Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1247komentarzy: 5

Fotograficzne przygody w Galerii zmiennej

02-01-2016 13:45

Galeria zmienna, która znajduje się w Szpitalu Śląskim w Cieszyna, rozpoczyna nowy rok z nową ekspozycją.
fot: mat.pras. fot: mat.pras.

Na  ekspozycji „Fotograficzne przygody”  zaprezentowane są prace Henryka Jasińskiego, które o pochodzą z większego zestawu „Fotografiki cieszyńskie” pokazanego w 2009 roku w Cieszyńskim Ośrodku Kultury. - Są to przetworzone komputerowo motywy i detale architektoniczne Cieszyna, mniej widoczne ze względu na ich umiejscowienie – wyjaśnia H. Jasiński - opracowane detale, zbliżone do grafiki artystycznej, są celowo opracowane programem graficznym. Ekspozycja dostępna będzie przez cały styczeń.

Henryk Jasiński jest artystą grafikiem, ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 40 lat mieszka w Cieszynie, kilkanaście lat pracował jako wykładowca Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego filia w Cieszynie. Zajmuje się projektowaniem graficznym, grafiką artystyczną, malarstwem, medalierstwem i fotografią.

Współpracuje z dyrekcją Euroregionu Śląsk Cieszyński, Stowarzyszeniem Samorządowym Ziemi Cieszyńskiej i Stowarzyszeniem OLZA, związany również z Fundacją Zdrowia Śląska Cieszyńskiego. Jest rzeczoznawcą Ministerstwa Kultury i Sztuki do spraw grafiki projektowej a także laureatem wielu nagród.

Galeria zmienna mieści się w Zespole Poradni Specjalistycznych w Pawilonie Diagnostycznym Szpitala Śląskiego, wstęp na wszystkie wystawy jest bezpłatny.

(red)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 02-01-2016 13:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

mariobross1977
02-01-2016 14:53
mariobross1977
No proszę!!! Galerie sobie urządzili w szpitalu!!!! Teraz co zamiast chodzić na odwiedziny do chorych to każdy będzie oglodal obrazy?!!
dyszol
03-01-2016 09:00
dyszol
Urządzili. I co?
mariobross1977
03-01-2016 09:29
mariobross1977
Niech się zajmna tym co do nich należy a nie obrazami!!!
sympatyczny
04-01-2016 07:34
sympatyczny
Lepiej popatrzeć na obraz niż na pustą ścianę.
mariobross1977
05-01-2016 14:11
mariobross1977
Co innego miałem na myśli. A dokładnie więcej uwagi poświęcać pacjentom a nie gapic się w obrazy!!!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Alojzy Fros otrzymał patent oficerski - został podporucznikiem

24-02-2017 20:00

W grudniu ukończył 100 lat. Jest ostatnim żyjącym dowódcą pododdziału z pułków podhalańskich II Rzeczypospolitej Polskiej. Wczoraj (23.02) Alojzy Fros podczas uroczystości w cieszyńskim magistracie otrzymał patent oficerski i został mianowany na stopień podporucznika w stanie spoczynku.

wyświetleń: 1531komentarzy: 0

Krzysztof Kasztura zrezygnował z funkcji Przewodniczącego

24-02-2017 18:30

Krzysztof Kasztura Przewodniczący Rady Miejskiej Cieszyna zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Wczoraj (23.02) uchwałę w tej sprawie, większością głosów przyjęła Rada. W wyniku głosowania, nową Przewodniczącą Rady Miejskiej Cieszyna została Gabriela Staszkiewicz.

wyświetleń: 1248komentarzy: 2

O pączkach raz jeszcze

24-02-2017 17:15

Wiadomo, że najlepiej smakują te domowe. Własnoręcznie przygotowane i usmażone. Właśnie takie krepliki miały okazję przygotowywać i próbować dzieciaki z przedszkola w Pogórzu. Do wspólnego smażenia zaprosiły je panie z KGW. Gospodynie chcą od najmłodszych lat zaszczepiać pasję do gotowania. W planach są kolejne kulinarne spotkania.

wyświetleń: 922komentarzy: 0

Cieszyn: Przeniosą przystanki

24-02-2017 15:30

Od jutra (25.02.2017) w Cieszynie trzeba przygotować się na zmiany – przeniesione zostaną przystanki z placu przesiadkowego przy ul. Hajduka.

wyświetleń: 6602komentarzy: 11

Gdzie szusować? (odc. 12 sezon 2016/2017)

24-02-2017 14:00

Warunki trudne, w wielu miejscach mokry, zbity śnieg, ale nadal można jeździć. Pocieszające są też prognozy, które zapowiadają na weekend trochę słońca i ochłodzenia. Gdzie będziemy mogli szusować?

wyświetleń: 506komentarzy: 0

Ciągnik czeka na zwycięzcę

24-02-2017 12:20

Konkurs dla rolników! Kolejna, piętnasta już edycja Ogólnokrajowego Konkursu "BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE" wystartowała. Do wygrania m.in. ciągnik.

wyświetleń: 2172komentarzy: 0

Najlepsze sztafety z Istebnej!

24-02-2017 11:10

Sztafety dziewcząt i chłopców ZSP SP 1 w Istebnej okazały się bezkonkurencyjne w rozegranych na trasach w Istebnej Kubalonce Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Sztafetowych Biegach Narciarskich Szkół.

wyświetleń: 448komentarzy: 0

Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty!

24-02-2017 09:20

Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy. rozsyłają maile w imieniu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 3295komentarzy: 3

''Najlepszy Kreplik Księstwa Cieszyńskiego'' wybrany!

24-02-2017 07:30

Wczoraj (23.02) w Cieszyńskim Ośrodku Kultury ''Dom Narodowy'' z okazji wielkiego obżarstwa, czyli Tłustego Czwartku, odbył się konkurs na najlepsze cieszyńskie krepliki. Wśród jurorów nie zabrakło m.in. Chwytaka.

wyświetleń: 2523komentarzy: 1

Seals z Cieszyna uwodzi głosem

23-02-2017 18:00

Są młodzi, zdolni i pochodzą z Cieszyna. Zespół Seals, a dokładnie duet to połączenie hipnotyzującego głosu Magdy Kluz z brzmieniem elektroniki w wykonaniu Wojtka Kiełbickiego. Zespół Seals nabiera rumieńców dzieląc się swoimi nowymi kawałkami z coraz większym gronem odbiorców. O muzyce, planach na przyszłość i pierwszych sukcesach w wywiadzie dla portalu ox.pl