Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 4767komentarzy: 5

Nielegalna broń i narkotyki

13-02-2017 12:30

W weekend policjanci zatrzymali dwie osoby które nielegalnie posiadały broń gazową.
Jeśli potwierdzi się że jest to broń wymagająca zezwolenia, mężczyźni usłyszą zarzut nielegalnego posiadania broni Fot: arc. KPP w Cieszynie Jeśli potwierdzi się że jest to broń wymagająca zezwolenia, mężczyźni usłyszą zarzut nielegalnego posiadania broni Fot: arc. KPP w Cieszynie

W sobotę kilkanaście minut po 12.00 policjanci interweniowali na ulicy Michejdy w Cieszynie. Na chodniku leżał mężczyzna, który był w stanie silnego upojenia alkoholowego. Podczas sprawdzenia okazało się, że 27-latek z Dąbrowy Górniczej miał przy sobie dwa pistolety gazowe kal. 8 mm i 9 mm oraz 40 sztuk amunicji. To nie wszystko - ponadto w plecaku posiadał narkotyki. Policjanci zabezpieczyli ponad 120 gramów marihuany. Zanim trafił do policyjnego aresztu zaopiekowali się nim ratownicy pogotowia oraz lekarze cieszyńskiego szpitala  - informuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. 

To nie był koniec zdarzeń z bronią w ten weekend. W niedzielę (12.02.2017) po godz. 15.00 zebrzydowiccy policjanci zostali skierowani na interwencję do centrum Kaczyc, gdzie pomiędzy kilkoma mężczyznami doszło do awantury. -  Jeden z nich posiadał broń gazową. Stróże prawa zatrzymali pijanego 46-latka z Kaczyc, który miał przy sobie pistolet kal. 9 mm. Mężczyzna również był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 3,6 promila alkoholu w jego organizmie – relacjonuje Domagała.

27-latkowi z Dąbrowy za przemyt znacznej ilości narkotyków grozi mu do 5 lat więzienia. Prokurator objął już 27-latka policyjnym dozorem. - Do ekspertyzy trafi również broń gazowa. Jeśli potwierdzi się przypuszczenie śledczych, że jest to broń wymagająca zezwolenia, mężczyźni usłyszą zarzut nielegalnego posiadania broni. Wówczas grozić im będzie nawet 8 lat więzienia – podkreśla rzecznik.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 13-02-2017 12:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krokusik
13-02-2017 15:16
krokusik
Jaki kraj tacy dilerzy zioła :)
795
13-02-2017 15:51
795
Trudno się dziwić ( narkotyki broń ) przecież wjeżdżamy do miasta bezprawia !!! Taką mamy wizytówkę na ul.Katowickiej przed cmentarzem !!! BRAWO Inne miasta mają piękne slogany ; WITAMY !!! a w Cieszynie co ???
Przepierón
13-02-2017 16:09
Przepierón
Jo móm Schleuder w chałupie, je to też broń ? Pytóm sie bo w tej poyebanej europie wszystko możliwe.
erik
14-02-2017 09:18
erik
Zależy-sznojdka na wentylguma może być ,ale nie ładować muterkami.
dyszel
14-02-2017 13:14
dyszel
ja kupilem tez flinte na gaz 9mm leganie w leganym czeskim cieszynie w legalnym sklepie Wojaczek i co teraz legalnie moga mnie zamnkac na 8lat?poj......ny ten kraj czesto mam ze soba duzo gotowki co mam teraz nosic ze soba parasolke w obronie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Magnolie nie tylko w Cieszynie

24-04-2018 12:00

Za miasto magnolii od lat uznawany jest Cieszyn. Tu tutaj powstał bijący rekordy popularności Szlak Kwitnącej Magnolii, a turyści zjeżdżają z całej Polski, żeby je zobaczyć. Tych pięknych roślin nie brakuje również w sąsiednich miejscowościach. Jak wskazał Czesław Stuchlik, działacz regionalny z Pogwizdowa, również w tym sołectwie można poruszać się szlakiem pięknych, wiosennych kwiatów.

wyświetleń: 130komentarzy: 0

Lepiej nie używać podczas jazdy...

24-04-2018 11:00

Do akcji mających poprawić stan bezpieczeństwa na drodze dołączyła kolejna, nosi ona kryptonim – „Telefon”. Ma ona m.in. za zadanie uświadomienie kierującym zagrożeń wynikających z korzystania z telefonu podczas jazdy. Akcja trwać będzie cały dzień.

wyświetleń: 565komentarzy: 1

Wczoraj nie zdążyli

24-04-2018 09:15

Z wczoraj na dzisiaj przeniesiono wizytację komisji, która odebrać ma tymczasowe oznakowanie w obrębie ulic Górny Bór, Mickiewicza i Targowej w Skoczowie. Przypomnijmy, u zbiegu tych dróg rusza budowa ronda. Przebudowana ma zostać również ulica Górny Bór.

wyświetleń: 1431komentarzy: 2

Wisła - ruszy klub seniora

24-04-2018 07:30

Wisła zakwalifikowała się do ministerialnego programu ‘Senior +’. Dzięki niemu jeszcze w tym roku w mieście powstanie sala spotkań dla seniorów.

wyświetleń: 336komentarzy: 0

Fortuna Bieg ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna

23-04-2018 22:20

Wczoraj (22.04) po raz dziesiąty fani biegania mogli wziąć udział w cieszyńskim Fortuna Biegu. Po obu stronach Olzy biegali młodsi i starsi. W tym roku wystartowało ponad dwa tysiące zawodników, w tym 987 dzieci i młodzieży. Zobacz relację z tego wydarzenia.

wyświetleń: 1242komentarzy: 0

Cieszyńscy judocy wystąpili na dwóch turniejach

23-04-2018 20:20

Podopieczni Arkadiusza Lipy wzięli udział w zawodach międzynarodowych. W sobotę rywalizowali tuż za naszą granicą, w Czeskim Cieszynie, a następnego dnia wybrali się do Sosnowca.

wyświetleń: 480komentarzy: 0

Coś dla młodych Zaborzan

23-04-2018 18:15

Prace geodezyjne już się zakończyły, niebawem na teren szkoły w Zaborzu wjedzie ciężki sprzęt. Przez najbliższe kilkanaście miesięcy przy placówce trwać będzie budowa nowej sali gimnastycznej.

wyświetleń: 372komentarzy: 0

Św. Jerzy - lokalne tradycje

23-04-2018 18:00

23 kwietnia to Dzień św. Jerzego – patrona wielu europejskich krajów, a także wędrowców, górników, żołnierzy, kowali, bednarzy, artystów, więźniów, skautów oraz harcerzy. Również w regionie Śląska Cieszyńskiego bohaterski święty zasłużył sobie na specjalne obchody w dniu, kiedy jest wspominany.

wyświetleń: 551komentarzy: 0

Tramwajem po Cieszynie ? - podano wyniki analiz

23-04-2018 17:00

Były plany, by tramwaj wrócił na cieszyńskie ulice, ale na planach się skończyło. W zeszłym tygodniu odbyła się konferencja zamykająca polsko-czeski projekt „Analiza możliwości przywrócenia tramwaju jako atrakcji turystycznej Cieszyna i Czeskiego Cieszyna”. Jak już wiadomo zamiast tramwaju będzie szlak świetlny.

wyświetleń: 2699komentarzy: 4

20 lat euroregionu - filmy w Avionie

23-04-2018 16:15

W niedzielę (22.04) na terenie czeskiego Avionu miały miejsce projekcje filmów, które w jakiś sposób nawiązywały do losów Czech oraz Polski w 2 połowie XX wieku. Wydarzenie było częścią obchodów 20-lecia Euroregionu Śląska Cieszyńskiego – podpisanie umowy polsko-czeskiej, która rozpoczynała współpracę regionalną miało miejsce 22 kwietnia 1998 roku.