Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zwyciężył Kenijczyk Martin Mukule

Znamy już zwycięzcę 4. Cieszyńskiego Fortuna Biegu. Został nim Kenijczyk Martin Mukule. Najlepiej wśród kobiet pobiegła Białorusinka Anastasja Daszkiewicz. Zwycięzcą biegu młodzieżowego został Przemysław Strządała z Pogórza.

Już po raz czwarty wystartowali zawodnicy Cieszyńskiego Fortuna Biegu. Uczestnicy mieli przed sobą do pokonania dystans 10 km. Zwycięzcą czwartej edycji został Martin Mukule, Kenijczyk. 

Z każdym rokiem Cieszyński Fortuna Bieg zyskuje na popularności. W 2011 roku w biegu głównym udział wzięło ponad 360 biegaczy, czyli kilkadziesiąt więcej niż w latach poprzednich. W tym roku emocji również nie zabrakło. Na liście startowej znaleźli się biegacze między innymi: z Rosji, Białorusi, Węgier, Ukrainy i Kenii. 

Dzisiaj (29.04.2012) wraz z godziną 11.30 jako pierwsza wystartowała młodzież. Uczestnicy do pokonania mieli jedno okrążenie, czyli 2 km. Zwycięzcą biegu młodzieżowego został Przemysław Strządała z Pogórza. Pół godziny później, czyli w samo południe rozpoczął się bieg główny. Tu startujący mieli do pokonania 10 km,  czyli pięć rund po dwa kilometry. 

Ustanowiony w ubiegłym roku rekord trasy (Artura Kerna z Ukrainy 29 minut i 58 sekund) dzisiaj został pobity przez Martina Mukule z Kenii, który uzyskał czas 29 minut i 26 sekund.  Najlepszy z naszych zawodników Tomasz Wróbel z Cisownicy uplasował się na siódmym miejsce.

 

Barbara Stelmach-kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: