Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pobiegną po nowe życie

13 kwietnia w Wiśle po raz kolejny wystartuje Bieg po Nowe Życie. Co ciekawe, jego uczestnicy będą... maszerować. Wszystko w bardzo szczytnym celu.

Bieg po Nowe Życie to impreza, w której biorą udział osoby po przeszczepach wraz ze znanymi osobowościami kina czy teatru. Jej celem jest promowanie zdrowego trybu życia i zachęcanie do świadomego dawstwa narządów. Dziewięć razy w Wiśle, pięć razy w Warszawie. Nasz przekaz o świadomym dawstwie narządów w ciągu ośmiu lat dotarł do bardzo wielu osób - mówi Arkadiusz Pilarz, dyrektor imprezy. 

W przeddzień biegu odbędzie się tradycyjna Gala Transplantologii, podczas której w Hotelu Gołębiewski w Wiśle wręczone zostaną nagrody "Drugiego Życia". Co więcej, w trakcie Biegu po Nowe Życie rozdawane będą karty "Zwykła Karta - Niezwykły Dar". To świadectwa woli, których w ubiegłym roku rozdano 100 tys. sztuk.

Jestem przekonany, że synergia świata kultury, sztuki, mediów oraz biznesu w tym roku przyczyni się do budowania wiedzy na temat transplantologii, jeszcze mocniej niż w poprzednich latach - mówi Przemysław Kończal, prezes banku Santander (partner imprezy i pomysłodawca rozdawania świadectw woli).

 14. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się 13 kwietnia o 12:00 w centralnym punkcie Wisły. Trasa marszu zostanie poprowadzona głównym deptakiem miasta ze startem i metą na Placu Bogumiła Hoffa.

Bieg po Nowe Życie objęliśmy patronatem medialnym

 

 

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: