Wiadomości

Wkrótce w regionie

Czerwiec 2016
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Kontakt24

wyświetleń: 12751komentarzy: 6

Zgłoś się po 425 zł!

06-03-2016 09:00

Rejestrowałeś samochód między 23 lutego a 14 kwietnia 2006 roku? Należy Ci się 425 zł zwrotu!
Zgłoś się po 425 zł! fot; .bip.gorzow.pl

Koszt wydania karty pojazdu wynosił w latach 2003-2006 500 zł. Obecnie koszt wynosi 75 zł. W 2007 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ta kwota była zła, a Europejski Trybunał Sprawiedliwości dodatkowo wykazał, że przepis nakazujący uiszczanie opłaty w wysokości 500 zł jest niezgodny z przepisami unijnymi.

Większość kierowców zgłosiła się już po zwrot poniesionych kosztów, ale są i tacy, którzy tego nie zrobili. Ponieważ zwroty za 2003 do 23 lutego 2006 już są przedawnione, został okres od 23 lutego do 14 kwietnia 2006. To ostatni dzwonek, by odzyskać pieniądze – termin przedawnienia upływa 14 kwietnia 2016 roku.

red.

 

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 06-03-2016 09:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

RAMZES
06-03-2016 12:27
RAMZES
Gdzie można składać wnioski o zwrot pieniędzy.
skoczowiak911
06-03-2016 13:39
skoczowiak911
Radzę spokojnie podchodzić do tego "newsa", w latach 2003-206 zarejetrowałem 3 samochody w roku 2010 zwróciłem się do Starostwa w Cieszynie z wniokiem o zwrot nadpłaty 3x 425 zł. oczywiście starostwo mnie zignorowało, założyłem sprawę w Sądzie Rejonowym w Cieszynie którą przegrałem syg, (IC58/10) pozostało odwołanie do SO w Bielsku-Białej ponieważ w tamtym czasie kancelaria z którą współpracowałem prowadziła kilkanaście podobnych spraw od razu poinformowano mnie że Sąd Okręgowy W B-B podtrzymuje stanowisko SR z Cieszyna i pozostanie odwołanie do SN a to niesie za sobą spore koszty (przy wartości sprawy 1275zł) zabrakło mi chęci do dalszej walki i poniosłem tylko koszt "przegranej" w I instancji. Dzisiaj dowiaduję się że jednak zwrot się należał?????!!!!! Oto POLSKA PRAWA!! Więc nie wierzę w tak łatwy zwrot KASY a TK specjalnie czekał z ogłoszeniem wyroku by do 95% wniesionych opłat termin się przedawnił!!
koszor
06-03-2016 15:40
koszor
Trzeba wreszcie zacząć karać urzędasów, jak każdego innego obywatela. Zawaliłeś - ponosisz pełną odpowiedzialność. Może wtedy skończą się pączusie i kawusie, a zacznie się myślenie.
ursus_81
07-03-2016 11:55
ursus_81
To jest właśnie podejście Starostwa Cieszyńskiego. W Jastrzębiu miałem zarejestrowane dwa samochody, złożyłem wniosek, zwrócili bez żadnego problemu. To samo chciał zrobić mój kolega w Cieszynie, którego poinformowałem o tej opcji, to mu urzędas powiedział wprost - "Jastrzębie jak chcą to niech zwracają, my tego robić nie będziemy i nic Pan z tym nie zrobi" i tyle... To było w 2009 r.
ania_kunz
07-03-2016 14:28
ania_kunz
byłam w piątek zapytać o możliwość złożenia wniosku i Pani z informacji powiedziała, że naczelnik odsyła do sądu, tak więc nic z tego...
Donek
07-03-2016 19:14
Donek
Jedna Polska, rożne prawo różne wyroki, Dziwny to kraj. jest jedna rada Minister sprawiedliwości i prokurator w jednych rękach proponuję tą sprawę opisać pomimo że przedawniona z kserowanymi wyrokami na-pewno będzie odzew.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Autobusem z nowego dworca

27-06-2016 12:40

Od dzisiaj (27 czerwca) autobusy liniowe nie odjeżdżają już ze skoczowskiego Starego Targu. Przez ostatnie miesiące znajdował się tam tymczasowy przystanek, z którego odjeżdżały wszystkie liniowe autobusy i busy, przejeżdżające przez Skoczów. Od dzisiaj wszystkie pojazdy wjeżdżają już na teren nowego dworca i stamtąd zabierają pasażerów.

wyświetleń: 339komentarzy: 1

Zakończyli rok szkolny na Ośrodku ''Garnizon''

27-06-2016 10:55

Uczniowie Liceum Towarzystwa Ewangelickiego z Cieszyna dzień przed zakończeniem roku szkolnego spędzili, zamiast w murach szkoły, na Ośrodku Edukacji Obronnej ''Garnizon''. Blisko sto młodych osób szkoliło się z podstaw ratownictwa medycznego, strzelectwa, łucznictwa, czy wiedzy obronnej.

wyświetleń: 365komentarzy: 0

Najmłodsi stela 63/464/2016

27-06-2016 09:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 1649komentarzy: 0

Zapraszamy na wakacyjne zakupy do Centrum Handlowego Nowa Juwenia w Cieszynie

27-06-2016 07:30

Rozpocznij udane wakacje od zakupów w Centrum Handlowym Nowa Juwenia przy al. Łyska w Cieszynie. Przypominamy, że to ostatnia chwila na udział w konkursie, w którym wygrać można rower i bony na zakupy o wartości 100 i 200 zł.

wyświetleń: 1354komentarzy: 0

Istebna: przebudowa jezdni Na Dzielcu

26-06-2016 19:00

Zakończył się przetarg na przebudowę 350 metrowego odcinka jezdni "Na Dzielcu" w Istebnej. Odcinek wzbogaci się o nowy chodnik i nawierzchnię.

wyświetleń: 2460komentarzy: 1

Światowe Dni Młodzieży - Policyjne szkolenie dla pielgrzymów

26-06-2016 18:00

Cieszyńska Policja wraz z Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego organizuje szkolenie dla wszystkich pielgrzymów powiatu cieszyńskiego, którzy wybierają się na Światowe Dni Młodzieży.

wyświetleń: 1006komentarzy: 4

Przyjazny urząd: pozwolenie na budowę

26-06-2016 16:00

Zamierzasz rozpocząć budowę? Chcesz coś przebudować, dobudować? Potrzebujesz pozwolenia na budowę. Załatwisz je w Starostwie Powiatowym. Jak to zrobić?

wyświetleń: 2731komentarzy: 1

Ireneusz Jeleń ripostuje

26-06-2016 14:00

"Nie jest prawdą, iż chcę doprowadzić do upadłości TS Piast Cieszyn oraz do jego przejęcia przez Moją osobę." - ripostuje Ireneusz Jeleń w odpowiedzi na medialną nagonkę na jego osobę.

wyświetleń: 4141komentarzy: 11

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 26/16

26-06-2016 11:45

Miesiąc maj kojarzy nam się przede wszystkim ze świętami: Świętem Pracy oraz wprowadzonym w 2004 roku Dniem Flagi.

wyświetleń: 1762komentarzy: 0

Ostrzegają przed burzami

26-06-2016 10:40

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, na podstawie ostrzeżenia Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział w Krakowie, ostrzega przed burzami z gradem.