Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1198komentarzy: 5

Fotograficzne przygody w Galerii zmiennej

02-01-2016 13:45

Galeria zmienna, która znajduje się w Szpitalu Śląskim w Cieszyna, rozpoczyna nowy rok z nową ekspozycją.
Fotograficzne przygody w Galerii zmiennej fot: mat.pras.

Na  ekspozycji „Fotograficzne przygody”  zaprezentowane są prace Henryka Jasińskiego, które o pochodzą z większego zestawu „Fotografiki cieszyńskie” pokazanego w 2009 roku w Cieszyńskim Ośrodku Kultury. - Są to przetworzone komputerowo motywy i detale architektoniczne Cieszyna, mniej widoczne ze względu na ich umiejscowienie – wyjaśnia H. Jasiński - opracowane detale, zbliżone do grafiki artystycznej, są celowo opracowane programem graficznym. Ekspozycja dostępna będzie przez cały styczeń.

Henryk Jasiński jest artystą grafikiem, ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 40 lat mieszka w Cieszynie, kilkanaście lat pracował jako wykładowca Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego filia w Cieszynie. Zajmuje się projektowaniem graficznym, grafiką artystyczną, malarstwem, medalierstwem i fotografią.

Współpracuje z dyrekcją Euroregionu Śląsk Cieszyński, Stowarzyszeniem Samorządowym Ziemi Cieszyńskiej i Stowarzyszeniem OLZA, związany również z Fundacją Zdrowia Śląska Cieszyńskiego. Jest rzeczoznawcą Ministerstwa Kultury i Sztuki do spraw grafiki projektowej a także laureatem wielu nagród.

Galeria zmienna mieści się w Zespole Poradni Specjalistycznych w Pawilonie Diagnostycznym Szpitala Śląskiego, wstęp na wszystkie wystawy jest bezpłatny.

(red)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 02-01-2016 13:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

mariobross1977
02-01-2016 14:53
mariobross1977
No proszę!!! Galerie sobie urządzili w szpitalu!!!! Teraz co zamiast chodzić na odwiedziny do chorych to każdy będzie oglodal obrazy?!!
dyszol
03-01-2016 09:00
dyszol
Urządzili. I co?
mariobross1977
03-01-2016 09:29
mariobross1977
Niech się zajmna tym co do nich należy a nie obrazami!!!
sympatyczny
04-01-2016 07:34
sympatyczny
Lepiej popatrzeć na obraz niż na pustą ścianę.
mariobross1977
05-01-2016 14:11
mariobross1977
Co innego miałem na myśli. A dokładnie więcej uwagi poświęcać pacjentom a nie gapic się w obrazy!!!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Kolejna edycja Escape

30-08-2016 15:00

Szukasz Boga? Chciałbyś poznać ludzi, którzy Nim żyją? Jeśli tak, to koniecznie przyjdź na kolejną edycję imprezy Escape.

wyświetleń: 15komentarzy: 0

W Kaczycach dziękowali za plony

30-08-2016 14:55

- Ziemia plon wydała, Bóg pobłogosławił, ale ile trudu rolnik na roli zostawił, o którym tak pięknie ks. proboszcz mówił w swojej homilii, to tylko wiedzą rolnicy. Dlatego dzisiaj, przejmując z rąk gospodarzy ten dorodny bochen chleba, owoc pracy rąk ludzkich, proszę mi pozwolić schylić przed nimi czoła i serdecznie im podziękować, za ten trud i pot wylany na roli - mówił podczas uroczystości dożynkowych zastępca Wójta Gminy Zebrzydowice, Karol Sitek.

wyświetleń: 29komentarzy: 0

Zaolzie. dożynki w Błędowicach

30-08-2016 13:30

Zakończenie okresu żniw świętowano również na zaolziańskich tzw. Dołach, w Błędowicach. W sobotę 27 sierpnia miejscowi działacze PZKO zorganizowali w ogrodzie przy Domu PZKO Dożynki Śląskie, na których bawili się mieszkańcy okolicy. Tradycyjny obrzęd dożynkowy na scenie zaprezentował zespół Błędowice, nie zabrakło także występów artystycznych miejscowych grup tanecznych i zaproszonych gości, oraz, jak to na dożynkach, dobrej wspólnej zabawy przy muzyce, domowym jadle i napitkach.

wyświetleń: 154komentarzy: 1

Eko, lecz tradycyjnie

30-08-2016 11:30

Status konkursu: TRWA

Tradycyjnie lub nowocześnie, po cieszyńsku lub światowo - w cieszyńskiej restauracji Ekotradycja jesz, co chcesz i zawsze masz pewność, że składniki są najlepszej jakości. Warto odwiedzać to miejsce również wtedy, gdy nie wiemy, na co mamy ochotę - tutejsza oferta z pewnością rozbudzi nasz apetyt. Pyszne dania zjemy także na imprezie w położonym tuż nad restauracją Pubie Classic. Na co dzień i od święta - restauracja Ekotradycja to prawdziwa fabryka dobrych kalorii, do której mamy tak blisko.

wyświetleń: 627komentarzy: 0

Życiowy wynik Braci Szejów

30-08-2016 10:30

Jarosław i Marcin Szeja wygrali rywalizację wśród samochodów Grupy N i okazali się najwyżej sklasyfikowaną w rajdzie polską załogą. GK Forge Rally Team podsumowuje start w 46. Barum Czech Rally Zlin.

wyświetleń: 348komentarzy: 0

Amatorskie Turnieje Tenisa Ziemnego- Otwarte Mistrzostwa Cieszyna 2016 rozstrzygnięte

30-08-2016 09:15

W dniach 23-24.07. oraz 27-28.08. na kortach tenisowych MOSiR w Cieszynie odbyły się Amatorskie Turnieje Tenisa Ziemnego, organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Cieszynie i Cieszyński Klub i Szkołę Narciarską „Skręty”. Znamy już zwycięzców!

wyświetleń: 360komentarzy: 0

Najmłodsi stela 85/487/2016

30-08-2016 07:30

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2819komentarzy: 0

Radni chcą zobaczyć dworzec

29-08-2016 19:30

Decyzje jeszcze nie zapadły, ale niewykluczone, że być może jeszcze w tym roku gmina Skoczów stanie się właścicielem dworca kolejowego. Piłeczka jest po stronie radnych.

wyświetleń: 2572komentarzy: 11

Powalczą o medale

29-08-2016 18:00

Za nieco ponad tydzień w Rio de Janeiro rozpoczną się igrzyska paraolimpijskie. W liczącej 101 sportowców polskiej ekipie znajdą się również reprezentanci Śląska Cieszyńskiego. Janusz Rokicki walczyć będzie w pchnięciu kulą, Mirosław Madzia w rzucie dyskiem.

wyświetleń: 869komentarzy: 1

Skoczów zaprasza na dożynki ekumeniczne

29-08-2016 16:20

3 września (sobota) na skoczowskim rynku odbędą się 9 już Ekumeniczne Dożynki Gminne. Korowód wyruszy z Placu Stary Targ o 15:00.