Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zrelaksuj się przy kolorowance

Bieg życia i codzienne troski coraz częściej dają nam się we znaki. Nie ma więc co się dziwić, ze szukamy kolejnych sposobów na chwilę relaksu. Z Pomocą przychodzi gmina Istebna i haft krzyżykowy. Nie potrafisz haftować? Teraz możesz kolorować!

Niecodzienną kolorowankę relaksacyjną proponuje Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej. W ramach realizacji programu "Lato w Trójwsi tradycją haftowane" Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej wydał kolorowankę relaksacyjną z motywami haftu krzyżykowego i innych technik zdobniczych Beskidu Śląskiego.

Kolorowanka zaprojektowana została przez Annę Jackowską z Dziupli graficznej wraz z Błażejem Krężelokiem i Martą Czepczor. Kolorowanka jest do pobrania na stronie internetowej Gminy Istebna oraz w Gminnym Ośrodku Kultury.
Zawiera nie tylko unikatowe wzory haftów krzyżykowych, koronek strojów regionalnych – zarówno cieszyńskiego, jak i beskidzkiego. Znajdziemy też informacje dotyczące sztuki powstawania istebniańskich dzieł – zarówno haftu, jak i koronek.
Kolorowankę możemy pobrać także tutaj.
Zachęcamy także do kolorowania kolorowanek – herbów i strojów regionalnych, które powstały na Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL, które znajdują się tutaj.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-21 19:23:50
: w sam raz rozrywka pod wolny od LGBT i broń boże za pieniądze od Owsiaka respirator
2020-10-21 21:32:46
czerwony.slepowron: W tym momencie (po 1989 r.) widać było wyraźnie, że antykomunizm, który zaczął być rozpętywany, jest grą. Że tu nie chodzi o żadną walkę z komunizmem, tylko o to, żeby wytworzyć atmosferę histerii, która pozwoli zarządzać społeczeństwem za pomocą straszaka antykomunistycznego. Tego się nauczyłem z tamtych lat – że nieważny jest kolor sztandaru, że ważna jest substancja tego, co proponujesz.
2020-10-21 22:05:09
: z daleka capisz wiślicką esbecją
2020-10-21 22:47:35
czerwony.slepowron: Ja jego prawa do bycia na scenie politycznej będę bronił do końca.
2020-10-22 00:42:44
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Ten też dał się naciąć na fake newsa o strefach wolnych od LGBT. Wasz aktywista staszewskibart umieścił te tablice, bałwan takie same wszędzie. Te strefy istnieją tylko w twojej chorej wyobraźni
2020-10-22 01:00:12
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Tymczasem lewicowi aktywiści aborcyjni czyli agresywni LGBT kolejny raz próbowali zablokować legalnie jeżdżącą furgonetkę Fundacji Pro – Prawo do Życia w Warszawie. Kilku z nich waz z Michałem.Sz podającym się za Margot i bardziej agresywnym Grzegorzem zaczęło szarpać i wulgarnie obrażać ochronę furgonetki. W całej tej ustawce brali również udział, a jakże reporterzy wiadomej stacji. Policja początkowo nie reagowała i dała się wyszumieć prostakom. W końcu jednak siłą usunęli ich z pasa ruchu.
2020-10-22 05:43:26
krzysztof.mm: ten z wiadrem na głowie, łoś czy daniel - zamiast przepisywać wiadomości z wiadomej stacji zapodaj nam lepiej jak się sam z redakcją ox-a poszarpałeś, o co poszło i jak wulgarnie było, że dopiero teraz wraca ci ochota by się wyszumieć, zakuty łbie :D
2020-10-22 10:15:32
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Z wiadomej stacji??? Film pojawił się na yt i pokazuje kto faktycznie jest agresorem. https://www.youtube.com/watch?v=cag_P52y1kA . Nic mi nie wiadomo o jakimś konflikcie kogokolwiek z redakcją OX ale pewnie tobie usunęli już kilka kont. Zresztą szarpanina to raczej w twoim stylu, z sąsiadami w Ogrodzonej nie potrafisz żyć w zgodzie
2020-10-22 10:57:13
krzysztof.mm: o!... łoś Farfocel dziś pracowity, ładnie tych kont nastukałeś z samego rana :D
2020-10-22 11:08:51
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Są za aborcją, ale widok na furgonetce jak to wygląda im przeszkadza czyżby sumienie zadziałało ? Teraz władze warszawki z cacusiem i inni frajerzy solidnie ich opłacają ale za niedługo pewnie im się znudzą. Ten, ta.. to ono zwane Margotem i ten agresywny Grzegorz, błyszczący celebryci TVNu. Za kilka lat zamiast hosteli dla zboków trzeba będzie otwierać dodatkowe oddziały psychiatryczne dla lgbteków. Wyrzuty sumienia, deprecha itede itepe. Z hejterem, prowokatorem, przewodnikiem chóru nienawistników będzie podobnie.
2020-10-22 16:43:09
krzysztof.mm: ten, ta, to ono - łoś, baran czy daniel? na pewno zakuty łeb
2020-10-22 19:39:04
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Próbuj dalej farfoclu. Montgisard!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: