Rajd Wisły już w ten weekend. W Jastrzębiu-Zdroju powstanie miasteczko rajdowe
Automobilklub Śląski organizuje Rajd Wisły już po raz 58. Podobnie jak w ubiegłym roku, zawodnicy trzykrotnie pokonają każdy z odcinków: OS Bzie, OS Pawłowice i OS Cisówka, czyli 9 odcinków specjalnych o łącznej długości 85 km przy długości całego rajdu 195 km. Park serwisowy będzie zlokalizowany na gościnnym terenie Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju.
Największą niespodzianką rajdu będzie start samochodów klasy "Legend", czyli tych, które zostały wyprodukowane przed 1992 rokiem. Pojazdy te wezmą udział w rajdzie za zgodą Głównej Komisji Sportu Samochodowego.
Kibice z pewnością nie będą się nudzić, czekając na samochody rajdowe. Już w sobotę na parkingu Jastrzębskiej Spółki Węglowej powstanie miasteczko rajdowe. To tutaj zlokalizowany będzie start i meta oraz stoiska motoryzacyjne. W miasteczku kibice rajdowi będą mogli podziwiać pojazdy zabytkowe, repliki samochodów rajdowych, sprawdzić się w symulatorze dachowania lub w symulatorze zderzeniowym czy przy pomocy alkogogli przekonać się na własnej skórze, jak to jest prowadzić samochód po spożyciu alkoholu.
Chociaż w organizację rajdu zaangażowane jest blisko 500 osób, w tym lekarze, policjanci czy strażacy, kibice powinni mieć się na baczności i ostrożnie wybierać punkty obserwacyjne.
- Przypominamy kibicom, a będziemy robić to nieustannie, że muszą rozsądnie i ostrożnie wybierać punktu obserwacyjne, aby nie narażać się na trudne do przewidzenia konsekwencje - ostrzega Andrzej Szkuta, dyrektor 58. Rajdu Wisły. - Samochody rajdowe to nie zabawki na sznurkach lecz cuda techniki, które czasami wymykają się spod kontroli - dodaje.
W wyborze ciekawych i bezpiecznych miejsc do obserwacji rajdu, kibicom pomoże specjalnie wydany informator, którego elektroniczną wersję już wkrótce będzie można znaleźć tutaj.
(red.)
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
