Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3548komentarzy: 1

Uratowali bezdomnego przed zamarznięciem

05-01-2016 14:55

Mróz daje się we znaki bezdomnym. Cieszyńska Straż Miejska odnotowała znaczny wzrost interwencji właśnie z ich udziałem. Jednej z takich osób mundurowi uratowali życie.
Uratowali bezdomnego przed zamarznięciem Fot: arc.ox.pl

Wczoraj  ( 04.01.2016r.)  w godzinach wieczornych patrol strażników interweniował  na ulicy Dolnej w Cieszynie, gdzie pod wnęką garażową przebywała zziębnięta osoba bezdomna. Z uwagi na panujący mróz zachodziło realne zagrożenie utraty zdrowia a nawet życia mężczyzny. 

Ponieważ mężczyzna znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu, zastał doprowadzony do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym, gdzie objęto go opieką medyczną. 

Straż Miejska w Cieszynie apeluje do mieszkańców aby nie byli obojętni na los osób bezdomnych i każdorazowo zgłaszali  pod numer alarmowy 986 podobne do opisanego przypadki. 

(red)

zródło: ox.pl
dodał: CR 05-01-2016 14:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

starocieszyniok
06-01-2016 01:15
starocieszyniok
Volenti non fit iniuria !! Dajcie spokój tym ludziom, przestancie ich nękać!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ekspertyza nie pozostawia złudzeń...

01-07-2016 21:05

Wyniki ekspertyzy budynku przy ulicy Zamkowej 1 jednoznacznie wskazują na zły stan techniczny, sanitarny i przeciwpożarowy.  Podmioty, które prowadzą tam swoją działalność będą musiały opuścić budynek do 30 września br. Jego zarządca, czyli Zamek Cieszyn wręczył im w tym tygodniu wypowiedzenia.

wyświetleń: 986komentarzy: 2

Uwaga firmy! Nadciąga JPK

01-07-2016 17:40

Słyszeliście o Jednolitym Pliku Księgowym? Jeśli – jak niemal 30% firm jeszcze nie – to zapoznajcie się z tym zagadnieniem jak najszybciej. JPK wchodzi bowiem w życie… dzisiaj (1 lipca).

wyświetleń: 1096komentarzy: 0

Policjanci na pikniku

01-07-2016 16:15

Policjanci z Cieszyna i Ustronia wzięli udział pikniku rodzinnym Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Goleszowie. Przede wszystkim powiedzieli najmłodszym jak bezpiecznie spędzić wakacje.

wyświetleń: 634komentarzy: 2

Kierowcy, uważajcie na upały!

01-07-2016 14:40

Lato dopiero się rozkręca, może być coraz cieplej, przed upałami ostrzegają nie tylko meteorolodzy, ale i… policjanci.

wyświetleń: 1070komentarzy: 1

Najmłodsi stela 65/467/2016

01-07-2016 12:50

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2633komentarzy: 0

Absolutorium dla Burmistrza Cieszyna niejednogłośnie

01-07-2016 11:00

Podczas wczorajszej (30.06) sesji Rady Miejskiej Cieszyna radni, przy jednym głosie sprzeciwu, udzielili Burmistrzowi Miasta Cieszyna absolutorium. Przeciwko głosował samorządowiec Czesław Banot.

wyświetleń: 1597komentarzy: 3

Upały i burze

01-07-2016 09:15

Ten nierozłączny ostatnimi czasy duet znów na ustach meteorologów, którzy ostrzegają przed wysokimi temperaturami i burzami z gradem.

wyświetleń: 1925komentarzy: 0

Jaki system LPG wybrać?

01-07-2016 07:30

Chcesz przerobić benzynę na gaz? Zanim umówisz się do gazownika, poznaj zasady działania układów wszystkich generacji – od I do V i wybierz taki, który najlepiej będzie współpracował z silnikiem. 

wyświetleń: 680komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

30-06-2016 19:15

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 1758komentarzy: 0

Nie trzeba się bać nietoperzy

30-06-2016 17:30

Choć za przypadek zarażenia wścieklizna, który wydarzył się ostatnio w Skoczowie, odpowiada nietoperz, nie ma się co bać – przekonują specjaliści. To odosobniony przypadek, nietoperze nie są specjalnym zagrożeniem, równie dobrze wściekliznę może przenieść polna mysz.