Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 12803komentarzy: 6

Zgłoś się po 425 zł!

06-03-2016 09:00

Rejestrowałeś samochód między 23 lutego a 14 kwietnia 2006 roku? Należy Ci się 425 zł zwrotu!
Zgłoś się po 425 zł! fot; .bip.gorzow.pl

Koszt wydania karty pojazdu wynosił w latach 2003-2006 500 zł. Obecnie koszt wynosi 75 zł. W 2007 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ta kwota była zła, a Europejski Trybunał Sprawiedliwości dodatkowo wykazał, że przepis nakazujący uiszczanie opłaty w wysokości 500 zł jest niezgodny z przepisami unijnymi.

Większość kierowców zgłosiła się już po zwrot poniesionych kosztów, ale są i tacy, którzy tego nie zrobili. Ponieważ zwroty za 2003 do 23 lutego 2006 już są przedawnione, został okres od 23 lutego do 14 kwietnia 2006. To ostatni dzwonek, by odzyskać pieniądze – termin przedawnienia upływa 14 kwietnia 2016 roku.

red.

 

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 06-03-2016 09:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

RAMZES
06-03-2016 12:27
RAMZES
Gdzie można składać wnioski o zwrot pieniędzy.
skoczowiak911
06-03-2016 13:39
skoczowiak911
Radzę spokojnie podchodzić do tego "newsa", w latach 2003-206 zarejetrowałem 3 samochody w roku 2010 zwróciłem się do Starostwa w Cieszynie z wniokiem o zwrot nadpłaty 3x 425 zł. oczywiście starostwo mnie zignorowało, założyłem sprawę w Sądzie Rejonowym w Cieszynie którą przegrałem syg, (IC58/10) pozostało odwołanie do SO w Bielsku-Białej ponieważ w tamtym czasie kancelaria z którą współpracowałem prowadziła kilkanaście podobnych spraw od razu poinformowano mnie że Sąd Okręgowy W B-B podtrzymuje stanowisko SR z Cieszyna i pozostanie odwołanie do SN a to niesie za sobą spore koszty (przy wartości sprawy 1275zł) zabrakło mi chęci do dalszej walki i poniosłem tylko koszt "przegranej" w I instancji. Dzisiaj dowiaduję się że jednak zwrot się należał?????!!!!! Oto POLSKA PRAWA!! Więc nie wierzę w tak łatwy zwrot KASY a TK specjalnie czekał z ogłoszeniem wyroku by do 95% wniesionych opłat termin się przedawnił!!
koszor
06-03-2016 15:40
koszor
Trzeba wreszcie zacząć karać urzędasów, jak każdego innego obywatela. Zawaliłeś - ponosisz pełną odpowiedzialność. Może wtedy skończą się pączusie i kawusie, a zacznie się myślenie.
ursus_81
07-03-2016 11:55
ursus_81
To jest właśnie podejście Starostwa Cieszyńskiego. W Jastrzębiu miałem zarejestrowane dwa samochody, złożyłem wniosek, zwrócili bez żadnego problemu. To samo chciał zrobić mój kolega w Cieszynie, którego poinformowałem o tej opcji, to mu urzędas powiedział wprost - "Jastrzębie jak chcą to niech zwracają, my tego robić nie będziemy i nic Pan z tym nie zrobi" i tyle... To było w 2009 r.
ania_kunz
07-03-2016 14:28
ania_kunz
byłam w piątek zapytać o możliwość złożenia wniosku i Pani z informacji powiedziała, że naczelnik odsyła do sądu, tak więc nic z tego...
Donek
07-03-2016 19:14
Donek
Jedna Polska, rożne prawo różne wyroki, Dziwny to kraj. jest jedna rada Minister sprawiedliwości i prokurator w jednych rękach proponuję tą sprawę opisać pomimo że przedawniona z kserowanymi wyrokami na-pewno będzie odzew.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zmiany w Naziemnej Telewizji Cyfrowej

24-07-2016 15:30

We wtorek  (19.07.2016) kanał TVP Polonia opuścił MUX 3 naziemnej telewizji cyfrowej, który wykorzystuje w całości Telewizja Polska. Krok ten był zapowiadany przez nadawcę. -  Przekaz wyłączono nie urywając żadnego programu, po emisji serialu „Galeria” i bloku reklamowym. – poinformował serwis Satkurier. Osoby odbierające MUX L2,  mogą od lipca naziemnie oglądać dodatkowo kanał Tele 5

wyświetleń: 338komentarzy: 0

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 30/16

24-07-2016 13:30

Jak wyglądały początki skoczowskiej Spółdzielni Mleczarskiej? O tym dowiecie się w dzisiejszym artykule z serii "Skoczów: kiedyś i dziś".

wyświetleń: 773komentarzy: 0

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 30/16 - Parafia Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle-Głębcach

24-07-2016 11:45

W dzisiejszym artykule z serii o kościołach Śląska Cieszyńskiego opiszemy historię Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle-Głębcach.

wyświetleń: 454komentarzy: 0

Konkursy w bibliotekach

24-07-2016 09:00

Na letnie, wakacyjne miesiące Biblioteka Miejska w Cieszynie przygotowała dwa konkursy dla miłośników Ziemi Cieszyńskiej - zarówna dla wielbicieli słowa, jak i dla wielbicieli obrazu.

wyświetleń: 212komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

24-07-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 738komentarzy: 0

FIS Grand Prix 2016: Maciej Kot triumfuje w Wiśle

24-07-2016 01:00

W pięknym stylu Maciej Kot odniósł drugie w tym sezonie zwycięstwo w zawodach FIS Grand Prix 2016. Polak po dwóch bardzo dobrych skokach triumfował w sobotnim konkursie na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, wyprzedzając drugiego Norwega Andresa Fannemela o 4,6 punktu. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Niemiec Andreas Wellinger.

wyświetleń: 541komentarzy: 0

Oczami niewidomego (43): Irena Mencner - muzyka na akordeonie

23-07-2016 19:00

W czerwcu 2016 roku w Domu Narodowym w Cieszynie odbył się wieczorek poetycki Krystyny Kurzycy. Jest to miejscowa poetka, która jest osobą słabowidzącą; sympatyzującą z cieszyńskim kołem Polskiego Związku Niewidomych. Ma na swoim koncie kilka tomików poezji. Na tym wieczorku towarzyszyła Jej Irena Mencner - pochodząca z Zebrzydowic, kobieta grająca od jedenastego roku życia na akordeonie. Na to spotkanie w Domu Narodowym zostali zaproszeni również członkowie cieszyńskiego koła PZN.

wyświetleń: 992komentarzy: 0

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (30/7/16)

23-07-2016 16:45

O czym pisano sto lat temu na łamach lokalnych gazet? Przekonajcie się w naszym kolejnym przeglądzie prasy.

wyświetleń: 420komentarzy: 0

Pobiegnij w zawodach

23-07-2016 15:35

Bieganie cieszą się coraz większą popularnością. Biegamy dla zdrowia, dla towarzystwa oraz dla utrzymania lepszej kondycji. W związku z tym organizowane są liczne imprezy dla fanów tej dyscypliny sportu również w naszym regionie.

wyświetleń: 768komentarzy: 0

Będą remonty dróg

23-07-2016 13:05

Dzięki uchwale Zarządu Województwa Śląskiego w naszym regionie zostanie przebudowanych wiele dróg. Gminy powiatu cieszyńskiego otrzymają bowiem dofinansowanie na potrzebne remonty. Pieniądze na powyższe cele płynąć będą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.