Młodszy z braci najszybszy

Dominik Bury okazał się najlepszy w sobotnich zawodach Pucharu Kontynentalnego, które miały miejsce w słowackiej Skalce. Na podium stanęli także Maciej Staręga oraz Mateusz Haratyk - zawodnik NKS-u Trójwieś Beskidzka.

Biegacze narciarscy mieli do pokonania dzisiaj 10 kilometrów techniką klasyczną. Najszybszy okazał się Dominik Bury, który o ponad pół minuty pokonał Macieja Staręgę. Podium uzupełnił Matuesz Haratyk, ze stratą blisko minuty do zwycięzcy. Kolejne dwie pozycje zajęli reprezentanci Słowacji, a na szóstej lokacie uplasował się Kamil Bury.

Puchar Kontynentalny w biegach narciarskich, 10 km techniką klasyczną, Skalka, 23.03.2019:
1. Dominik Bury 28:04.8
2. Maciej Staręga +31.9
3. Mateusz Haratyk +54.2
4. Jan Koristek (SVK) +1:08.9
5. Peter Mlynar (SVK) +1:39.7
6. Kamil Bury +1:40.5

Na Słowację udały się także panie, a wśród nich tryumfowała specjalistka od klasyku - Justyna Kowalczyk. Za dwukrotną mistrzynią olimpijską uplasowały się Izabela Marcisz oraz Eliza Rucka. Istebnianka stanęła na najniższym stopniu podium, choć nad czwartą Aleną Prochazkovą miała niewielką przewagę (niecałych 6 sekund). Wysoko ukończyła rywalizację także Magdalena Kobielusz, która była szósta.

Puchar Kontynentalny w biegach narciarskich, 5 km tech. klasyczną, Skalka, 23.03.2019: