Brenna | Chybie | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Wiadomości

Wkrótce w regionie

Maj 2016
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 1153komentarzy: 5

Fotograficzne przygody w Galerii zmiennej

02-01-2016 13:45

Galeria zmienna, która znajduje się w Szpitalu Śląskim w Cieszyna, rozpoczyna nowy rok z nową ekspozycją.
Fotograficzne przygody w Galerii zmiennej fot: mat.pras.

Na  ekspozycji „Fotograficzne przygody”  zaprezentowane są prace Henryka Jasińskiego, które o pochodzą z większego zestawu „Fotografiki cieszyńskie” pokazanego w 2009 roku w Cieszyńskim Ośrodku Kultury. - Są to przetworzone komputerowo motywy i detale architektoniczne Cieszyna, mniej widoczne ze względu na ich umiejscowienie – wyjaśnia H. Jasiński - opracowane detale, zbliżone do grafiki artystycznej, są celowo opracowane programem graficznym. Ekspozycja dostępna będzie przez cały styczeń.

Henryk Jasiński jest artystą grafikiem, ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 40 lat mieszka w Cieszynie, kilkanaście lat pracował jako wykładowca Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego filia w Cieszynie. Zajmuje się projektowaniem graficznym, grafiką artystyczną, malarstwem, medalierstwem i fotografią.

Współpracuje z dyrekcją Euroregionu Śląsk Cieszyński, Stowarzyszeniem Samorządowym Ziemi Cieszyńskiej i Stowarzyszeniem OLZA, związany również z Fundacją Zdrowia Śląska Cieszyńskiego. Jest rzeczoznawcą Ministerstwa Kultury i Sztuki do spraw grafiki projektowej a także laureatem wielu nagród.

Galeria zmienna mieści się w Zespole Poradni Specjalistycznych w Pawilonie Diagnostycznym Szpitala Śląskiego, wstęp na wszystkie wystawy jest bezpłatny.

(red)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 02-01-2016 13:45
drukuj artykuł


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

mariobross1977
02-01-2016 14:53
mariobross1977
No proszę!!! Galerie sobie urządzili w szpitalu!!!! Teraz co zamiast chodzić na odwiedziny do chorych to każdy będzie oglodal obrazy?!!
dyszol
03-01-2016 09:00
dyszol
Urządzili. I co?
mariobross1977
03-01-2016 09:29
mariobross1977
Niech się zajmna tym co do nich należy a nie obrazami!!!
sympatyczny
04-01-2016 07:34
sympatyczny
Lepiej popatrzeć na obraz niż na pustą ścianę.
mariobross1977
05-01-2016 14:11
mariobross1977
Co innego miałem na myśli. A dokładnie więcej uwagi poświęcać pacjentom a nie gapic się w obrazy!!!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Międzygminna strefa gospodarcza w powiecie cieszyńskim?

24-05-2016 19:30

Coraz więcej miast i gmin decyduje się na współpracę w ramach tzw. międzygminnej strefy gospodarczej. Inicjatywa ta ma przyciągać nowych inwestorów, a Ci z kolei mają tworzyć nowe miejsca pracy. Czy Cieszyn i sąsiednie gminy również zdecydują się na uruchomienie takiej strefy? Wszystko wskazuje na to, że tak i to już całkiem niedługo.

wyświetleń: 696komentarzy: 0

Cieszyńska ''Gąska'' Słupczyńskiego (felieton)

24-05-2016 18:15

Kim jest aktor? Kapłan Melpomeny, pośrednik między Sztuką a Widzem? A czy jest człowiekiem? Czy ma swoje ludzkie problemy, pragnienia, marzenia? To pytania, które stawia w swoim najnowszym spektaklu na deskach Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego Bogusław Słupczyński.

wyświetleń: 266komentarzy: 0

Ustroń - prace ruszyły

24-05-2016 16:15

Rozpoczęły się prace przy modernizacji obwodnicy Ustronia. Remontowanych będzie około 5 kilometrów drogi wojewódzkiej 941. Utrudnienia potrwają do końca lipca.

wyświetleń: 2324komentarzy: 0

Butelką w samochód

24-05-2016 14:45

Mieszkaniec Cieszyna rzucił butelką z piwem w przednią szybę renaulta i kopał w karoserię. Ponadto, pijany jak się okazało mężczyzna, znieważył interweniujących policjantów

wyświetleń: 3496komentarzy: 1

Dyrektor MOSiR wydał oświadczenie w sprawie decyzji burmistrza

24-05-2016 13:45

Burza wokół cieszyńskiego MOSiRu trwa. Niedawno publikowaliśmy treść audytu tej jednostki oraz informację o dyskusji wokół działalności Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie.  Wczoraj (23.05.2016) pisaliśmy o tym, że burmistrz Cieszyna w czerwcu przedłoży Radzie Miejskiej projekt uchwały w sprawie likwidacji  Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

wyświetleń: 2306komentarzy: 2

Grafika z Ostrawy w Muflonie

24-05-2016 12:55

Z okazji 20. rocznicy „Dni Polsko-Czeskich” w Ustroniu znajdzie się wyjątkowa wystawa poświęcona pracom dyplomowym absolwentów Pracowni Grafiki Artystycznej Wydziału Sztuki Uniwersytetu Ostrawskiego w Ostrawie.

wyświetleń: 180komentarzy: 0

Uprawiał konopie w szafie

24-05-2016 11:32

23 krzewy konopi indyjskich - tyle znaleźli mundurowi  w mieszkaniu 29-letniego mężczyzny w Cieszynie. Rośliny były ukryte  w szafie w wynajmowanym przez niego mieszkaniu.

wyświetleń: 3444komentarzy: 1

Taniec to ich pasja

24-05-2016 10:25

Dzieci i młodzież z obu części Sląska Cieszyńskiego pasjonujące się tańcem współczesnym i uczęszczające na zajęcia w tym zakresie w różnych szkołach tańca, domach kultury, a także szkolnych kółkach tanecznych w sobotnie przedpołudnie miały okazję nie tylko sprawdzić się podczas konkursu, ale także podpatrzeć konkurencję.

wyświetleń: 696komentarzy: 0

Brenna: Pół wieku przedszkola

24-05-2016 09:05

W minioną sobotę, tj. 21 maja br. Przedszkole w Brennej świętowało sowie 50-lecie. Jubileusz zgromadził władze gminy i - oczywiście – władze szkolne.

wyświetleń: 757komentarzy: 0

''Odkryj nieodkryte'' czyli Cieszyn dla ''bekpakerów''

24-05-2016 07:45

Czym innym zachwyci Cieszyn klasycznego turystę, lubującego się w starych murach, czym innym fanów Franciszka Józefa, czym innym bywalców kulturalnych festiwali. Inaczej będzie zwiedzała Cieszyn wycieczka dziarskich emerytów, inaczej rodzice z małymi dziećmi, a jeszcze inaczej indywidualiści, wagabundzi z plecakami - tzw. bekpakerzy (z ang. backpacers) sypiający w hostelach - takich ni to hotelikach, ni pensjonatach, ni schroniskach turystycznych.