Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4231komentarzy: 5

Nielegalna broń i narkotyki

13-02-2017 12:30

W weekend policjanci zatrzymali dwie osoby które nielegalnie posiadały broń gazową.
Jeśli potwierdzi się że jest to broń wymagająca zezwolenia, mężczyźni usłyszą zarzut nielegalnego posiadania broni Fot: arc. KPP w Cieszynie Jeśli potwierdzi się że jest to broń wymagająca zezwolenia, mężczyźni usłyszą zarzut nielegalnego posiadania broni Fot: arc. KPP w Cieszynie

W sobotę kilkanaście minut po 12.00 policjanci interweniowali na ulicy Michejdy w Cieszynie. Na chodniku leżał mężczyzna, który był w stanie silnego upojenia alkoholowego. Podczas sprawdzenia okazało się, że 27-latek z Dąbrowy Górniczej miał przy sobie dwa pistolety gazowe kal. 8 mm i 9 mm oraz 40 sztuk amunicji. To nie wszystko - ponadto w plecaku posiadał narkotyki. Policjanci zabezpieczyli ponad 120 gramów marihuany. Zanim trafił do policyjnego aresztu zaopiekowali się nim ratownicy pogotowia oraz lekarze cieszyńskiego szpitala  - informuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. 

To nie był koniec zdarzeń z bronią w ten weekend. W niedzielę (12.02.2017) po godz. 15.00 zebrzydowiccy policjanci zostali skierowani na interwencję do centrum Kaczyc, gdzie pomiędzy kilkoma mężczyznami doszło do awantury. -  Jeden z nich posiadał broń gazową. Stróże prawa zatrzymali pijanego 46-latka z Kaczyc, który miał przy sobie pistolet kal. 9 mm. Mężczyzna również był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 3,6 promila alkoholu w jego organizmie – relacjonuje Domagała.

27-latkowi z Dąbrowy za przemyt znacznej ilości narkotyków grozi mu do 5 lat więzienia. Prokurator objął już 27-latka policyjnym dozorem. - Do ekspertyzy trafi również broń gazowa. Jeśli potwierdzi się przypuszczenie śledczych, że jest to broń wymagająca zezwolenia, mężczyźni usłyszą zarzut nielegalnego posiadania broni. Wówczas grozić im będzie nawet 8 lat więzienia – podkreśla rzecznik.

(red)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 13-02-2017 12:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krokusik
13-02-2017 15:16
krokusik
Jaki kraj tacy dilerzy zioła :)
795
13-02-2017 15:51
795
Trudno się dziwić ( narkotyki broń ) przecież wjeżdżamy do miasta bezprawia !!! Taką mamy wizytówkę na ul.Katowickiej przed cmentarzem !!! BRAWO Inne miasta mają piękne slogany ; WITAMY !!! a w Cieszynie co ???
Przepierón
13-02-2017 16:09
Przepierón
Jo móm Schleuder w chałupie, je to też broń ? Pytóm sie bo w tej poyebanej europie wszystko możliwe.
erik
14-02-2017 09:18
erik
Zależy-sznojdka na wentylguma może być ,ale nie ładować muterkami.
dyszel
14-02-2017 13:14
dyszel
ja kupilem tez flinte na gaz 9mm leganie w leganym czeskim cieszynie w legalnym sklepie Wojaczek i co teraz legalnie moga mnie zamnkac na 8lat?poj......ny ten kraj czesto mam ze soba duzo gotowki co mam teraz nosic ze soba parasolke w obronie.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Konferencja młodych ''Bez ograniczeń''

27-03-2017 22:00

Cztery różne wykłady: „50 twarzy chrześcijanina”,  „Dlaczego odwracamy kota ogonem?”, „Jak daleko nie jest za daleko?”, „Tożsamość”, a na zakończenie koncert z przesłaniem – tak, przebiegała w tym roku konferencja młodych w Cieszynie, której towarzyszyło hasło „Bez ograniczeń”.

wyświetleń: 74komentarzy: 0

Minął Tydzień

27-03-2017 19:00

Witajcie w kolejnym odcinku programu 'Minął tydzień'. To skrót najważniejszych wydarzeń z regionu wybranych dla Was przez redaktorów Portalu.

wyświetleń: 673komentarzy: 0

Młodzież zapobiega pożarom - eliminacje powiatowe 2017

27-03-2017 17:55

W dniu 25 marca 2017 roku w strażnicy Ochotniczej Straży w Dębowcu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

wyświetleń: 608komentarzy: 0

Rajd Valasska debiut braci Szejów w samochodzie R5

27-03-2017 16:40

Jarek i Marcin Szejowie kończą Rajd Valasska na 7. miejscu. Załoga GK Forge Metkom Rally Team zdobywa 18 punktów w 1. rundzie Rajdowych Mistrzostw Czech 2017.

wyświetleń: 339komentarzy: 0

Zaginął 20-latek z Wilamowic

27-03-2017 16:15

Policjanci poszukują zaginionego Andrzeja Boruń. 20-letni mieszkaniec Wilamowic ostatni raz był widziany 11 marca 2017 roku. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

wyświetleń: 4013komentarzy: 6

Biegacze z kolejnymi medalami Mistrzostw Polski!

27-03-2017 15:55

Narciarskie ostatki czyli druga część Mistrzostw Polski w biegach narciarskich przyniosły naszym biegaczom kolejne medale w tym najcenniejszy z nich - srebrny - Dominika Burego.

wyświetleń: 231komentarzy: 0

Międzynarodowe ćwiczenia ''Fenix''

27-03-2017 14:20

Kilkadziesiąt radiowozów i innych specjalistycznych pojazdów oraz kilkuset policjantów pojawiło się w Marklowicach Górnych, aby wziąć udział w międzynarodowych ćwiczeniach pod kryptonimem ''Fenix''.

wyświetleń: 1570komentarzy: 0

Mundurowe podsumowanie weekendu

27-03-2017 13:30

12 sprawców przestępstw oraz 8 poszukiwanych osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali od piątku do niedzieli policjanci z cieszyńskiego garnizonu. To nie wszystko - przeprowadzili także ponad 150 interwencji. Sporo działo się również na drogach powiatu, gdzie doszło do dwóch wypadków drogowych i dziewięciu kolizji.

wyświetleń: 1813komentarzy: 1

Święto czekolady w Bielsku!

27-03-2017 12:00

Jaką czekoladę lubicie? Gorzką, mleczną, deserową, białą, a może gorącą z bitą śmietaną i posypką?  Niezależnie jakie mamy gusta, jedno jest pewne, kochamy ją za smak i wspaniały aromat.  

wyświetleń: 1122komentarzy: 0

Zespoły rywalizowały w Cieszynie

27-03-2017 11:00

W dniach od 20 do 21 marca br. w cieszyńskim Teatrze im. A. Mickiewicza odbywał się zorganizowany przez Stowarzyszenie Samorządowe Ziemi Cieszyńskiej oraz Wydział Kultury Urzędu Miejskiego w Cieszynie – Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Artystycznych Śląska Cieszyńskiego.