Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Z kijami po zdrowie

W każdą niedzielę i środę zbierają się z kijkami na małym rynku w Skoczowie. Propagują zdrowy styl życia i sposób na spalenie zbędnych kalorii. Chodzą niezależnie od pogody, a ich klub ciągle się powiększa. Idzie o członków skoczowskiego Klubu Nordic Walking "Włóczykije", który w najbliższą niedzielę organizuje II Wiosenny Marsz "Włóczykij".

- Bez względu na pogodę marsz się odbędzie - zapowiadają organizatorzy. Amatorzy i doświadczeni zapaleńcy powinni udać się 20 marca (niedziela) na rynek o 16.00. Przed marszem odbędzie się rozgrzewka i lekcja prawidłowego chodzenia, po której grupa wyruszy wzdłuż brzegów Wisły i Brennicy w 8 km trasę.

Klub Nordic Walking „Włóczykije” powstał z inicjatywy kilku zapaleńców w listopadzie 2009r. Początkowo skupiał 5-9 osób, z biegiem czasu grupa powiększyła się. Marsze z kijkami odbywają się przeważnie po terenie gminy Skoczów i okolicznych gminach. Grupa kilka razy wyjeżdżała również poza okolicę, tj. w Beskidy, zaliczając szlaki: Planetarny, który biegnie z Kubalonki przez Istebną do Jaworzynki oraz z Salmopola (Biały Krzyż) przez Zielony Kopiec- Cienków -Wisłę Malinkę do Wisły Centrum. Grupa zaliczyła też dwa zagraniczne wyjazdy do Czech, przemierzając dwie trasy NORDIC WALKING, które powstały w 2009r. z inicjatywy przygranicznych gmin Istebna i Bukoviec. Jedna trasa licząca 15 km wiedzie z Bukovca przez Istebną i Jaworzynkę do Bukovca. Druga licząca 11 km prowadzi z Bukovca przez Jasnowice i z powrotem do Bukovca.

Klub NORDIC WALKING „Włóczykije” bierze udział w imprezach organizowanych przez inne organizacje działające na terenie woj. śląskiego takich jak: Mistrzostwa Beskidów NORDIC WALKING, Mistrzostwa Śląska NORDIC WALKING oraz w obchodach z okazji Ogólnopolskiej Inauguracji Światowego Dnia Marszu TAFISA na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Na róznorakich imprezach udało się skoczowskim miłośnikom spaceru z kijkami zdobyć kilka tytułów, m.in. podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Beskidów NORDIC WALKING: II miejsce w kat. weteranów kobiet, III miejsce w kat. weteranów kobiet , III miejsce w kat. weteranów mężczyzn.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: