Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rajd Wisły już w ten weekend. W Jastrzębiu-Zdroju powstanie miasteczko rajdowe

W najbliższy weekend, 14 i 15 września, na drogach Jastrzębia-Zdroju i Pawłowic odbędzie się 58. Rajd Wisły. Wystartują także samochody klasy ''Legend''. Podczas gdy zawodnicy będą pokonywać 9 odcinków specjalnych, kibice sprawdzą się w symulatorze dachowania i będą podziwiać repliki samochodów rajdowych. Na terenie parkingu Jastrzębskiej Spółki Węglowej powstanie pełne atrakcji miasteczko rajdowe.

Automobilklub Śląski organizuje Rajd Wisły już po raz 58. Podobnie jak w ubiegłym roku, zawodnicy trzykrotnie pokonają każdy z odcinków: OS Bzie, OS Pawłowice i OS Cisówka, czyli 9 odcinków specjalnych o łącznej długości 85 km przy długości całego rajdu 195 km. Park serwisowy będzie zlokalizowany na gościnnym terenie Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju.
Największą niespodzianką rajdu będzie start samochodów klasy "Legend", czyli tych, które zostały wyprodukowane przed 1992 rokiem. Pojazdy te wezmą udział w rajdzie za zgodą Głównej Komisji Sportu Samochodowego.

Kibice z pewnością nie będą się nudzić, czekając na samochody rajdowe. Już w sobotę na parkingu Jastrzębskiej Spółki Węglowej powstanie miasteczko rajdowe. To tutaj zlokalizowany będzie start i meta oraz stoiska motoryzacyjne. W miasteczku kibice rajdowi będą mogli podziwiać pojazdy zabytkowe, repliki samochodów rajdowych, sprawdzić się w symulatorze dachowania lub w symulatorze zderzeniowym czy przy pomocy alkogogli przekonać się na własnej skórze, jak to jest prowadzić samochód po spożyciu alkoholu.

Chociaż w organizację rajdu zaangażowane jest blisko 500 osób, w tym lekarze, policjanci czy strażacy, kibice powinni mieć się na baczności i ostrożnie wybierać punkty obserwacyjne.
- Przypominamy kibicom, a będziemy robić to nieustannie, że muszą rozsądnie i ostrożnie wybierać punktu obserwacyjne, aby nie narażać się na trudne do przewidzenia konsekwencje - ostrzega Andrzej Szkuta, dyrektor 58. Rajdu Wisły. - Samochody rajdowe to nie zabawki na sznurkach lecz cuda techniki, które czasami wymykają się spod kontroli - dodaje.

W wyborze ciekawych i bezpiecznych miejsc do obserwacji rajdu, kibicom pomoże specjalnie wydany informator, którego elektroniczną wersję już wkrótce będzie można znaleźć tutaj.

(red.)

źródło: ox.pl
dodał: AGA

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: