Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1325komentarzy: 5

Fotograficzne przygody w Galerii zmiennej

02-01-2016 13:45

Galeria zmienna, która znajduje się w Szpitalu Śląskim w Cieszyna, rozpoczyna nowy rok z nową ekspozycją.
fot: mat.pras. fot: mat.pras.

Na  ekspozycji „Fotograficzne przygody”  zaprezentowane są prace Henryka Jasińskiego, które o pochodzą z większego zestawu „Fotografiki cieszyńskie” pokazanego w 2009 roku w Cieszyńskim Ośrodku Kultury. - Są to przetworzone komputerowo motywy i detale architektoniczne Cieszyna, mniej widoczne ze względu na ich umiejscowienie – wyjaśnia H. Jasiński - opracowane detale, zbliżone do grafiki artystycznej, są celowo opracowane programem graficznym. Ekspozycja dostępna będzie przez cały styczeń.

Henryk Jasiński jest artystą grafikiem, ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 40 lat mieszka w Cieszynie, kilkanaście lat pracował jako wykładowca Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego filia w Cieszynie. Zajmuje się projektowaniem graficznym, grafiką artystyczną, malarstwem, medalierstwem i fotografią.

Współpracuje z dyrekcją Euroregionu Śląsk Cieszyński, Stowarzyszeniem Samorządowym Ziemi Cieszyńskiej i Stowarzyszeniem OLZA, związany również z Fundacją Zdrowia Śląska Cieszyńskiego. Jest rzeczoznawcą Ministerstwa Kultury i Sztuki do spraw grafiki projektowej a także laureatem wielu nagród.

Galeria zmienna mieści się w Zespole Poradni Specjalistycznych w Pawilonie Diagnostycznym Szpitala Śląskiego, wstęp na wszystkie wystawy jest bezpłatny.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 02-01-2016 13:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

mariobross1977
02-01-2016 14:53
mariobross1977
No proszę!!! Galerie sobie urządzili w szpitalu!!!! Teraz co zamiast chodzić na odwiedziny do chorych to każdy będzie oglodal obrazy?!!
dyszol
03-01-2016 09:00
dyszol
Urządzili. I co?
mariobross1977
03-01-2016 09:29
mariobross1977
Niech się zajmna tym co do nich należy a nie obrazami!!!
sympatyczny
04-01-2016 07:34
sympatyczny
Lepiej popatrzeć na obraz niż na pustą ścianę.
mariobross1977
05-01-2016 14:11
mariobross1977
Co innego miałem na myśli. A dokładnie więcej uwagi poświęcać pacjentom a nie gapic się w obrazy!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zamknęli drogę

20-09-2017 15:40

Z powodu przelewającej się wody, zamknięto drogę między Ochabami a Dębowcem.

wyświetleń: 548komentarzy: 0

63. Rajd Wisły: wielkie motoryzacyjne święto w Beskidach

20-09-2017 14:30

Trzy cykle, 8 malowniczych i widowiskowych odcinków specjalnych oraz 50 km ścigania – Rajd Wisły to prawdziwa gratka dla kibiców. W Beskidach zmierzą się również zawodnicy w pięknych rajdówkach sprzed lat.

wyświetleń: 476komentarzy: 0

W Bąkowie zdecydowali

20-09-2017 13:45

7 września odbyło się zebrane wiejskie w Bąkowie dotyczące funduszu sołeckiego na rok 2018.

wyświetleń: 367komentarzy: 0

Będzie (ciągle) padać

20-09-2017 12:30

Przygotujcie parasolki i kalosze! Na terenie Beskidu Śląskiego i Żywieckiego prognozowane są intensywne opady deszczu.

wyświetleń: 1873komentarzy: 0

Złap bilet na Osiecką!

20-09-2017 11:00

Status konkursu: TRWA

Już za niespełna dwa tygodnie rusza Festiwal Teatralny Na granicy. Wielkie wydarzenie wraca do Cieszyna i Czeskiego Cieszyna po rocznej przerwie. Mamy dla Was bilety na jeden ze spektakli!

wyświetleń: 477komentarzy: 0

Maria Juroszek przekazała medal

20-09-2017 09:15

Maria Juroszek swój "świeżutki" medal prosto z Budapesztu przekazała na licytację Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 1246komentarzy: 0

Otwarcie Karczmy ''Pod Dębem''!

20-09-2017 07:30

Miejsce z tradycją, bo 100-letnie, ale gospodarze i wystrój nowe. Zapraszamy na otwarcie ''Karczmy pod Dębem'' w Cieszynie!

wyświetleń: 3311komentarzy: 0

Zamarski: Pierwsze gwiazdy w Alei Gwiazd

19-09-2017 20:30

W niedzielę (17.09) miało miejsce oficjalne odsłonięcie pierwszych gwiazd w Alei Gwiazd Miłośników Cieszyńskiej Pieśniczki Ludowej w Zamarskach.

wyświetleń: 1753komentarzy: 0

NATO w Ostrawie

19-09-2017 19:00

W weekend 16-17 września na terenie Ostrawy w Czechach odbyła się XVI edycja Dni NATO. Jest to wydarzenie, które od wielu lat skupia dziesiątki tysięcy widzów, z całego Świata (na parkingu lotniska, na którym odbywały się pokazy można było zaobserwować nie tylko czeskie, czy polskie tablice rejestracyjne, ale również niemieckie czy też austriackie). Wydarzenie to skupiło również wiele tysięcy osób z terenu całego Śląska, w tym również Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 1589komentarzy: 0

27 września zaczyna się festiwal Viva il canto!

19-09-2017 17:20

Już wkrótce w Cieszynie rozpocznie się XXVI edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wokalnej Viva il canto. Podczas czterech festiwalowych koncertów publiczność usłyszy brzmienia poetycko-refleksyjne, gorące tanga, pieśni żydowskie a także muzykę operetkową, filmową i musicalową.