Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4420komentarzy: 5

Nielegalna broń i narkotyki

13-02-2017 12:30

W weekend policjanci zatrzymali dwie osoby które nielegalnie posiadały broń gazową.
Jeśli potwierdzi się że jest to broń wymagająca zezwolenia, mężczyźni usłyszą zarzut nielegalnego posiadania broni Fot: arc. KPP w Cieszynie Jeśli potwierdzi się że jest to broń wymagająca zezwolenia, mężczyźni usłyszą zarzut nielegalnego posiadania broni Fot: arc. KPP w Cieszynie

W sobotę kilkanaście minut po 12.00 policjanci interweniowali na ulicy Michejdy w Cieszynie. Na chodniku leżał mężczyzna, który był w stanie silnego upojenia alkoholowego. Podczas sprawdzenia okazało się, że 27-latek z Dąbrowy Górniczej miał przy sobie dwa pistolety gazowe kal. 8 mm i 9 mm oraz 40 sztuk amunicji. To nie wszystko - ponadto w plecaku posiadał narkotyki. Policjanci zabezpieczyli ponad 120 gramów marihuany. Zanim trafił do policyjnego aresztu zaopiekowali się nim ratownicy pogotowia oraz lekarze cieszyńskiego szpitala  - informuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. 

To nie był koniec zdarzeń z bronią w ten weekend. W niedzielę (12.02.2017) po godz. 15.00 zebrzydowiccy policjanci zostali skierowani na interwencję do centrum Kaczyc, gdzie pomiędzy kilkoma mężczyznami doszło do awantury. -  Jeden z nich posiadał broń gazową. Stróże prawa zatrzymali pijanego 46-latka z Kaczyc, który miał przy sobie pistolet kal. 9 mm. Mężczyzna również był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 3,6 promila alkoholu w jego organizmie – relacjonuje Domagała.

27-latkowi z Dąbrowy za przemyt znacznej ilości narkotyków grozi mu do 5 lat więzienia. Prokurator objął już 27-latka policyjnym dozorem. - Do ekspertyzy trafi również broń gazowa. Jeśli potwierdzi się przypuszczenie śledczych, że jest to broń wymagająca zezwolenia, mężczyźni usłyszą zarzut nielegalnego posiadania broni. Wówczas grozić im będzie nawet 8 lat więzienia – podkreśla rzecznik.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 13-02-2017 12:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krokusik
13-02-2017 15:16
krokusik
Jaki kraj tacy dilerzy zioła :)
795
13-02-2017 15:51
795
Trudno się dziwić ( narkotyki broń ) przecież wjeżdżamy do miasta bezprawia !!! Taką mamy wizytówkę na ul.Katowickiej przed cmentarzem !!! BRAWO Inne miasta mają piękne slogany ; WITAMY !!! a w Cieszynie co ???
Przepierón
13-02-2017 16:09
Przepierón
Jo móm Schleuder w chałupie, je to też broń ? Pytóm sie bo w tej poyebanej europie wszystko możliwe.
erik
14-02-2017 09:18
erik
Zależy-sznojdka na wentylguma może być ,ale nie ładować muterkami.
dyszel
14-02-2017 13:14
dyszel
ja kupilem tez flinte na gaz 9mm leganie w leganym czeskim cieszynie w legalnym sklepie Wojaczek i co teraz legalnie moga mnie zamnkac na 8lat?poj......ny ten kraj czesto mam ze soba duzo gotowki co mam teraz nosic ze soba parasolke w obronie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Dariusz Itner

16-08-2017 19:15

Czy Polska powinna wyjść z Unii Europejskiej? Czy Facebook blokuje treści patriotyczne? Na te i inne pytania odpowiedział Gość ox. pl - Dariusz Itner, który przedstawił również swój pogląd na reformę szkolnictwa. Jacek Porzycki zapytał też o kwestię manipulacji w sferze publicznej i o wartości, które są ważne dla Gościa.

wyświetleń: 1659komentarzy: 0

Wybudują, ale drożej

16-08-2017 17:20

O blisko 200 tysięcy zł więcej niż zakładano za demontaż starego i budowę nowego zadaszenia trybuny przy stadionie RKS Cukrownik będzie musiała wydać gmina Chybie. Pieniędzy musiano szukać w budżecie. Mimo znacznie droższej inwestycji, prace niebawem ruszą.

wyświetleń: 931komentarzy: 0

26 nowych miejsc do parkowania pojawiło się w Strumieniu

16-08-2017 16:00

To dobra wiadomość dla posiadaczy czterech kółek i nie tylko - w Strumieniu pojawiły się nowe miejsca do parkowania.

wyświetleń: 1017komentarzy: 0

Wielki sprawdzian z języka polskiego w Cieszynie

16-08-2017 14:30

Z ortografią, czy też interpunkcją mogą mieć problemy nawet rdzenni mieszkańcy Polski, w związku z czym możemy sobie wyobrazić, jakie jest to wyzwanie dla obcokrajowców. Na szczęście wiele osób nie boi się wyzwań, w związku z czym starają się poznać obce języki nie tylko w stopniu komunikatywnym, ale również wszystkie jego niuanse. Z tego właśnie względu każdego roku w Cieszynie organizowana jest Letnia Szkoła Języka, Literatury i Kultury Polskiej. Nie inaczej było w tym roku...

wyświetleń: 414komentarzy: 0

Długi weekend w statystyce

16-08-2017 14:29

O 22.00 zakończyła się wczoraj (15.08.2017) prowadzona na terenie naszego województwa akcja ''Bezpieczny Weekend''. Podczas długiego sierpniowego weekendu nad bezpieczeństwem na drogach czuwało ponad 6 tysięcy śląskich policjantów.

wyświetleń: 1311komentarzy: 0

Armata wystrzeliła

16-08-2017 12:45

Kilka dni temu na naszym portalu pojawiła się informacja o replice armaty z przełomu XVII i XVIII wieku, która stanęła na cieszyńskim Wzgórzu Zamkowym. Armata pojawiła się w filmach "Pan Tadeusz" oraz "Ogniem i mieczem", w związku z czym spokojnie możemy uznać ją, za lokalną sławę. Ponieważ 15 sierpnia to Święto Wojska Polskiego, władze Cieszyna postanowiły uczcić to wydarzenie wystrzałem ze wspomnianej armaty.

wyświetleń: 1256komentarzy: 1

W Cieszynie zrobisz przegląd auta za darmo

16-08-2017 11:00

Jesienny przegląd auta jeszcze przed Tobą? W Cieszynie będziesz mogła/mógł zrobić go bezpłatnie. Gdzie?

wyświetleń: 2080komentarzy: 1

Najmłodsi stela 65/590/2017

16-08-2017 09:20

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 4401komentarzy: 0

WYPRAWKA SZKOLNA Z STX HURT-DETAL

16-08-2017 07:30

Sezon wakacyjny w pełni, nadmorskie kurorty pękają w szwach, szlaki górskie oblegają turyści, a ruch na drogach nie maleje. Jednakże już na horyzoncie czasu pojawia się coraz to wyraźniejsza wizja nowego roku szkolnego. Koniec wakacyjnego odpoczynku i urlopowych wyjazdów niestety zakończy się, a dotychczas opustoszałe szkolne korytarze i ławki znów zaroją się od uczniów.

wyświetleń: 1007komentarzy: 0

Gość Ox.pl - Doda

15-08-2017 20:00

O Dorocie Rabczewskiej napisano i powiedziano już bardzo dużo. Skandalistka? Słuch absolutny? Królowa autokreacji? Na pewno piosenkarka nie stoi w miejscu i dojrzewa na oczach mediów i fanów. Jacek Porzycki zapytał artystkę, czy często czuje się "okazem w szkle" i jak wysoki był "podatek od miłości"? Nie zabrakło również pytań o styl życia, kontrowersje i ... patriotyzm.