Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kontrolują trzeźwość

Od świtu policjanci kontrolują stan trzeźwości kierowców na terenie powiatu cieszyńskiego. Akcja trwa od 5.00 rano i zakończy się o 13.00.


Dziś 30.04.2012r. od 5.00 do 13.00 na terenie powiatu cieszyńskiego i całego województwa śląskiego policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.


Działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg prowadzone w godz. 5.00 -13.00. Policyjne patrole będą kontrolować stan trzeźwości, jednocześnie w kilku miejscach naszego powiatu. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu – mówi asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Ostatnio do takiego wypadku doszło w ubiegły piątek w Strumieniu. – Kilka minut po 19.00 na ulicy Pszczyńskiej kierujący seatem ibiza nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z fiatem punto. Kierowca fiata 40-letnia kobieta była trzeźwa, czego nie można powiedzieć o drugim uczestniku. Mieszkaniec powiatu pszczyńskiego jadący seatem był pijany. Podczas badania 32-latek wydmuchał w alkomat 2,5 promila alkoholu – dodaje asp. Rafał Domagała.  W wyniku wypadku ranna została kobieta kierująca fiatem. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają cieszyńscy policjanci.

KOD
 

źródło: ox.pl/KPP CIESZYN
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: