Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5438komentarzy: 5

Informatycy w Ratuszu - Rozstrzygnięcie X Powiatowego Konkursu Informatycznego

05-06-2013 17:20

Bez ogródek można stwierdzić, że zawód informatyka jest przyszłościowy i daje szerokie perspektywy na rynku pracy. Wczoraj (4.06) o godz. 10.00 odbyła się uroczysta gala rozstrzygająca wyniki X Powiatowego Konkursu Informatycznego. W stawce znalazło się ponad stu uczniów z powiatu Cieszyńskiego i Pszczyńskiego. Ogłoszenie wyników miało miejsce w Sali sesyjnej w Ratuszu.
Zwycięzca konkursu Jakub Pilich ze Skoczowa fot. Przemek Loter Zwycięzca konkursu Jakub Pilich ze Skoczowa fot. Przemek Loter

Z pośród grona uczestników do ścisłego finału dostało się zaledwie 14 uczniów gimnazjum. Uroczystą galę otworzył z-ca burmistrza miasta Cieszyna Jan Matuszek, przedstawiając historią sali sesyjnej i ratusza. Po krótkiej prezentacji przyszła pora na rozstrzygnięcia konkursu „Algorytmy – Internet – Multimedia”.

Wyniki ogłosiła mgr Anna Wysocka, przewodnicząca komisji konkursowej, doradca informatyki i techniki, w towarzystwie burmistrza Matuszka oraz dyrektora Gimnazjum nr 1 w Cieszynie Dariusza Niemca. Po raz drugi z rządu zwycięzcą konkursu został uczeń Gimnazjum nr 1 w Skoczowie – Jakub Pilich, wyprzedzając Kamila Błanika z Gimnazujum nr 1 w Cieszynie oraz Radosława Dębca z Gimnazjum w Zebrzydowicach.

Poniżej pełna lista laureatów X Powiatowego Konkursu Informatycznego:

Lp.
Nazwisko
Imię
Szkoła
Miejscowość
1 Pilich Jakub G-1 Skoczów
2 Błanik Kamik G-1 Cieszyn
3 Dębiec Radosław G Zebrzydowice
4 Ferfecki Maciej G-1 Skoczów
5 Tomczak Piotr G-1 Cieszyn
6 Iskierka Julia G Brenna
7 Wilczek Dawid G-1 Cieszyn
8 Dorda Jakub GTE Cieszyn
9 Długosz Janusz GTE Cieszyn
10 Kienast Marcin PG-2 Pawłowice
11 Skrzyński Grzegorz G-2 Ustroń
12 Golik Paweł G Istebna
13 Rydzewski Filip G-1 Skoczów
14 Grabski Krzysztof G-3 Pielgrzymowice


Laureaci zostali nagrodzeni wartościowymi przedmiotami komputerowymi, a głównym fundatorem nagród była firma OPTIMAL.

PLT

źródło: ox.pl
dodał: PLT 05-06-2013 17:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Głos Wisły
05-06-2013 17:26
Głos Wisły
Jak widać, informatyka to też domena męska. 13 z 14-tu finalistów to mężczyźni. Mam zagadkę, dlaczego pendrajw 8Gb ma tylko 7,2Gb pamięci użytkowej?
b wychowawca
05-06-2013 18:04
b wychowawca
Serdeczne gratulacje dla Kamila i Janusza:)
Życzę dalszych sukcesów!!!
Jedyny
05-06-2013 19:30
Jedyny
I w pierwszej dziesiątce powiatu dwóch absolwentów ze szkoły podstawowej w Bażanowicach...bez solidnych podstaw nie ma wyników.A tu zamiast inwestować w przyszłość(czyli nasze dzieci) chce się zamykać takie szkoły...ale to świadczy tylko o gospodarzu co chyba nie rozumie istoty takiego mechanizmu...
polonezaczas
05-06-2013 23:37
polonezaczas
Oszczędzali na prądzie podczas robienia zdjęć?, czy ten kalkulator nie ma lampy błyskowej?
andtomcn
06-06-2013 18:04
andtomcn
Brawo dla G1 z Cieszyna
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Wisła - trwa remont dworca

17-02-2018 19:00

Trwają prace renowacyjne dworca kolejowego w Wiśle. Budynek w lecie ma zostać oddany do użytku i służyć podróżującym. Inwestycja oznacza też pierwszą część budowy węzła przesiadkowego w mieście.

wyświetleń: 478komentarzy: 1

Na wino do urzędu...

17-02-2018 18:55

To była nietypowa interwencja Straży Miejskiej w Cieszynie. Mundurowi interweniowali w budynku Urzędu Miasta. Dwóch panów zbyt dosłownie wzieło sobie do serca hasło ''urząd przyjazny dla petenta...''

wyświetleń: 446komentarzy: 0

Paliło się w Bąkowie

17-02-2018 18:50

Przy ulicy Golasowickiej w Bąkowie dzisiaj musieli interweniować strażacy.

wyświetleń: 488komentarzy: 0

Oczami niewidomego: wytyczne do programu ''Aktywny Samorząd 2018''

17-02-2018 17:30

Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjął dokument „Kierunki działań oraz warunki brzegowe” obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2018 roku.

wyświetleń: 204komentarzy: 0

Wiadomości dla fanów piłki nożnej

17-02-2018 16:00

Już za miesiąc, ligowe rozgrywki wznowią piłkarze IV ligi i Okręgówki. Z kolei zawodnicy z klubów A i B-klasowych, wrócą do rywalizacji w kwietniu. Przedstawiamy najświeższe wiadomości z klubów naszego regionu.

wyświetleń: 511komentarzy: 0

OX Sonda - pytamy o sposoby na grypę.

17-02-2018 13:30

OX Sonda - To Wasz głos w rożnych sprawach. Dziś pytamy o sposoby na grypę ... A jaki jest Twój sposób ? Pisz w komentarzu. Jeżeli macie pomysły na kolejne sondy - komentujcie lub piszcie na redakcja@ox.pl. Zapraszamy! 

wyświetleń: 670komentarzy: 1

Utrudnienia na Katowickiej - już wkrótce

17-02-2018 11:20

Teoretycznie, już za kilka tygodni ma w Cieszynie ruszyć przebudowa ulicy Katowickiej, na odcinku od rond na Pastwiskach aż po granicę miasta. Chociaż przebudowywany odcinek ma wynosić zaledwie 2 km, jest to inwestycja duża, droga i co najważniejsze dla kierowców czasochłonna, ponieważ na tym odcinku droga ma zostać wykonana praktycznie na nowo.

wyświetleń: 3275komentarzy: 3

Mam talent na bezpieczeństwo

17-02-2018 10:20

"Mam talent na bezpieczeństwo" to tytuł konkursu adresowanego do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i licealnych oraz uczestników kół zainteresowań o profilu fotograficznym, teatralnym Miejskich oraz Gminnych Ośrodków Kultury.

wyświetleń: 413komentarzy: 0

Zebrzydowice: Jubileusze Pożycia Małżeńskiego

17-02-2018 08:00

W czwartek 15.02.2018 w Zebrzydowicach odbyło się uroczyste spotkanie par małżeńskich. Okazją do spotkania były jubileusze 50-lecia, 60-lecia i 65-lecie zawarcia związku.

wyświetleń: 1188komentarzy: 0

Nowe rondo w Cieszynie?

16-02-2018 19:00

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, jakoby na ulicy Katowickiej w Cieszynie miało pojawić się kolejne rondo. Od kilku lat rond w mieście przybywa, ponieważ jest to jeden ze sposobów na upłynnienie ruchu i walkę z wszechobecnymi korkami. Tym razem jednak rondo miałoby zostać sfinansowane przez prywatnego inwestora, który chciałby w ten sposób zapewnić dojazd do sklepu, który teoretycznie miałby niedaleko ulicy Katowickiej powstać.