Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 12875komentarzy: 6

Zgłoś się po 425 zł!

06-03-2016 09:00

Rejestrowałeś samochód między 23 lutego a 14 kwietnia 2006 roku? Należy Ci się 425 zł zwrotu!
fot; .bip.gorzow.pl fot; .bip.gorzow.pl

Koszt wydania karty pojazdu wynosił w latach 2003-2006 500 zł. Obecnie koszt wynosi 75 zł. W 2007 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ta kwota była zła, a Europejski Trybunał Sprawiedliwości dodatkowo wykazał, że przepis nakazujący uiszczanie opłaty w wysokości 500 zł jest niezgodny z przepisami unijnymi.

Większość kierowców zgłosiła się już po zwrot poniesionych kosztów, ale są i tacy, którzy tego nie zrobili. Ponieważ zwroty za 2003 do 23 lutego 2006 już są przedawnione, został okres od 23 lutego do 14 kwietnia 2006. To ostatni dzwonek, by odzyskać pieniądze – termin przedawnienia upływa 14 kwietnia 2016 roku.

red.

 

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 06-03-2016 09:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

RAMZES
06-03-2016 12:27
RAMZES
Gdzie można składać wnioski o zwrot pieniędzy.
skoczowiak911
06-03-2016 13:39
skoczowiak911
Radzę spokojnie podchodzić do tego "newsa", w latach 2003-206 zarejetrowałem 3 samochody w roku 2010 zwróciłem się do Starostwa w Cieszynie z wniokiem o zwrot nadpłaty 3x 425 zł. oczywiście starostwo mnie zignorowało, założyłem sprawę w Sądzie Rejonowym w Cieszynie którą przegrałem syg, (IC58/10) pozostało odwołanie do SO w Bielsku-Białej ponieważ w tamtym czasie kancelaria z którą współpracowałem prowadziła kilkanaście podobnych spraw od razu poinformowano mnie że Sąd Okręgowy W B-B podtrzymuje stanowisko SR z Cieszyna i pozostanie odwołanie do SN a to niesie za sobą spore koszty (przy wartości sprawy 1275zł) zabrakło mi chęci do dalszej walki i poniosłem tylko koszt "przegranej" w I instancji. Dzisiaj dowiaduję się że jednak zwrot się należał?????!!!!! Oto POLSKA PRAWA!! Więc nie wierzę w tak łatwy zwrot KASY a TK specjalnie czekał z ogłoszeniem wyroku by do 95% wniesionych opłat termin się przedawnił!!
koszor
06-03-2016 15:40
koszor
Trzeba wreszcie zacząć karać urzędasów, jak każdego innego obywatela. Zawaliłeś - ponosisz pełną odpowiedzialność. Może wtedy skończą się pączusie i kawusie, a zacznie się myślenie.
ursus_81
07-03-2016 11:55
ursus_81
To jest właśnie podejście Starostwa Cieszyńskiego. W Jastrzębiu miałem zarejestrowane dwa samochody, złożyłem wniosek, zwrócili bez żadnego problemu. To samo chciał zrobić mój kolega w Cieszynie, którego poinformowałem o tej opcji, to mu urzędas powiedział wprost - "Jastrzębie jak chcą to niech zwracają, my tego robić nie będziemy i nic Pan z tym nie zrobi" i tyle... To było w 2009 r.
ania_kunz
07-03-2016 14:28
ania_kunz
byłam w piątek zapytać o możliwość złożenia wniosku i Pani z informacji powiedziała, że naczelnik odsyła do sądu, tak więc nic z tego...
Donek
07-03-2016 19:14
Donek
Jedna Polska, rożne prawo różne wyroki, Dziwny to kraj. jest jedna rada Minister sprawiedliwości i prokurator w jednych rękach proponuję tą sprawę opisać pomimo że przedawniona z kserowanymi wyrokami na-pewno będzie odzew.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
loading...

Pozostałe wiadomości

Ziobro na podium

24-09-2016 22:15

Włoch Davide Bresadola po skokach na odległość 129,5 oraz 124 metry zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 126,5 oraz 125,5 metra. Podium konkursu w Wiśle uzupełnił reprezentant Polski Jan Ziobro, który oddał dwa równe skoki (126,5 i 127 m).

wyświetleń: 132komentarzy: 0

Ogólnopolski Zlot Instruktorów Turystyki Żeglarskiej w Cieszynie i spotkanie z Konkolskim

24-09-2016 19:05

W ramach Ogólnopolskiego Zlotu Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, a także zakończenia sezonu oraz tegorocznych obchodów związanych z 50-leciem Klubu Żeglarskiego „Sternik” Cieszyn w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbyło się dziś (24.09) spotkanie ze znanym czeskim żeglarzem Richardem Konkolskim.

wyświetleń: 516komentarzy: 1

Kino na Granicy rusza w drogę!

24-09-2016 16:50

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, który otrzymał wsparcie w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskiego.

wyświetleń: 491komentarzy: 0

Koncert Sikorowskich

24-09-2016 14:45

Status konkursu: TRWA

Andrzej Sikorowski oraz Maja Sikorowska będą koncertować w Goleszowie. Znani w naszym kraju artyści wystąpią 2 października sali gimnastycznej miejscowego gimnazjum.

wyświetleń: 639komentarzy: 4

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (39/9/16)

24-09-2016 12:20

Część miasta na Bobrku została nawiedzona przez... kuny. Tę i inne informacje przekazywały lokalne gazety wydawane sto lat temu.

wyświetleń: 248komentarzy: 0

S1 płatna od października!

24-09-2016 10:05

Uwaga! Droga ekspresowa S1 pomiędzy węzłami Bielsko-Biała Mikuszowice – Żywiec Browar od 1 października będzie płatna dla kierowców pojazdów powyżej 3,5 tony.

wyświetleń: 4321komentarzy: 0

Wyłudzają abonament

24-09-2016 08:00

Nie dajcie się oszukać! Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji wysyła wezwania do zapłaty – to próba wyłudzenia!

wyświetleń: 2293komentarzy: 1

Jak uszyć żywotek?

23-09-2016 19:15

Od kilku miesięcy w Wiślańskim Centrum Kultury prowadzony jest projekt 'Wiślańskie żywotki'. Na jego realizację udało się pozyskać środki z Ministerstwa Dziedzictwa i Kultury Narodowej.

wyświetleń: 611komentarzy: 1

Weekendowe propozycje rowerowe (WPR): Wokół Cieszyna i Czeskiego Cieszyna

23-09-2016 17:30

Mamy dla Was nowy dział przygotowany przez zapalonego rowerzystę, Daniela Pipienia. Co tydzień pokażemy Wam ciekawe propozycje weekendowych tras rowerowych na Śląsku Cieszyńskim. Dziś zapraszamy Was na wycieczkę dookoła polskiego i czeskiego Cieszyna.

wyświetleń: 1960komentarzy: 0

13 Polaków wystartuje w Pucharze Kontynentalnym w Wiśle

23-09-2016 16:00

Trzynastu reprezentantów Polski zobaczymy na starcie zawodów Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, które odbędą się w ostatni weekend września (24-25.09.2016) na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince.