Wkrótce w regionie

Lipiec 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kontakt24

wyświetleń: 13043komentarzy: 6

Zgłoś się po 425 zł!

06-03-2016 09:00

Rejestrowałeś samochód między 23 lutego a 14 kwietnia 2006 roku? Należy Ci się 425 zł zwrotu!
fot; .bip.gorzow.pl fot; .bip.gorzow.pl

Koszt wydania karty pojazdu wynosił w latach 2003-2006 500 zł. Obecnie koszt wynosi 75 zł. W 2007 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ta kwota była zła, a Europejski Trybunał Sprawiedliwości dodatkowo wykazał, że przepis nakazujący uiszczanie opłaty w wysokości 500 zł jest niezgodny z przepisami unijnymi.

Większość kierowców zgłosiła się już po zwrot poniesionych kosztów, ale są i tacy, którzy tego nie zrobili. Ponieważ zwroty za 2003 do 23 lutego 2006 już są przedawnione, został okres od 23 lutego do 14 kwietnia 2006. To ostatni dzwonek, by odzyskać pieniądze – termin przedawnienia upływa 14 kwietnia 2016 roku.

red.

 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 06-03-2016 09:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

RAMZES
06-03-2016 12:27
RAMZES
Gdzie można składać wnioski o zwrot pieniędzy.
skoczowiak911
06-03-2016 13:39
skoczowiak911
Radzę spokojnie podchodzić do tego "newsa", w latach 2003-206 zarejetrowałem 3 samochody w roku 2010 zwróciłem się do Starostwa w Cieszynie z wniokiem o zwrot nadpłaty 3x 425 zł. oczywiście starostwo mnie zignorowało, założyłem sprawę w Sądzie Rejonowym w Cieszynie którą przegrałem syg, (IC58/10) pozostało odwołanie do SO w Bielsku-Białej ponieważ w tamtym czasie kancelaria z którą współpracowałem prowadziła kilkanaście podobnych spraw od razu poinformowano mnie że Sąd Okręgowy W B-B podtrzymuje stanowisko SR z Cieszyna i pozostanie odwołanie do SN a to niesie za sobą spore koszty (przy wartości sprawy 1275zł) zabrakło mi chęci do dalszej walki i poniosłem tylko koszt "przegranej" w I instancji. Dzisiaj dowiaduję się że jednak zwrot się należał?????!!!!! Oto POLSKA PRAWA!! Więc nie wierzę w tak łatwy zwrot KASY a TK specjalnie czekał z ogłoszeniem wyroku by do 95% wniesionych opłat termin się przedawnił!!
koszor
06-03-2016 15:40
koszor
Trzeba wreszcie zacząć karać urzędasów, jak każdego innego obywatela. Zawaliłeś - ponosisz pełną odpowiedzialność. Może wtedy skończą się pączusie i kawusie, a zacznie się myślenie.
[konto zostało usunięte]
07-03-2016 11:55
[konto zostało usunięte]
To jest właśnie podejście Starostwa Cieszyńskiego. W Jastrzębiu miałem zarejestrowane dwa samochody, złożyłem wniosek, zwrócili bez żadnego problemu. To samo chciał zrobić mój kolega w Cieszynie, którego poinformowałem o tej opcji, to mu urzędas powiedział wprost - "Jastrzębie jak chcą to niech zwracają, my tego robić nie będziemy i nic Pan z tym nie zrobi" i tyle... To było w 2009 r.
ania_kunz
07-03-2016 14:28
ania_kunz
byłam w piątek zapytać o możliwość złożenia wniosku i Pani z informacji powiedziała, że naczelnik odsyła do sądu, tak więc nic z tego...
Donek
07-03-2016 19:14
Donek
Jedna Polska, rożne prawo różne wyroki, Dziwny to kraj. jest jedna rada Minister sprawiedliwości i prokurator w jednych rękach proponuję tą sprawę opisać pomimo że przedawniona z kserowanymi wyrokami na-pewno będzie odzew.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Awanse i medale dla mundurowych

25-07-2017 07:30

Z dniem 24 lipca 2017 roku na wyższe stopnie policyjne awansowało sześciu oficerów z cieszyńskiej komendy. Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie awansował na stopień inspektora policji, a jego pierwszy zastępca został mianowany na stopień młodszego inspektora policji. Jeden z policjantów otrzymał medal Prezydenta RP.

wyświetleń: 579komentarzy: 0

Nowe oblicze Campingu Olza

24-07-2017 19:30

Restauracja koreańska, ogród zimowy, małe SPA – to plany nowego dzierżawcy Campingu Olza w Cieszynie na ożywienie tego miejsca. Czy Camping Olza dzięki tym zmianom znów będzie tętnił życiem?

wyświetleń: 1980komentarzy: 0

Gość OX.pl - Zygmunt Czupryn

24-07-2017 17:00

Gość OX.pl - Zygmunt Czupryn, który (nie) podrywa na akordeon. O obecnej sytuacji w Polsce i wszczepianiu implantów...To tylko niektóre wątki rozmowy, w trakcie której Jacek Porzycki postanawia zostać bagażowym zespołu "Tekla Klebetnica". Czy  Zygmunt był strażnikiem Teksasu i dlaczego hodowla świń to dobry pomysł na życie?Zapraszamy do oglądania.

wyświetleń: 2144komentarzy: 0

Rywalizacja mikstów w Cieszynie

24-07-2017 16:00

W niedzielę 23 lipca w Cieszynie, odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Śląska Mikstów w siatkówce plażowej. Impreza odbyła się pod patronatem Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, a organizatorem imprezy był Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

wyświetleń: 678komentarzy: 0

Obchody 110-lecia OSP Godziszów

24-07-2017 14:50

W upalne, sobotnie popołudnie 22 lipca na placu przed remizą w Godziszowie odbyła się uroczystość 110-lecia miejscowej straży. W obchodach wzięły udział delegacje z ośmiu jednostek OSP gminy Goleszów: Bażanowice, Cisownica, Dzięgielów, Goleszów,  Kisielów, Kozakowice, Leszna Górna, Puńców oraz zaprzyjaźnione straże z Bładnic, Kiczyc i Nierodzimia.

wyświetleń: 933komentarzy: 0

Zderzenie w Cieszynie

24-07-2017 13:40

Dziś (24.07.2017) o godz. 8:50 doszło w Cieszynie do kolizji. 30-letnia mieszkanka Cieszyna nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście

wyświetleń: 5828komentarzy: 2

Medal dla papieża

24-07-2017 12:15

Dzisiaj ( 24 lipca  2017)  Parafii Ewangelickiej w Szczyrku wysłany zostanie pocztą do Watykany na ręce papieża Franciszka specjalny medal na 500 lat Reformacji (1517-2017) – informuje redakcję ox.pl ks. Jan Byrt.   

wyświetleń: 1072komentarzy: 1

Utrudnienia w ruchu w Wiśle!

24-07-2017 10:55

31 lipca br. przez Wisłę przejedzie wyścig kolarski 74. Tour de Pologne. W godzinach 16:00-20:00 nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego dróg będących trasą wyścigu.

wyświetleń: 2211komentarzy: 2

Szansa dla Szańców

24-07-2017 09:15

Szańce Jabłonkowskie ożyły. Na wałach zawisła flaga cesarska.

wyświetleń: 970komentarzy: 0

Weterani w Zebrzydowicach

24-07-2017 07:30

W Zebrzydowicach od trzech lat na rodzinnej rehabilitacji czas spędzają polscy weterani ranni podczas misji zagranicznych. Jak sami mówią, w Zebrzydowicach odnaleźli swoje miejsce i tutaj odpoczywają. Żołnierze przygotowali także wystawę pt. „Weterani”, którą można oglądać w godzinach otwarcia zamku w Zebrzydowicach do  28 lipca 2017 roku. W tygodniu od 8:00 – 21:00 w sobotę i niedzielę od 12:00 – 21:00.