Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: kolorowo na Małym Rynku

Jest kolorowo i pięknie – za niezwykłe ręcznie malowane ozdoby wielkanocne Małego Rynku w Skoczowie odpowiadają… przedszkolaki.

Ozdoby miejskie mogą być różne, kosztowne, ekologiczne. Zazwyczaj są kupowane przez miasto lub też przygotowywane przez pracowników lub lokalnych twórców. W Skoczowie świąteczne ozdoby wielkanocne stworzyły… przedszkolaki.

- Zapewne widzieliście już, że Mały Rynek w Skoczowie zmienił się w wielkanocną galerię sztuki – pełną barwnych pisanek i uroczych ptaków, które przyciągają spojrzenia ... a nawet mogą wywołać lekki szok!  Dlaczego?  Bo kiedy spojrzycie na te kolorowe cuda, aż trudno uwierzyć, że to nie dzieło profesjonalnych artystów, a naszych najmłodszych mieszkańców – przedszkolaków gminy Skoczów!  Tak! To właśnie one, pod czujnym okiem nauczycielek, uczestniczyły w malowaniu każdej z ozdób – z pasją, radością i ogromną wyobraźnią. Każde gminne przedszkole dołożyło coś od siebie; jedni malowali pisanki, inni nadawali kolory ptakom. Efekt  Absolutnie wyjątkowy  - opisują urzędnicy skoczowskiego ratusza.

Dzieło przedszkolaków nie miałoby miejsca, jak informują urzędnicy skoczowscy, bez pracowników Miejskiego Zarządu Dróg Skoczów, którzy przygotowali ozdoby do malowania i później je zamontowali.

Jak podoba Wam się pomysł i wykonanie wielkanocnych ozdób ze Skoczowa?

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2025-04-11 15:26:25
AntyklerForte+: Niech będzie pochwalony. Naukowcy skądś-tam stworzyli przy pomocy sztucznej inteligencji wizerunek odpowiadający plamom na tzw. "całunie turyńskim". Są tacy co wmawiają innym, że to odbicie twarzy Jezusa z Betlejem. Kto chce wierzy, kto nie chce nie wierzy. Ale kiedy się przypatrzymy tej twarzy trudno się oprzeć jednej refleksji. Gdyby ten gość pojawił się u nas, tu i teraz, niejeden by go opluł i zwyzywał od ciapatych, pasożytów, śmierdzących leni itp. I byliby to z pewnością tak zwani "wierzący", katolicy. Opluliby go tylko dlatego, że ma ciemniejszą od naszej karnację, bujniejszy zarost. To czynią na jego pamiątkę?... Z panem Bogiem. Bóg zapłać za uwagę. Allejaja.
2025-04-11 15:32:01
AntyklerForte+: o2.pl/informacje/prawdziwa-twarz-jezusa-wykorzystali-ai-i-calun-turynski-7144838229670880a
2025-04-11 20:28:15
utopiec: Antykler: Naćpałeś się? Artykuł o kolorowym Małym Ryneczku w Skoczowie.
2025-04-11 21:53:06
AntyklerForte+: Bracie utopcu, w rzeczy samej - opiłem się słowem Bożym. Wielkanoc nadchodzi, to czas by zastanowić się nad istotą swojej wiary. O ile oczywiście kto faktycznie wierzy, a nie uprawia tradycyjnych obrządków. Jak widać powyżej, na rynku skoczowskim dominuje pomieszanie z poplątaniem. Pogaństwo zmiksowało się z popłuczynami po chrześcijaństwie i komercją. I to oczywiście nie tylko na skoczowskim rynku, i nie od wczoraj a od dawien dawna. A Zmartwychwstały nauczał klarownie: "Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie". Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" [Mt 25; 35-40]
2025-04-11 22:01:50
AntyklerForte+: Zaprawdę powiadam ci utopcu, "Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie." [Mt 24;42]. A ty sobie jaja robisz i ze świąt, i ze świątecznego tekstu o świątecznym wystroju miasteczka. Patrzysz na las, dostrzegasz jedynie suchą gałąź. Módl się by Wszechmogący zdjął łuskę z twoich oczu. Tu nie o Mały Ryneczek chodzi. "Byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie" [Mt 25; 35]. O tym ja piszę, te słowa zechciej pojąć, a jak nie dasz rady to plebana poproś o wyoślenie. Ja już jaśniej nie potrafię. ZPB. Bzzu.
2025-04-12 07:29:31
utopiec: Antykler: Ty jesteś naprawdę nawiedzony.
2025-04-12 10:43:59
AntyklerForte+: A kto miłości by mnie miał, ten jest jako cymbał brzmiący [Wg 1. Kor 13; 1]. Ejmen.
2025-04-12 18:03:37
utopiec: Antykler: Wreszcie zdobyłeś się na trochę samokrytyki.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: