Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4146komentarzy: 5

Nielegalna broń i narkotyki

13-02-2017 12:30

W weekend policjanci zatrzymali dwie osoby które nielegalnie posiadały broń gazową.
Jeśli potwierdzi się że jest to broń wymagająca zezwolenia, mężczyźni usłyszą zarzut nielegalnego posiadania broni Fot: arc. KPP w Cieszynie Jeśli potwierdzi się że jest to broń wymagająca zezwolenia, mężczyźni usłyszą zarzut nielegalnego posiadania broni Fot: arc. KPP w Cieszynie

W sobotę kilkanaście minut po 12.00 policjanci interweniowali na ulicy Michejdy w Cieszynie. Na chodniku leżał mężczyzna, który był w stanie silnego upojenia alkoholowego. Podczas sprawdzenia okazało się, że 27-latek z Dąbrowy Górniczej miał przy sobie dwa pistolety gazowe kal. 8 mm i 9 mm oraz 40 sztuk amunicji. To nie wszystko - ponadto w plecaku posiadał narkotyki. Policjanci zabezpieczyli ponad 120 gramów marihuany. Zanim trafił do policyjnego aresztu zaopiekowali się nim ratownicy pogotowia oraz lekarze cieszyńskiego szpitala  - informuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. 

To nie był koniec zdarzeń z bronią w ten weekend. W niedzielę (12.02.2017) po godz. 15.00 zebrzydowiccy policjanci zostali skierowani na interwencję do centrum Kaczyc, gdzie pomiędzy kilkoma mężczyznami doszło do awantury. -  Jeden z nich posiadał broń gazową. Stróże prawa zatrzymali pijanego 46-latka z Kaczyc, który miał przy sobie pistolet kal. 9 mm. Mężczyzna również był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 3,6 promila alkoholu w jego organizmie – relacjonuje Domagała.

27-latkowi z Dąbrowy za przemyt znacznej ilości narkotyków grozi mu do 5 lat więzienia. Prokurator objął już 27-latka policyjnym dozorem. - Do ekspertyzy trafi również broń gazowa. Jeśli potwierdzi się przypuszczenie śledczych, że jest to broń wymagająca zezwolenia, mężczyźni usłyszą zarzut nielegalnego posiadania broni. Wówczas grozić im będzie nawet 8 lat więzienia – podkreśla rzecznik.

(red)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 13-02-2017 12:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krokusik
13-02-2017 15:16
krokusik
Jaki kraj tacy dilerzy zioła :)
795
13-02-2017 15:51
795
Trudno się dziwić ( narkotyki broń ) przecież wjeżdżamy do miasta bezprawia !!! Taką mamy wizytówkę na ul.Katowickiej przed cmentarzem !!! BRAWO Inne miasta mają piękne slogany ; WITAMY !!! a w Cieszynie co ???
Przepierón
13-02-2017 16:09
Przepierón
Jo móm Schleuder w chałupie, je to też broń ? Pytóm sie bo w tej poyebanej europie wszystko możliwe.
erik
14-02-2017 09:18
erik
Zależy-sznojdka na wentylguma może być ,ale nie ładować muterkami.
dyszel
14-02-2017 13:14
dyszel
ja kupilem tez flinte na gaz 9mm leganie w leganym czeskim cieszynie w legalnym sklepie Wojaczek i co teraz legalnie moga mnie zamnkac na 8lat?poj......ny ten kraj czesto mam ze soba duzo gotowki co mam teraz nosic ze soba parasolke w obronie.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Minął Tydzień

27-02-2017 19:15

Witajcie w kolejnym odcinku programu 'Minął tydzień'. To skrót najważniejszych wydarzeń z regionu wybranych dla Was przez redaktorów Portalu.

wyświetleń: 814komentarzy: 0

Rondo coraz bliżej

27-02-2017 17:45

Rondo w Jaworzu, na skrzyżowaniu Cieszyńskiej, Bielskiej i Zdrojowej coraz bliżej.

wyświetleń: 2265komentarzy: 0

I runda o Puchar Automobilklubu Cieszyńskiego

27-02-2017 17:00

26 lutego 2017 roku odbył się kolejny KJS zorganizowany przez AK Cieszyński. Organizator przygotował dwa wymagające odcinki. Jeden z nich znajdował się na terenie byłej kopalni w Kaczycach, zaś drugi to odcinek ulicami Brzezówki koło Pogwizdowa. Pogoda dopisała, kibice również a co najważniejsze na starcie pojawiło się bardzo dużo zawodników

wyświetleń: 925komentarzy: 1

Wspominki z Koniakowa i nie tylko

27-02-2017 15:20

Kolejny odcinek z cyklu ''A życie toczy się dalej'' TVP Katowice nakręcony był w Trójwsi. Tym razem wspominki dotyczyły twórców z  Koniakowa i Jaworzynki.

wyświetleń: 908komentarzy: 0

Berlińskie sukcesy SHINDO

27-02-2017 15:00

W sobotę 25 lutego podczas niemieckiego Berlin Open znakomicie spisali się zawodnicy KS Shindo zdobywając 9 medali!

wyświetleń: 1042komentarzy: 0

Będzie nowy parking!

27-02-2017 13:55

W Strumieniu pojawi się nowy parking. Dodatkowe 26 miejsc do parkowania powstanie przy ul. Pawłowickiej.

wyświetleń: 2075komentarzy: 0

Kradli butle gazowe

27-02-2017 12:30

Na przełomie stycznia i lutego tego roku skradli 24 butle gazowe. Sprawcy systematycznie okradający kontenery z butlami usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.

wyświetleń: 2643komentarzy: 2

Piekło w Książnicy

27-02-2017 11:00

Piątkowe (24 lutego) spotkanie z cyklu "Cymelia i osobliwości Książnicy Cieszyńskiej" poświęcone było najbardziej znanemu literackiemu obrazowi piekła, czyli wiekopomnemu dziełu Dantego, będącemu arcydziełem literatury światowej i syntezą kultury średniowiecznej. Krzysztof Kleczek nie tylko opowiedział o Dantem i historii kolejnych wydań i przekładów jego najsłynniejszego poematu, ale także pokazał kilka wydań znajdujących się w zbiorach Książnicy.

wyświetleń: 645komentarzy: 0

Pamiętnik Cieszyński za darmo

27-02-2017 09:15

Po ponad 10-letniej przerwie cieszyński Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego wznowił wydawanie „Pamiętnika Cieszyńskiego”. Wersją podstawową czasopisma jest wersja on-line. Współwydawcą tomu jest Fundacja Volens a powstanie wydawnictwa możliwe było dzięki dotacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

wyświetleń: 610komentarzy: 0

Ostatnie dni głosowania

27-02-2017 07:30

To ostatnie dni kiedy głosować można jeszcze w tegorocznej edycji  konkursu ''Kobieta Oryginalna Śląska Cieszyńskiego'' Swoje głosy  na stronie kobieta.ox.pl oddawać można do końca lutego!