Zwyciężył Kenijczyk Martin Mukule

Znamy już zwycięzcę 4. Cieszyńskiego Fortuna Biegu. Został nim Kenijczyk Martin Mukule. Najlepiej wśród kobiet pobiegła Białorusinka Anastasja Daszkiewicz. Zwycięzcą biegu młodzieżowego został Przemysław Strządała z Pogórza.

Już po raz czwarty wystartowali zawodnicy Cieszyńskiego Fortuna Biegu. Uczestnicy mieli przed sobą do pokonania dystans 10 km. Zwycięzcą czwartej edycji został Martin Mukule, Kenijczyk.

Z każdym rokiem Cieszyński Fortuna Bieg zyskuje na popularności. W 2011 roku w biegu głównym udział wzięło ponad 360 biegaczy, czyli kilkadziesiąt więcej niż w latach poprzednich. W tym roku emocji również nie zabrakło. Na liście startowej znaleźli się biegacze między innymi: z Rosji, Białorusi, Węgier, Ukrainy i Kenii.

Dzisiaj (29.04.2012) wraz z godziną 11.30 jako pierwsza wystartowała młodzież. Uczestnicy do pokonania mieli jedno okrążenie, czyli 2 km. Zwycięzcą biegu młodzieżowego został Przemysław Strządała z Pogórza. Pół godziny później, czyli w samo południe rozpoczął się bieg główny. Tu startujący mieli do pokonania 10 km,  czyli pięć rund po dwa kilometry.

Ustanowiony w ubiegłym roku rekord trasy (Artura Kerna z Ukrainy 29 minut i 58 sekund) dzisiaj został pobity przez Martina Mukule z Kenii, który uzyskał czas 29 minut i 26 sekund.  Najlepszy z naszych zawodników Tomasz Wróbel z Cisownicy uplasował się na siódmym miejsce.