Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zrzuć kilogramy w starostwie

Jak mówi raport wydany przez europejskie biuro WHO (Światowa Organizacja Zdrowia), to Polskie nastolatki należą do najgrubszych w Europie. Co trzeci 11-latek ma nadwagę - tak wynika z opracowania, który w maju opublikowała instytucja. Cieszyńskie starostwo właśnie rusza z pilotażowym programem skierowanym dla młodych osób, mających problem ze zbędnymi kilogramami.
Cieszyńskie starostwo startuje z niecodziennym projektem skierowanym dla młodzieży, która ma problemy z nadwagą. To coś dla tych, którzy chcą popracować nad swoją sylwetką, próbowali bezskutecznie zrzucić zbędne kilogramy, ale nie wyszło...
 
Właśnie rusza program skierowany dla osób w wieku 15-19 lat. To dla tych, których wskaźnik BMI wskazuje powyżej granicy 25. Walka z własną nadwagą to kwestia nie tylko ciała ale i psychiki. Dlatego chcemy taki program pilotażowy wprowadzić – mówi Barbara Kłosowska, Kierownik Biura Promocji Zdrowia cieszyńskiego starostwa.
 
Będzie to program trwający dwa miesiące. Ma wziąć w nim udział grupa około trzydziestu osób. Jak będzie wyglądał? Dwa razy w tygodniu uczestnicy będą spotykać się na ćwiczeniach, które będzie prowadził profesjonalny instruktor. Odbędą również spotkania z dietetykiem, psychologiem oraz lekarzem. Zajęcia fizyczne odbywać się będą w Cieszynie na sali gimnastycznej w SP nr 4, przy basenie. Konsultacje ze specjalistami będą w środy popołudniami. Program ma zakończyć się początkiem grudnia.
 
Liczymy na to, że młodzież przełamie się i przybędzie na te zajęcia. Przygotowaliśmy wiele gadżetów, dla młodzieży, która będzie uczestniczyła w projekcie. Ale największa nagrodą dla nich będzie zrzucenie wagi i zdrowie – przekonuje Kłosowska. Cały cykl spotkań jest bezpłatny.
 
 
 
 
Zgłaszać się można w Biurze Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego w Cieszynie ul. Bobrecka 29, w pokoju nr 216. Lub telefonicznie - 33-477-72-16, 534-967-028 e-mail: pz@powiat.cieszyn.pl
 
Ten program skierowany jest dla młodzieży, ale będzie tez coś dla tych, którzy mają dbać o ich zdrowie. Bo jemy w domu, ale i w szkole. A tutaj nie zawsze w stołówkach czy sklepikach trafimy na jedzenie zgodne z zasadami zdrowego żywienia. Dlatego też cykl spotkań dla młodzieży poprzedzi konferencja.
 
Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane promocją zdrowego żywienia (nauczycieli, dietetyków, pielęgniarki, rodziców) do udziału w tym spotkaniu – dodaje Barbara Kłosowska. Celem szkolenia jest zachęcenie do działań sprzyjających zdrowemu żywieniu oraz zwiększeniu aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, a tym samym przeciwdziałanie nadwadze i otyłości.
 
 
 
 
Konferencja odbędzie się 21 września o godz. 12.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie.
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: