pracownicy socjalni odwiedzili już rodziny, które zgłosiły się do OPS, jednak cały czas można ubiegać się o pomoc. Zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie ośrodka - ul. Gustawa Morcinka 18, szczegóły pod numerem telefonu 33 853-34-52.

Natomiast jak informuje skoczowski Urząd Miasta, burmistrzowi należy zgłaszać szkody spowodowane przez m. in. grad, deszcz nawalny w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej. Na podstawie zgłoszeń komisja powołana przez Wojewodę Śląskiego oszacuje zakres i wysokość szkód. W przypadku pytań lub wątpliwości urzędnicy proszą o kontakt z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miejskiego w Skoczowie - telefon 33 853 38 54 w. 146.

Zgłoszenia przyjmowane są również w Urzędzie Gminy w Goleszowie. - Właściciele gruntów podają numer parceli, obszar i rodzaj zboża. Od przyszłego tygodnia specjalnie powołana komisja zacznie szacować straty - informuje Jerzy Sikora z Referatu Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska UG Goleszów. W tej gminie największe straty w rolnictwie po ubiegłotygodniowej burzy, wystąpiły w Kisielowie, Godziszowie i części Kozakowicach. – Najgorzej jest w Kisielowie, tam jest ponad 70% zniszczonych upraw. Czekamy na informacje o odszkodowaniach z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Międzyświeciu. Ale ona sama również pracuje w ograniczony sposób, bo ucierpiała podczas tej nawałnicy – dodaje Sikora.

Jan Bacza

Pisaliśmy:

Podtopienia, połamane drzewa

Zgłoszenia ciągle napływają

Zerwany dach i ewakuacja

źródło: ox.pl
dodał: JB 12-07-2017 13:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (13)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

camel1
12-07-2017 15:40
camel1
Dlaczego rolnicy mają dostać odszkodowania. Dzisiaj rolnicy biorą spore dotacje z UNII to niech ubezpieczą gospodarstwo, plony. Osoby które prowadzą działalność gospodarczą to muszą ubezpieczyć zakład żeby w razie jakiś zdarzeń losowych otrzymać jakieś pieniążki. Podczas jednej z rozmów z osobą która prowadzi spore gospodarstwo rolne usłyszałam, że mają ciężko bo sami muszą pracować na roli, że gdyby chcieli zatrudnić pracownika to muszą płacić wysokie podatki za niego, że jedynie ktoś przychodzi do pomocy przy bydle. No niestety, inne firmy zatrudniają i płacą za pracowników. Rolnictwo dzisiaj to również firma, to biznes, to nie to samo co 20 lat temu. Wtedy rolnictwo wyglądało inaczej, i na pewno wtedy pomoc za zniszczone plony należała się jak każdemu innego człowiekowi. Nie chcę ubliżyć rolnikom czy innym osobom, takie jest moje zdanie.
koszor
12-07-2017 18:11
koszor
Jest w tym sporo prawdy.
wat25
12-07-2017 19:31
wat25
Na naszym terenie rolników którzy biorą dotacje z unii policzysz na jednej ręce camel1. Odszkodowania dostają rolnicy z funduszy na rolnictwo... Coroczne ubezpieczanie upraw to koszt... koszt który z czasem poczulibyśmy robiąc zakupy. Osobiście jestem zwolennikiem odszkodowań wszak trudno się ubezpieczać od wszystkiego.
Ps. Rolnictwo nigdy "firmą" nie będzie ... zbyt wiele zmiennych...Chyba że "Monsanto" wejdzie... i GMO zaaprobujemy.
Pozdrawiam.
STEVEabc
12-07-2017 19:33
STEVEabc
Jak - nie mając ubezpieczonego swojego mieszkania- sąsiad zaleje mieszkanie lub zniszczy inne mienie to MOPS ci nie pomoże tylko sąd. Dlaczego są takie różnice w pomocach społecznych?
Buzerant
12-07-2017 20:59
Buzerant
STEVEabc, takie bzdury może tylko jakiś niedouczony niedorajda napisać.
STEVEabc
12-07-2017 21:24
STEVEabc
Buzerant.
Taka jest niestety prawda. Widać, trudno ci ten temat ogarnąć i...... rozumiem twe oburzenie.
Buzerant
12-07-2017 21:47
Buzerant
STEVEabc,
prawda leży zawsze w pośrodku bałwanie. Może ci sie robi burzowo przed oczami, ale oburzenia to jak okiem sięgnąć nie widać.
Marzanna
12-07-2017 23:05
Marzanna
Szanowny panie camel1 nic prostszego jak kupić 10 ha ziemi zmienić się z prywaciarza na rolnika i będziesz najbogatszym człowiekiem w powiecie. Głupich nie sieją sami się rodzą i pisanych tu głupot na temat rolnictwa czytać się nie da. Trzeba porobić przynajmniej 3 lata na ziemi żeby się wypowiadać na temat rolnictwa. Jakby tak dobrze było to hektary ziemi kiedyś uprawiane przez rolników dzisiaj nie leżałyby odłogiem. Marzyłoby mi się żeby było jak dawniej w każdym domu krowa świnia kury gęsi nie jedlibyśmy dzisiaj tyle chemii, ale jak ludzie mają takie pojęcie o pracy na roli to będzie jeszcze gorzej.
camel1
12-07-2017 23:06
camel1
Rolnicy to firmy, po odszkodowania oczywiście niech udają się do agencji a nie do MOPS-u czy do gminy. Znam osobiście 5 rolników w najbliższej okolicy, duże gospodarstwa i wszyscy otrzymują dotację. Nie chodzi mi o to żeby nie korzystali z tego, bo po to są by czerpać z tego korzyści ale jeżeli chodzi o odszkodowania to MOPS nie powinien w tym wypadku wyspłacać odszkodowań. Szkoda wszystkich poszkodowanych, co mają powiedzieć właściciele Zagrody. Współczuję
camel1
12-07-2017 23:16
camel1
Pracuję w firmie jak to ładnie nazwałeś u prywaciarza. Każda praca jest ciężka ale widzę ile osób zatrudnia mój szef jak również ile czasu poświęca firmie. I nie twierdzę że w rolnictwie jest inaczej, też jest ciężka praca, żyjemy w czasach gdzie trzeba z..ć. Jak ktoś wspomniał o zamawiach mieszkania przez sąsiada miał rację. Więc dla rolników powinna być inna pomoc a nie MOPS
markuez
13-07-2017 09:31
markuez
chyba mam problem czytania ze zrozumieniem...bo nigdzie powyzej nie przeczytalem aby rolnicy na uprawy dostali odszkodowanie z MOPSu...natomiast z ARiMR tak!!! pozatym te cale mopsy powinni w powietrze wysadzic, bo ucza ludzi nierobstwa i kombinatorstwa!!! przeciez prywatne godpodarstwa powinny byc ubezpieczone..!
STEVEabc
13-07-2017 12:02
STEVEabc
Masz problem i to wielki. Przeczytaj sobie nie raz, ale parę razy tytuł tego artykułu.
yaezy
13-07-2017 12:32
yaezy
STEVEabc, ty masz problem z sobą, choćbyś kilkaset razy tekst przeczytał to i tak nie zrozumiesz o co biega, także lepiej morda w kubeł i idź do swoich kumpli w piaskownicy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Cieszyn: Wraca temat mobilnej zieleni

26-07-2017 20:05

Czy w Cieszynie w najbliższym czasie pojawi się nowa zieleń i kolorowe, ukwiecone punkty? – do tematu mobilnej zieleni wraca jeden z cieszyńskich samorządowców. 

wyświetleń: 819komentarzy: 2

Pili i nalali do fontanny

26-07-2017 18:50

Strażnicy Miejscy z Czeskiego Cieszyna zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za zanieczyszczenie fontanny na rynku.

wyświetleń: 1605komentarzy: 3

Cieszyn na falach

26-07-2017 17:15

Po debacie wyszehradzkiej i koncercie Lata z Radiem oraz niedawnej imprezie z Radiem Piekary w Browarze Zamkowym, do Cieszyna znowu przyjeżdżają dziennikarze radiowi – tym razem z internetowego Radia Wnet. Wczesnym rankiem 27 lipca, między 7:07 a 9:00, będą realizować program na żywo z cieszyńskiego Rynku.

wyświetleń: 943komentarzy: 0

Złodziej na wakacjach. Przyjechał na wczasy i... kradł

26-07-2017 15:40

Ustrońscy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który dwukrotnie dopuścił się kradzieży metalowych elementów narzędzi budowlanych. Złodziej wpadł na gorącym uczynku. Mieszkaniec Sosnowca przyjechał do Ustronia na wczasy. W wolnym czasie dopuścił się kradzieży na kwotę prawie 5000 zł.

wyświetleń: 1798komentarzy: 0

Zabłocie: Budują wiatę

26-07-2017 14:15

Nie z funduszu sołeckiego, ale ze środków unijnych – wiata w Zabłociu przy LKS Orzeł Zabłocie powstanie szybciej.

wyświetleń: 692komentarzy: 1

Zespół Regionalny ''Istebna'' we Włoszech

26-07-2017 13:30

W dniach od 19 do 24 lipca zespół ISTEBNA wziął udział w 32 edycji Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego we włoskim mieście Cunardo, położonym w północnej części kraju, niedaleko granicy ze Szwajcarią.

wyświetleń: 444komentarzy: 0

Praca wre na chodnikach

26-07-2017 12:30

Chodnik na ul. Bielskiej, chodnik na ul. Wyzwolenia – w Chybiu trwają prace remontowe związane z chodnikami.

wyświetleń: 1101komentarzy: 1

Nowy tor rowerowy w Brennej

26-07-2017 11:00

Miłośników dwóch kółek na pewno ucieszy wiadomość, że w Brennej przy budynku Gimnazjum powstał otwarty dla wszystkich Pumptrack - Rowerowy Plac Zabaw.

wyświetleń: 2308komentarzy: 0

Utrudnienia w centrum Czeskiego Cieszyna

26-07-2017 09:20

Uwaga kierowcy i piesi poruszający się po centrum Czeskiego Cieszyna. Od 7 sierpnia ruszą tam prace budowlane i pojawi się objazd.

wyświetleń: 1632komentarzy: 0

20 URODZINY CASTORAMY ''CASTO TOUR''

26-07-2017 07:30

W najbliższą niedzielę 30/07/2017 Cieszyński rynek zostanie świadkiem wydarzenia, którego w naszym mieście jeszcze nie było!!!