Wiadomości

Wkrótce w regionie

Czerwiec 2016
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Kontakt24

wyświetleń: 1167komentarzy: 5

Fotograficzne przygody w Galerii zmiennej

02-01-2016 13:45

Galeria zmienna, która znajduje się w Szpitalu Śląskim w Cieszyna, rozpoczyna nowy rok z nową ekspozycją.
Fotograficzne przygody w Galerii zmiennej fot: mat.pras.

Na  ekspozycji „Fotograficzne przygody”  zaprezentowane są prace Henryka Jasińskiego, które o pochodzą z większego zestawu „Fotografiki cieszyńskie” pokazanego w 2009 roku w Cieszyńskim Ośrodku Kultury. - Są to przetworzone komputerowo motywy i detale architektoniczne Cieszyna, mniej widoczne ze względu na ich umiejscowienie – wyjaśnia H. Jasiński - opracowane detale, zbliżone do grafiki artystycznej, są celowo opracowane programem graficznym. Ekspozycja dostępna będzie przez cały styczeń.

Henryk Jasiński jest artystą grafikiem, ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 40 lat mieszka w Cieszynie, kilkanaście lat pracował jako wykładowca Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego filia w Cieszynie. Zajmuje się projektowaniem graficznym, grafiką artystyczną, malarstwem, medalierstwem i fotografią.

Współpracuje z dyrekcją Euroregionu Śląsk Cieszyński, Stowarzyszeniem Samorządowym Ziemi Cieszyńskiej i Stowarzyszeniem OLZA, związany również z Fundacją Zdrowia Śląska Cieszyńskiego. Jest rzeczoznawcą Ministerstwa Kultury i Sztuki do spraw grafiki projektowej a także laureatem wielu nagród.

Galeria zmienna mieści się w Zespole Poradni Specjalistycznych w Pawilonie Diagnostycznym Szpitala Śląskiego, wstęp na wszystkie wystawy jest bezpłatny.

(red)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 02-01-2016 13:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

mariobross1977
02-01-2016 14:53
mariobross1977
No proszę!!! Galerie sobie urządzili w szpitalu!!!! Teraz co zamiast chodzić na odwiedziny do chorych to każdy będzie oglodal obrazy?!!
dyszol
03-01-2016 09:00
dyszol
Urządzili. I co?
mariobross1977
03-01-2016 09:29
mariobross1977
Niech się zajmna tym co do nich należy a nie obrazami!!!
sympatyczny
04-01-2016 07:34
sympatyczny
Lepiej popatrzeć na obraz niż na pustą ścianę.
mariobross1977
05-01-2016 14:11
mariobross1977
Co innego miałem na myśli. A dokładnie więcej uwagi poświęcać pacjentom a nie gapic się w obrazy!!!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Kolejny zaginiony

25-06-2016 16:00

Policjanci za naszym pośrednictwem poszukują 37-letniego Jarosława Wiśniowskiego z Cieszyna, który wyszedł wczoraj (24.06.2016) z domu i zaginął.

wyświetleń: 1891komentarzy: 0

Oczami niewidomego (39): my nie gryziemy i nie można się od nas zarazić

25-06-2016 14:50

Zapraszamy na kolejną część z cyklu "Oczami niewidomego".

wyświetleń: 94komentarzy: 0

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (26/6/16)

25-06-2016 12:55

W dzisiejszym artykule wspomnimy m.in. poważanego nauczyciela z Wisły - Rudolfa Cieślara, który zmarł nagle w czerwcu 1916 roku.

wyświetleń: 160komentarzy: 0

Najmłodsi stela 62/463/2016

25-06-2016 11:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2479komentarzy: 0

Nie zapomnij o wodzie dla psa!

25-06-2016 09:20

Nad Polskę nadciągnęły upały, na dobre rozpoczyna się lato z palącym słońcem i wysokimi temperaturami. O ile my jesteśmy w stanie schronić się w cieniu, wziąć zimny prysznic czy napić wody w dowolnym momencie, nasze zwierzaki same nie naleją sobie wody.

wyświetleń: 366komentarzy: 0

Książka ''Tytany'' Victoria Scott (recenzja)

25-06-2016 07:30

Status konkursu: TRWA

Tytany. Mechaniczne konie i nastolatka, które chce się na nich ścigać. By wyciągnąć rodzinę z długów, by pokazać sobie i światu, ile jest warta. Dziś mamy dla Was recenzję i egzemplarz książki ''Tytany'' Victorii Scott.

wyświetleń: 248komentarzy: 2

Zawarczą silniki, będzie rajd

24-06-2016 19:50

Przed nami kolejna edycja najbardziej nietypowego  rajdu w regionie. V  Rajd Synchroniczny Pojazdów Zabytkowych odbędzie się już w najbliższą  niedzielę, 26 czerwca w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 2117komentarzy: 1

Zaginął Rafał Kulisz

24-06-2016 19:00

Policja za pośrednictwem portalu OX.PL zwraca się z prośbą do wszystkich mogących udzielić jakichkolwiek informacji w sprawie zaginięcia 36-letniego Rafała Kulisza z Dzięgielowa.

wyświetleń: 13531komentarzy: 1

Wakacje dla dzieci w powiecie

24-06-2016 17:00

Dziś zakończył się rok szkolny. Dla dzieci zaczyna się upragniony czas wakacji. Wiele gmin z naszego powiatu oferuje różne formy spędzenia tego czasu dla swoich najmłodszych mieszkańców.

wyświetleń: 1221komentarzy: 0

ASP podsumowuje 25 lat działalności

24-06-2016 15:15

Historyczne zdjęcia, muzyka, mini-spektakl multimedialny i to wszystko w plenerze. Alternatywna Szkoła Podstawowa w Cieszynie w ten właśnie niecodzienny, inny, alternatywny sposób, podsumowała 25 lat swojej pracy oraz kończący się rok szkolny.