Wiadomości

Wkrótce w regionie

Czerwiec 2017
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Kontakt24

wyświetleń: 4374komentarzy: 5

Nielegalna broń i narkotyki

13-02-2017 12:30

W weekend policjanci zatrzymali dwie osoby które nielegalnie posiadały broń gazową.
Jeśli potwierdzi się że jest to broń wymagająca zezwolenia, mężczyźni usłyszą zarzut nielegalnego posiadania broni Fot: arc. KPP w Cieszynie Jeśli potwierdzi się że jest to broń wymagająca zezwolenia, mężczyźni usłyszą zarzut nielegalnego posiadania broni Fot: arc. KPP w Cieszynie

W sobotę kilkanaście minut po 12.00 policjanci interweniowali na ulicy Michejdy w Cieszynie. Na chodniku leżał mężczyzna, który był w stanie silnego upojenia alkoholowego. Podczas sprawdzenia okazało się, że 27-latek z Dąbrowy Górniczej miał przy sobie dwa pistolety gazowe kal. 8 mm i 9 mm oraz 40 sztuk amunicji. To nie wszystko - ponadto w plecaku posiadał narkotyki. Policjanci zabezpieczyli ponad 120 gramów marihuany. Zanim trafił do policyjnego aresztu zaopiekowali się nim ratownicy pogotowia oraz lekarze cieszyńskiego szpitala  - informuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. 

To nie był koniec zdarzeń z bronią w ten weekend. W niedzielę (12.02.2017) po godz. 15.00 zebrzydowiccy policjanci zostali skierowani na interwencję do centrum Kaczyc, gdzie pomiędzy kilkoma mężczyznami doszło do awantury. -  Jeden z nich posiadał broń gazową. Stróże prawa zatrzymali pijanego 46-latka z Kaczyc, który miał przy sobie pistolet kal. 9 mm. Mężczyzna również był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 3,6 promila alkoholu w jego organizmie – relacjonuje Domagała.

27-latkowi z Dąbrowy za przemyt znacznej ilości narkotyków grozi mu do 5 lat więzienia. Prokurator objął już 27-latka policyjnym dozorem. - Do ekspertyzy trafi również broń gazowa. Jeśli potwierdzi się przypuszczenie śledczych, że jest to broń wymagająca zezwolenia, mężczyźni usłyszą zarzut nielegalnego posiadania broni. Wówczas grozić im będzie nawet 8 lat więzienia – podkreśla rzecznik.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 13-02-2017 12:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krokusik
13-02-2017 15:16
krokusik
Jaki kraj tacy dilerzy zioła :)
795
13-02-2017 15:51
795
Trudno się dziwić ( narkotyki broń ) przecież wjeżdżamy do miasta bezprawia !!! Taką mamy wizytówkę na ul.Katowickiej przed cmentarzem !!! BRAWO Inne miasta mają piękne slogany ; WITAMY !!! a w Cieszynie co ???
Przepierón
13-02-2017 16:09
Przepierón
Jo móm Schleuder w chałupie, je to też broń ? Pytóm sie bo w tej poyebanej europie wszystko możliwe.
erik
14-02-2017 09:18
erik
Zależy-sznojdka na wentylguma może być ,ale nie ładować muterkami.
dyszel
14-02-2017 13:14
dyszel
ja kupilem tez flinte na gaz 9mm leganie w leganym czeskim cieszynie w legalnym sklepie Wojaczek i co teraz legalnie moga mnie zamnkac na 8lat?poj......ny ten kraj czesto mam ze soba duzo gotowki co mam teraz nosic ze soba parasolke w obronie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Przebudowa mostu na Łyska w Cieszynie

23-06-2017 09:25

Powiat Cieszyński rozpoczął  realizację zadania pn. Rozbudowa drogi powiatowej nr 2608 S w ramach zadania „Przebudowa mostu nad ciekiem Młynówka w ciągu drogi powiatowej 2608 S – Al. Jana Łyska w Cieszynie w rejonie skrzyżowania z ul. Bolko Kantora”.

wyświetleń: 352komentarzy: 0

Toyota RAV4 Hybrid Selection-UWAGA ZMIANA ADRESU SALONU!!

23-06-2017 07:30

Toyota RAV4 jest prekursorem segmentu SUV – samochodów terenowych z nadwoziem samonośnym. Wersja hybrydowa to nowa propozycja w gamie napędów rodzinnego SUV-a. RAV4 Hybrid zadebiutował w kwietniu 2016 roku jako najmocniejsza wersja w historii tego modelu – auto o mocy 197 KM przyspiesza do 100 km/h w 8,3 s.

wyświetleń: 128komentarzy: 0

Wielki sukces goleszowskich szachistów

23-06-2017 06:00

W dniach 17-21 w Imielinie odbyły się Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych. Świetny start odnotowali ze Stowarzyszenia Szachowego „Olimpia” Goleszów.

wyświetleń: 227komentarzy: 0

Znamy wyniki konkursu ''Śląska Rzecz''

22-06-2017 21:05

Wczoraj (21.06) w sali konferencyjnej Zamku Cieszyn odbyła się uroczystość wręczenia nagród 12. edycji konkursu „Śląska Rzecz”, a także otwarcie wystawy pokonkursowej, którą można podziwiać do końca lipca.

wyświetleń: 1279komentarzy: 1

Artystyczny festiwal w Strumieniu już od piątku!

22-06-2017 20:00

Już od piątku w Strumieniu zagości pełna kultura.  Stowarzyszenie Form Artystycznych po raz siódmy zaprasza na Strumieński Festiwal Artystyczny. Będzie się działo!

wyświetleń: 252komentarzy: 0

Po ile bilety na Puchar Świata?

22-06-2017 18:00

Na trzy tygodnie przed rozpoczęciem sprzedaży biletów na pierwszą w historii Polski inaugurację Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2017/2018 w Wiśle organizatorzy zawodów przedstawili ceny wejściówek na to wydarzenie.

wyświetleń: 985komentarzy: 2

Aktywny absolwent nowoczesnej szkoły zawodowej

22-06-2017 16:15

Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie wspólnie z Obchodní akademie z Czeskiego Cieszyna realizuje od początku 2017r. mikroprojekt pt.: "Aktywny absolwent nowoczesnej szkoły zawodowej", który został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

wyświetleń: 531komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

22-06-2017 14:30

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 1332komentarzy: 1

Żywobyci przi granicy. Babski godki z obu strón Olzy

22-06-2017 13:00

„Żywobyci przi granicy. Babski godki z obu strón Olzy” to film o codziennym życiu na podzielonym granicą Śląsku Cieszyńskim. Bohaterkami dokumentu, nakręconego przez kobiety: dr hab. Grażynę Kubicę-Heller i Alinę Doboszewską są cieszyńskie kobiety. Z Ustronia, Istebnej, Koniakowa, Jaworzinki, Mostów koło Jabłonkowa, Nydku, Wyndryni, Hawierzowa, Czeskigo Cieszyna. Opowiadają one o historii regionu z perspektywy codziennego życia i jego problemów.

wyświetleń: 371komentarzy: 0

24-25 czerwiec - pokazowy weekend w Castoramie

22-06-2017 11:00

Okres letni, to bardzo dobry czas na organizację spotkań i pikników. W Castoramie organizujemy dla naszych Klientów weekend z pokazami, na którym obecni będą nasi najwięksi dostawcy. Chcemy zaprosić wszystkich chętnych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o oferowanych przez nas produktach.