Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1348komentarzy: 5

Fotograficzne przygody w Galerii zmiennej

02-01-2016 13:45

Galeria zmienna, która znajduje się w Szpitalu Śląskim w Cieszyna, rozpoczyna nowy rok z nową ekspozycją.
fot: mat.pras. fot: mat.pras.

Na  ekspozycji „Fotograficzne przygody”  zaprezentowane są prace Henryka Jasińskiego, które o pochodzą z większego zestawu „Fotografiki cieszyńskie” pokazanego w 2009 roku w Cieszyńskim Ośrodku Kultury. - Są to przetworzone komputerowo motywy i detale architektoniczne Cieszyna, mniej widoczne ze względu na ich umiejscowienie – wyjaśnia H. Jasiński - opracowane detale, zbliżone do grafiki artystycznej, są celowo opracowane programem graficznym. Ekspozycja dostępna będzie przez cały styczeń.

Henryk Jasiński jest artystą grafikiem, ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 40 lat mieszka w Cieszynie, kilkanaście lat pracował jako wykładowca Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego filia w Cieszynie. Zajmuje się projektowaniem graficznym, grafiką artystyczną, malarstwem, medalierstwem i fotografią.

Współpracuje z dyrekcją Euroregionu Śląsk Cieszyński, Stowarzyszeniem Samorządowym Ziemi Cieszyńskiej i Stowarzyszeniem OLZA, związany również z Fundacją Zdrowia Śląska Cieszyńskiego. Jest rzeczoznawcą Ministerstwa Kultury i Sztuki do spraw grafiki projektowej a także laureatem wielu nagród.

Galeria zmienna mieści się w Zespole Poradni Specjalistycznych w Pawilonie Diagnostycznym Szpitala Śląskiego, wstęp na wszystkie wystawy jest bezpłatny.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 02-01-2016 13:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

mariobross1977
02-01-2016 14:53
mariobross1977
No proszę!!! Galerie sobie urządzili w szpitalu!!!! Teraz co zamiast chodzić na odwiedziny do chorych to każdy będzie oglodal obrazy?!!
dyszol
03-01-2016 09:00
dyszol
Urządzili. I co?
mariobross1977
03-01-2016 09:29
mariobross1977
Niech się zajmna tym co do nich należy a nie obrazami!!!
sympatyczny
04-01-2016 07:34
sympatyczny
Lepiej popatrzeć na obraz niż na pustą ścianę.
mariobross1977
05-01-2016 14:11
mariobross1977
Co innego miałem na myśli. A dokładnie więcej uwagi poświęcać pacjentom a nie gapic się w obrazy!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Premiera Toyoty Land Cruiser na Fleet Market 2017 oraz w Salonie Carolina Toyota Bielsko

24-11-2017 07:30

Król bezdroży jest tylko jeden. Toyota Land Cruiser serii 150 nowej generacji będzie miała swoją polską premierę na targach Fleet Market w Warszawie. Samochód można już zamawiać w autoryzowanych salonach marki. Cena podstawowa za wersję Prado pozostaje niezmieniona.

wyświetleń: 152komentarzy: 0

Czadeczka - długo wyczekiwana inwestycja

23-11-2017 19:45

Zakończył się drugi etap prac związanych z budową transgranicznego połączenia komunikacyjnego Jaworzynka - Cierne - Skalite. Ta ważna inwestycja drogowa pozwoli na bezpośrednie połączenie powiatu cieszyńskiego ze Słowacją.

wyświetleń: 1649komentarzy: 7

Rajd ''Cieszyńska Barbórka''- utrudnienia na drogach (mapy)

23-11-2017 18:25

Już w najbliższy weekend na drogach powiatu cieszyńskiego odbędzie się 43. Rajd Cieszyńska Barbórka. Tradycyjnie już policjanci oraz siły porządkowe organizatora imprezy będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników rajdu na drogach dojazdowych i na trasie odcinków specjalnych. W związku z czasowym wyłączeniem z ruchu dróg w rejonie, gdzie zaplanowano odcinki specjalne, należy spodziewać się utrudnień.

wyświetleń: 4168komentarzy: 5

Wykład ''Smog - wpływ zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie''

23-11-2017 17:35

W poniedziałek (21.11) na ternie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Wantuły w Ustroniu odbył się wykład zatytułowany „Smog – wpływ zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie”. Wykład został przygotowany przez dr Małgorzatę Węgierek, członka Ustrońskiego Klubu Ekologicznego. Prelegentka przez wiele lat prowadziła Terenową Stację Badań Zanieczyszczeń Atmosfery przy Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

wyświetleń: 696komentarzy: 3

Potwierdzili rolę faworyta!

23-11-2017 16:20

Tenisiści stołowi Talent Sferawent Cieszyn wygrali ósme spotkanie i jako jedyni pozostają bez porażki. Wczoraj (22.11) Grzegorz Iwaniuk i spółka rozprawiła się z trzecią drużyną Orzesza.

wyświetleń: 303komentarzy: 0

Napadali po obu stronach Olzy

23-11-2017 15:45

Czeskocieszyńscy policjanci wspólnie z polskimi funkcjonariuszami zatrzymali dwóch sprawców napadów, którzy są podejrzani o szereg przestępstw po obu stornach granicy.

wyświetleń: 2064komentarzy: 0

17-latka odnaleziona

23-11-2017 15:15

Cieszyńscy mundurowi zakończyli poszukiwania 17-letniej mieszkanki Pogwizdowa. Dziewczyna została odnaleziona dziś w nocy.

wyświetleń: 12910komentarzy: 4

Portal OX.PL poleca!

23-11-2017 13:30

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 262komentarzy: 0

Awasne i odznaczenia dla SW

23-11-2017 12:50

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się uroczysta odprawa funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Cieszynie. Uroczystość  była połączona z wręczeniem odznaczeń oraz awansów na wyższy stopień służbowy i stanowiska służbowe.

wyświetleń: 1693komentarzy: 0

Nasi wśród najlepszych

23-11-2017 12:15

Marcie Szarzec z Wisły i Józefowi Niesytowi z Jasienicy udało się zakwalifikować do półfinału konkursu ''Po naszymu czyli po śląsku''. Finału nie wygrali, ale w nagrodę pojadą do Brukseli.