Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zniszczoł znowu najlepszy!

Polscy fani skoków narciarskich mają powody do dumy z dzisiejszych występów biało-czerwonych. Wcześniej informowaliśmy o zwycięstwie podopiecznych Stefana Horngachera w Planicy ((TUTAJ), a przed kilkoma minutami zakończył się konkurs Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim, w którym zwyciężył Aleksander Zniszczoł.

Biało-czerwoni świetnie spisali się już w pierwszej serii - Aleksander Zniszczoł zakończył ją na czele. Był jednym z dwóch skoczków, którym powiodło się pokonać granicę 100 metrów - 101,0. Zaraz za jego plecami plasował się Andrzej Stękała, który wylądował 2,5 m bliżej od wiślanina. Do serii finałowej awansował komplet Polaków: Paweł Wąsek (11.), Klemens Murańka (18.) oraz Przemysław Kantyka (19.).

W rundzie finałowej niemal wszyscy Polacy poprawili odległości uzyskane w pierwszej serii. Zniszczoł osiągnął 101,5 m i o niecałe cztery punkty zwyciężył nad drugim Andrzejem Stękałą. Podium uzupełnił Andreas Granerud Buskum z Norwegii.

Zniszczoł potwierdził, iż w ostatnich tygodniach złapał formę i po dzisiejszym konkursie awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Warto dodać, że w historii tego cyklu, jeszcze żaden polski skoczek nie zakończył sezonu w pierwszej "3". Na jutro zaplanowano ostatnie zawody.

Puchar Kontynentalny w Czajkowskim, 23.03.2019:
1. Aleksander Zniszczoł 249.8 pkt.
2. Andrzej Stękała 246.1
3. Andreas Granerud Buskum (NOR) 239.6
4. Felix Hoffmann (GER) 233.9
5. Ulrich Wohlgenannt (AUT) 229.1
6. Viktor Polasek (CZE) 228.9
7. Paweł Wąsek 226.1
16. Przemysław Kantyka 209.7
17. Klemens Murańka 209.0

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: