Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 11751komentarzy: 26

Tony jabłek do zjedzenia

05-01-2016 15:00

Miały jechać do Rosji, trafiły do Skoczowa i Cieszyna. Ponad czterdzieści ton jabłek trafiło dzisiaj do tych dwóch miejscowości. Owoce za darmo przekazał Polski Komitet Pomocy Społecznej.
22 tony jabłek trafiło do Skoczowa. fot. um Skoczów 22 tony jabłek trafiło do Skoczowa. fot. um Skoczów

Jabłkami zapełniły się garaże skoczowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Dwadzieścia dwie tony owoców trzeba było szybko zmagazynować. Dzisiaj rano otrzymałem telefon z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Niespodziewana informacja, że komitet ma do przekazania tak wiele jabłek. W sumie przywieziono 22 tony. Natychmiast zawiadomiliśmy przedszkola, żłobki i szkoły oraz domy pomocy społecznej. Jednym słowem wszystkich, którzy mają do czynienia z dziećmi lub osobami mniej sprawnymi. - mówi Mirosław Sitko, burmistrz Skoczowa.

Jabłka, dzięki sprawnej akcji pracowników Miejskiego Zarządu Dróg udało się przenieść z naczepy samochodu do garaży OSP. Później rozdysponowywane były po placówkach szkolnych i innych ośrodkach. To co zostało, będzie rozdawane w trakcie środowego Orszaku Trzech Króli. Pozostała część w czwartek trafi do mieszkańców.
Jeszcze nie wiemy czy jabłka będą do odbioru w remizie strażackiej, czy też będą wystawione na rynku i Górnym Borze – mówi Mirosław Sitko.

Jak precyzuje burmistrz, jabłka które trafiły do Skoczowa pochodzą z magazynów rolników z okolic Sandomierza. Są ładnie zapakowane w drewniane skrzynki, miały one trafić do Rosji. Tam jednak z powodu embarga nie trafiły. Szkoda, gdyby miały się zmarnować i zniszczyć. W związku z mrozami, myślę, że część z magazynów nie była przygotowana na przetrzymanie owoców. Zapadła szybka decyzja. Chwała rolnikom, że te jabłka postanowili rozdać ludziom. Należą się tez podziękowania tym, którzy te owoce po Polsce rozwieźli. - mówi burmistrz Skoczowa.

Podobna ilość owoców trafiła do Cieszyna, tam również została rozdysponowana między placówkami oświatowymi. Tam podobny transport odbył się już trzeci raz.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB 05-01-2016 15:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (26)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

koszor
05-01-2016 15:13
koszor
Dobry pomysł! Uważajcie tylko, bo jak Sanepid przeczyta, że jabłka przechowuje się w garażach, to zaraz będzie nagonka.
[konto zostało usunięte]
05-01-2016 16:24
[konto zostało usunięte]
Można by też resztę sprzedać po np. 1-1,50zł/kg niż rozdawać.
czytelniczka
05-01-2016 16:33
czytelniczka
Oj ~moonia- sprzedać? I co, komu kasę dać? Więcej z tego by było ambarasu i problemów, np. dlaczego za 1,50 zł a nie 99 gr? Dlaczego kasa poszla na to a nie na tamto?
Poza tym, kto by to fizycznie na mrozie miał sprzedawać?
A kasę fiskalną masz?
Gdzie trzymać te nagle podarowany towar?
Kto kupi 22 tony, w pól dnia przed świątecznym dniem? Jak i komu sprzedać górę jabłek w kilka godzin?

Poza tym, prezentów, podarunków się nie spienięża ;-)
Duuuużo uciechy mieli dziś m.in. uczniowie z tych jabłek, naprawdę :-))) Super akcja!
czytelniczka
05-01-2016 16:34
czytelniczka
Czekamy na kolejne podobne akcje :-)
venis
05-01-2016 17:23
venis
Upiecz sobie sztrulel.
venis
05-01-2016 17:25
venis
W Cieszynie Trzej Królowie będą rozdawać zamiast miry, kadzidła i złota- Jabłka!!!
Ciekawy skoczowianin
05-01-2016 20:42
Ciekawy skoczowianin
No gratuluje,to teraz samochód bedzie stał na polu i gnił,a jabłka będa teraz w garażu na miejscu zamiast samochodu pożarniczego .,no naprawde gratuluje temu kto to wymyślił ten mały magazyn w remizie.Teraz jak bede dzwonił na straż ,to zamiast straż pożarna Skoczów ,bedzie skup jabłek w Skoczowie,
czytelniczka
05-01-2016 22:29
czytelniczka
Wyluzuj Jutro mieszkancy/ po orszaku/ beda mogli zabrac owoce i.... magazyn bedzie niepotrzebny. :-) ps Aj nic się tym ludziskom nie podoba, nawet jak za darmo witaminy dają to mają problem, że samochód może postoi kilka dni na świeżym powietrzu.....
dyżurny
05-01-2016 23:24
dyżurny
Nie którym skoczowianom to wiecznie wszystko nie pasuje.
Ciekawy skoczowianin
06-01-2016 08:27
Ciekawy skoczowianin
No tak może dawają za darmo witaminy,ale garaże w remizie służą do przechowywania samochodów pożarniczych,a nie ze jabłka są ważniejsze,Ciekawe co na to by powiedział Pan Kieloch ,jak by jak by przyjechal na kontrole OSP i zamiast auta zobaczył by jabłka.:-)
[konto zostało usunięte]
06-01-2016 09:21
[konto zostało usunięte]
A niech się auta trochę przewietrzą. Co się tak będą kisić w garażach. :)
An.
06-01-2016 10:58
An.
Malkontentów jak widać to ci u nas nie brakuje. A ja akcję popieram i wszystkim tym, którzy zajęli się w imieniu obdarowanych dziękuję. To dla dobra dzieci. Sam widziałem jak Pani dyrektor Przedszkola Nr 3 nosiła skrzynie z jabłkami. Brawo Panie Burmistrzu, że Pan przyjął tę darowiznę i na szybko zorganizował rozładunek i dystrybucję tych jabłek. A SANEPiDowi wara od tego. No i kwestia samochodów pożarniczych... Jeśli nawet kilka dni postoją na powietrzu, to nie zgniją. Ludzie latami garażują pod chmurką.
An.
06-01-2016 10:58
An.
Malkontentów jak widać to ci u nas nie brakuje. A ja akcję popieram i wszystkim tym, którzy zajęli się w imieniu obdarowanych dziękuję. To dla dobra dzieci. Sam widziałem jak Pani dyrektor Przedszkola Nr 3 nosiła skrzynie z jabłkami. Brawo Panie Burmistrzu, że Pan przyjął tę darowiznę i na szybko zorganizował rozładunek i dystrybucję tych jabłek. A SANEPiDowi wara od tego. No i kwestia samochodów pożarniczych... Jeśli nawet kilka dni postoją na powietrzu, to nie zgniją. Ludzie latami garażują pod chmurką.
Ciekawy skoczowianin
06-01-2016 11:05
Ciekawy skoczowianin
do AN. - jesli dostali telefon pilny o rozładunek tych jabłek,to przecież maja dość magazynów np: stara policja,są tam dwa garaże,magazyny na ulicy Krzywej od MZD,a co do samochodów pożarniczych to nie są zwykle samochody osobowe żeby stały na polu w śniegu i w mrozie i gniły,Ciekawe z jakiej kieszeni potem pójdą pieniądze,na naprawę samochodów jak nie beda chciały odpalić .
NoNick
06-01-2016 11:55
NoNick
Jabola sobie rada miejska może zrobić
janusz s
06-01-2016 12:21
janusz s
SMACZNEGO
koszor
06-01-2016 15:59
koszor
skoczowianin przestań jęczeć. I zmień login na "marudzący".
starocieszyniok
06-01-2016 16:59
starocieszyniok
Ciężarówka na polu postoi... Straszne! Z tektury macie tą ciężarówkę? Co za naród...
IRON-MEN
06-01-2016 19:30
IRON-MEN
WITAM :) SUPER AKCJA ALE JAK WIDZIAŁAM NIE KTÓRYCH JAK WYNOSZĄ SIADKAMI TO STWIERDZAM ŻE LUDZIE SĄ STRASZNIE ZACHŁANNI :( I TO NA ORSZAKU TRZECH KRÓLI ŻAL :(
MISSI
06-01-2016 20:34
MISSI
Ludzie co Wy tak o tych samochodach piszecie, byl tam ktos z Was zobaczyc przy straznicy?
Stoi jeden "dostawczak" przed garazem, reszta wozow w srodku, a tu wszyscy pisza jakby cala straznica parkowala pod chmurka.
Przepierón
06-01-2016 20:35
Przepierón
Niech przekażą te jabłka na WOŚP
Ciekawy skoczowianin
07-01-2016 09:04
Ciekawy skoczowianin
do MISSI - raczej lekki samochód ratownictwa technicznego jak już co a nie tak ja ty to powiedziałeś DOSTAWCZIAK.
atabe
07-01-2016 11:10
atabe
Bardzo dobry pomysł. Zawsze będą malkontenci: a to nie takie kolędowanie, a to nie ta pora, a to nie ta pogoda, a to nie to,śmo i owo. Liczył się czas i dobre chęci. Najważniejsze aby nic się nie zmarnowało. Dodatkowo, jeśli jeszcze jabłka są ( nie wiem) można zawsze rozesłać ten informacyjny sms do każdego zarejestrowanego. Świetna sprawa. Tak ma działać pomoc, a nie zasłaniać się często nie przystającymi do rzeczywistości lub wprost bezdusznymi przepisami. Brawo władze miasta. Pozdrawiam, Beata Branc-Gorgosz
Ciekawy skoczowianin
07-01-2016 13:12
Ciekawy skoczowianin
o widzę,ze się nawet wypowiedziała nasza pani Beatka Branc- Gorgosz, to też przy okazji pozdrawiam milo,No ale kolędowanie na rynku było przepiękne .
czytelniczka
07-01-2016 13:21
czytelniczka
do skoczowiania- Kolędowanie na rynku skoczowskim- było to naprawdę fantastyczne spotkanie! Gratuluję organizatorom!
Jednakże .... Na przyszły rok ( moim zdaniem) można wyeliminowac ten grzaniec- miałam pecha stać obok / tj kilka metrów od) termosów i tak: 1) cuchnęło jak z gorzelni - nie pasowało mi to wcale a wcale do charakteru spotkania a 2) ludzie zamiast śpiewac to się przeciskali, rozlewali to pachnące coś ...... Albo ustawić ten gratisowy poczęstunek w rogu Rynku z dala od centrum, imprezy albo ..... Herbatka gorąca wystarczy w zupełności :-)
kamil1133
11-01-2016 13:11
kamil1133
Polska ma najwiecej jablek w europie
Niema co znimi zrobic
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

MŚ 1A: Polacy przygrywają z Węgrami, bramka zawodnika HC Ocelari Trinec

26-04-2018 21:40

Aron Chmielewski po raz kolejny udowodnił, że jest jedną z kluczowych postaci w naszej reprezentacji. Stalownik zdobył bramkę w dzisiejszym (26 kwietnia) meczu, ale Polska przegrała z Węgrami i w sobotę będzie się bronić przed spadkiem do Dywizji 1B.

wyświetleń: 114komentarzy: 0

Iran oczami Haliny Sikory

26-04-2018 21:00

Od Teheranu po wyspę Keszm. Trzy tygodnie z perską architekturą i przyrodą oraz mieszkającymi tam ludzi – o Iranie wciąż jeszcze mało znanym i rzadko odwiedzanym przez turystów opowiadała wczoraj (25.04) Halina Sikora w cieszyńskiej Bibliotece.

wyświetleń: 132komentarzy: 0

Padłe zwierzęta - utylizacja

26-04-2018 19:15

Straż Miejska w Cieszynie przypomina, iż gmina Cieszyn zapewnia zbieranie, transport i unieszkodliwiane zwłok bezdomnych zwierząt, lub ich części oraz współdziałają z przedsiębiorcami podejmującymi działalność w tym zakresie. W ramach tych działań została zawarta umowa z firmą prowadzącą schronisko dla zwierząt „AZYL” w Cieszynie, która ma świadczyć takie usługi.

wyświetleń: 833komentarzy: 0

Na imprezy do Istebnej (wideo)

26-04-2018 18:40

Zaproszenie na wydarzenia kulturalne Gminy Istebna od 28 kwietnia do 5 maja 2018 roku.

wyświetleń: 551komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

26-04-2018 17:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 317komentarzy: 0

Debata o bezpieczeństwie

26-04-2018 16:15

25 kwietnia 2018 w Sali Pod Pegazem w Skoczowie odbyła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, a tematem przewodnim były zagadnienia związane z bezpieczeństwem w mieście.

wyświetleń: 311komentarzy: 0

Koncert absolwentów

26-04-2018 15:00

W środę (25.04) na terenie czeskiego Avionu odbył się koncert absolwentów Podstawowej Szkoły Artystycznej im. Pawła Kalety w Czeskim Cieszynie. Na wydarzenie zaproszone zostały nie tylko rodziny i znajomi absolwentów, ale również wszyscy zainteresowani muzyką.

wyświetleń: 301komentarzy: 0

Postawa godna naśladowania

26-04-2018 13:30

Do tej pory oddał honorowo ponad 26 litrów życiodajnego płynu. Dzięki swojej postawie, pewnie niejednokrotnie przyczynił się do uratowania czyjegoś zdrowia, a nawet życia. Mł. asp. Tomasz Pocha, który jest kierownikiem ogniwa patrolowego cieszyńskiej komendy, od wielu lat dzieli się swoją krwią z potrzebującymi. Za swoją postawę mundurowy otrzymał  odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

wyświetleń: 1486komentarzy: 0

Górki Wielkie - Zofii Kossak miejsce na ziemi - Spotkanie Szersznikowskie

26-04-2018 12:00

W środę (25.04) odbyło się kolejne s cyklu Spotkań Szersznikowskich. Tym razem w Sali rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego zjawiła się Diana Pieczonka–Giec, Kierownik Muzeum im. Zofii Kossak Szatkowskiej w Górkach Wielkich, która przygotowała prelekcję zatytułowaną „Górki Wielkie – Zofii Kossak miejsce na ziemi”.

wyświetleń: 376komentarzy: 0

Tomasz Pilch dla OX.pl

26-04-2018 10:15

W ostatnim sezonie usłyszała o nim cała Polska. Tomasz Pilch, bo o nim mowa, ma dopiero 17 lat, a w swoim CV może się już pochwalić niejednym sukcesem. Zawodnik WSS Wisła udzielił nam wywiadu, dlatego zapraszamy do lektury.