Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zostaną dwa pociągi

Tylko dwa pociągi pozostawiła spółka Przewozy Regionalne na trasie Katowice-Wisła. Jeden do Wisły i jeden do Katowic. Kursowały będą dopiero od 30 kwietnia br. tylko w soboty, niedziele i święta.

To bardzo zła wiadomość dla wszystkich, którzy korzystają z pociągów linii Katowice-Wisła. Nie doszło do porozumienia pomiędzy spółką PR a Marszałkiem Województwa Śląskiego. O Sporze pisaliśmy w ubiegłym tygodniu (Katowice-Wisła bez pociągów, Marszałek: Brak wizji na kolei). Przewozy Regionalne ogłosiły decyzję i od wtorku 22 marca br. do dyspozycji podróżnych nie pozostanie ani jeden pociąg. Dopiero od 30 kwietnia br. na tory wrócą dwa pociągi na linii Katowice-Wisła-Katowice: z Katowic do Wisły o 7.38 i w odwrotnym kierunku o 16.58.

Pismo do Małgorzaty Kuczewskiej-Łaski, dyrektora generalnego spółki Przewozy Regionalne, wyrażające zaniepokojenie planami likwidacji wszystkich połączeń kolejowych na trasie Katowice - Wisła wysłały samorządy Powiatu Cieszyńskiego wczoraj (14.03.11). Samorządowcy apalują w nim o ponowne przeanalizowanie planów. Pod listem, który otrzymał również Marszałek Województwa Śląskiego, podpisali się: Czesław Gluza - starosta cieszyński, Piotr Rucki - zastępca burmistrza Skoczowa, Ireneusz Szarzec - burmistrz Ustronia i Jan Poloczek - burmistrz Wisły. Samorządowcy podkreślają rolę miejscowości regionu: pisząc w liście, m.in. że "potężna baza obiektów uzdrowiskowych, wczasowych, turystycznych, obiektów zimowych" zlokalizowanych w regionie "stwarza warunki do organizowania imprez najwyższej światowej rangi". Sygnatariusze listu zwrócili również uwagę, że zlikwidowanie połączeń w sytuacji "niedostatku infrastruktury drogowej i stale rosnącej ilości samochodów" nie wystarczą dla dziesiątek tysięcy osób, które przemieszczają się przez miejscowości Śląska Cieszyńskiego i apelowali o "przeanalizowanie sytuacji i przyjęcie rozwiązań, reformujących rozkład, wychodzących naprzeciw potrzebom rynku, a nie likwidowanie połączeń".

List samorządowców nie wzruszył jednak spółki PR, która nie tylko zaczyna likwidować pociągi na Śląsku, ale planuje nawet zlikwidować cały Śląski Zakład Przewozów Regionalnych i przekazać obsługę połączeń Kolejom Śląskim.
 

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: