Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zwycięskie trafienie Wałęgi!

Młodzi hokeiści Jastrzębskiego Klubu Hokejowego mają za sobą drugi mecz w Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski Juniorów Starszych, który rozgrywany jest w Sanoku. Jastrzębianie odnieśli drugą wygraną, a spory udział w zwycięstwie miał znowu Kamil Wałęga.

JKH pokonało wczoraj, bez więszych problemów, toruńskie Sokoły (9:1). W zwycięskim składzie znaleźli się zebrzydowianie - Kamil Wałęga oraz Konrad Gruszczyk. Szczególnie ten pierwszy dał o sobie znać, strzelając jedną bramkę, a przy czterech trafieniach notując asysty.

Dzisiaj Wałęga znowu straszył formacje obronne, ale tym razem na drodze jastrzębian postawili się hokeiści Zagłębia Sosnowiec. 18-latek już w pierwszej minucie zaadresował krążek do Jana Sołtysa, a ten otworzył wynik spotkania.

Później Wałęga odgrywał już rolę wyłącznie strzelca. Najpierw wyprowadził jastrzębian na prowadzenie - 2:1, a później podwyższył przewagę JKH - 4:2. Okazało się, iż było to zwycięskie trafienie, gdyż sosnowiczanie zdołali jeszcze odpowiedzieć na bramkę Wałęgi.

Jastrzębianie odnieśli drugie zwycięstwo i prowadzą w grupie B. Jutro rozegrają ostatnie spotkanie w tej fazie turnieju, a ich rywalem będą nowotarżanie, którzy wczoraj okazali się słabsi od Zagłębia.

Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski Juniorów Starszych, 2019:
UKS Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: