Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 12838komentarzy: 6

Zgłoś się po 425 zł!

06-03-2016 09:00

Rejestrowałeś samochód między 23 lutego a 14 kwietnia 2006 roku? Należy Ci się 425 zł zwrotu!
Zgłoś się po 425 zł! fot; .bip.gorzow.pl

Koszt wydania karty pojazdu wynosił w latach 2003-2006 500 zł. Obecnie koszt wynosi 75 zł. W 2007 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ta kwota była zła, a Europejski Trybunał Sprawiedliwości dodatkowo wykazał, że przepis nakazujący uiszczanie opłaty w wysokości 500 zł jest niezgodny z przepisami unijnymi.

Większość kierowców zgłosiła się już po zwrot poniesionych kosztów, ale są i tacy, którzy tego nie zrobili. Ponieważ zwroty za 2003 do 23 lutego 2006 już są przedawnione, został okres od 23 lutego do 14 kwietnia 2006. To ostatni dzwonek, by odzyskać pieniądze – termin przedawnienia upływa 14 kwietnia 2016 roku.

red.

 

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 06-03-2016 09:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

RAMZES
06-03-2016 12:27
RAMZES
Gdzie można składać wnioski o zwrot pieniędzy.
skoczowiak911
06-03-2016 13:39
skoczowiak911
Radzę spokojnie podchodzić do tego "newsa", w latach 2003-206 zarejetrowałem 3 samochody w roku 2010 zwróciłem się do Starostwa w Cieszynie z wniokiem o zwrot nadpłaty 3x 425 zł. oczywiście starostwo mnie zignorowało, założyłem sprawę w Sądzie Rejonowym w Cieszynie którą przegrałem syg, (IC58/10) pozostało odwołanie do SO w Bielsku-Białej ponieważ w tamtym czasie kancelaria z którą współpracowałem prowadziła kilkanaście podobnych spraw od razu poinformowano mnie że Sąd Okręgowy W B-B podtrzymuje stanowisko SR z Cieszyna i pozostanie odwołanie do SN a to niesie za sobą spore koszty (przy wartości sprawy 1275zł) zabrakło mi chęci do dalszej walki i poniosłem tylko koszt "przegranej" w I instancji. Dzisiaj dowiaduję się że jednak zwrot się należał?????!!!!! Oto POLSKA PRAWA!! Więc nie wierzę w tak łatwy zwrot KASY a TK specjalnie czekał z ogłoszeniem wyroku by do 95% wniesionych opłat termin się przedawnił!!
koszor
06-03-2016 15:40
koszor
Trzeba wreszcie zacząć karać urzędasów, jak każdego innego obywatela. Zawaliłeś - ponosisz pełną odpowiedzialność. Może wtedy skończą się pączusie i kawusie, a zacznie się myślenie.
ursus_81
07-03-2016 11:55
ursus_81
To jest właśnie podejście Starostwa Cieszyńskiego. W Jastrzębiu miałem zarejestrowane dwa samochody, złożyłem wniosek, zwrócili bez żadnego problemu. To samo chciał zrobić mój kolega w Cieszynie, którego poinformowałem o tej opcji, to mu urzędas powiedział wprost - "Jastrzębie jak chcą to niech zwracają, my tego robić nie będziemy i nic Pan z tym nie zrobi" i tyle... To było w 2009 r.
ania_kunz
07-03-2016 14:28
ania_kunz
byłam w piątek zapytać o możliwość złożenia wniosku i Pani z informacji powiedziała, że naczelnik odsyła do sądu, tak więc nic z tego...
Donek
07-03-2016 19:14
Donek
Jedna Polska, rożne prawo różne wyroki, Dziwny to kraj. jest jedna rada Minister sprawiedliwości i prokurator w jednych rękach proponuję tą sprawę opisać pomimo że przedawniona z kserowanymi wyrokami na-pewno będzie odzew.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Kajto: decydująca batalia lidera

25-08-2016 09:15

Rywalizacja w FIA ERC wkracza w decydującą fazę – czeski Rajd Barum (26-28 sierpnia) będzie najbliższym wyzwaniem Kajetanowicza i Barana. Załogę Lotos Rally Team czeka 230 km ścigania na 15 wąskich, podbijających i dziurawych czeskich odcinkach, na których miejscowi kierowcy narzucają szalone tempo. Będzie tym bardziej emocjonująco, ponieważ– Kajetanowicza i Barana tylko 3 punkty dzielą od obrony tytułu już na dwie rundy przed końcem mistrzostw.

wyświetleń: 61komentarzy: 0

Bułgaria, Grecja, Chorwacja? Gdzie wypoczywaliśmy najchętniej w te wakacje?

25-08-2016 07:30

Choć za wcześnie jeszcze na całkowite podsumowanie sezonu 2016, bo część z nas na urlop wybiera okres września i października, to główna wakacyjna fala już za nami. Przez lipiec i sierpień wypoczywały bowiem głównie rodziny z dziećmi w wieku szkolnym. Gdzie najchętniej mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego jeździli w te wakacje?

wyświetleń: 661komentarzy: 2

Pisarz śląski - Gustaw Morcinek

24-08-2016 19:00

O Śląsku Cieszyńskim pisał, że powstała z 'uśmiechu Pana Boga', w twórczości opisywał życie codzienne mieszkańców tej ziemi, nawiązywał do pracy górnika, którym sam w młodzieńczych latach był. Jemu przypisuje się pomysł zmiany nazwy Katowic na Stalinogród, choć decyzje o tym zapadły zanim, jako poseł, odczytał to z sejmowej mównicy. Jutro mija 125 rocznica urodzin Gustawa Morcinka, pisarza ze Skoczowa.

wyświetleń: 978komentarzy: 1

Wisła - widowiskowe zjazdy

24-08-2016 17:00

Już 27 i 28 sierpnia najlepsi zawodnicy Europy ponownie odwiedzą Wisłę, aby walczyć o tytuły Mistrzów Europy w konkurencji Downhill. Po raz kolejny zostaną wystawieni na próbę przez trasę zlokalizowaną na charakterystycznym szczycie Beskidu Śląskiego - Stożku. Ze względu na fakt, iż zawody w zjazdach rowerowych są niezwykle widowiskową dyscypliną warto zawczasu spojrzeć z czym mierzyć się będą najlepsi riderzy Europy.

wyświetleń: 705komentarzy: 0

Reminiscencje po Gorolu

24-08-2016 15:30

Gorolski Święto w Jabłonkowie staje się coraz bardziej popularną imprezą. Jest ona atrakcyjna nie tylko dla Zaolziaków, ale tłumnie przyjeżdżających już turystów, którzy zamieszkują kraje po obu stronach Olzy. Często uważa się, że to ostatni bastion Polaków mieszkających w Czechach.

wyświetleń: 656komentarzy: 0

Ośmiorniczki w Szpitalu Śląskim w Cieszynie

24-08-2016 14:45

Bynajmniej nie chodzi o wykwintne dania, w jakich gustują co niektórzy polscy posłowie, ale o akcję „Ośmiorniczki dla wcześniaków”. Pod ta nazwą kryje się akcja polegająca na darowaniu wcześniakom miękkich maskotek w kształcie ośmiorniczki. Dlaczego akurat takich maskotek i jaki to ma cel? Przeczytaj.

wyświetleń: 3590komentarzy: 1

Zakończenie wakacji ''Pod Skocznią'' w Istebnej

24-08-2016 13:40

Ciekawą imprezę na sportowo i muzycznie na zakończenie wakacji planuje Istebna w najbliższą sobotę, 28 sierpnia br. Będzie przedstawienie teatralne dla dzieci, Koncert Patryka Demkowskiego z Wisły, Koncert reggae zespołu Bathel, dyskoteka oraz mecze: trampkarzy, juniorów i seniorów KP Trójwieś.

wyświetleń: 682komentarzy: 2

Cieszyn: Linie 30 i 32 z nowym rozkładem

24-08-2016 11:50

Uwaga - od 27 sierpnia nowe rozkłady linii 30 i 32 w Cieszynie.

wyświetleń: 1949komentarzy: 1

Złapali złodzieja

24-08-2016 10:50

Mieszkaniec Cieszyna będąc na zakupach w Bielsku o mało nie stracił roweru. Kiedy wyszedł ze sklepu, jego jednośladem odjeżdżał złodziej. Właściciel  ruszył w pogoń...

wyświetleń: 3609komentarzy: 5

Najmłodsi stela 82/484/2016

24-08-2016 09:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.