Znamy wyniki Złotego Kłosu!

Za nami XXV Międzynarodowy Przegląd Zespołów Regionalnych ''ZŁOTY KŁOS'' 2018, który odbył się w dniach 01.05. i 03.05.2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach pod patronatem ox.pl

Konkurs oceniało jury w składzie: Przewodnicząca: prof.zw.dr hab. Krystyna Turek – etnomuzykolog, członkowie: dr Magdalena Szyndler – etnomuzykolog, folklorysta Karolina Małysz-Tulec –  choreograf.

Po przesłuchaniu i obejrzeniu 80 zespołów nagrodę Grand Prix w wysokości 1.500,00 zł.  przyznano Zespołowi Pieśni i Tańca „HOLAN” z OKSiRG Oświęcim

Wyniki:

Zespoły Dorosłe

Zespoły śpiewacze a’cappella:

I miejsce i nagrodę w wysokości po 360,00 zł  przyznano zespołom:
„Małokończanie”  GOK Zebrzydowice
„Talizman”  GOK Pawłowice
„Mizerowianie”  GOK Suszec

II miejsce i nagrodę w wysokości po 250,00 zł przyznano zespołom:
„Wiślanie” z Wisły Małej PCK Pszczyna
„Jarząbkowianki” GOK Pawłowice

III miejsce i nagrodę w wysokości po 150,00 zł przyznano zespołom:
„ ODRA” Ženská Pěvecká Skupina –TJ Sokol Vitkovice Czechy
„Bolęcanki” KGW Bolęcin
„Dorbozianki” GOK Obsza
"Kąpielanki” KGW Kąpiele Wielkie
„Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej” GOK Biłgoraj

Dyplomy wyróżnienia przyznano zespołom:
„Jarzębina” z Bukowej” GOK Biłgoraj
„Bełszniczanki” GCK Gorzyce
„Studzieńczanie” ze Studzionki PCK Pszczyna
„Zespół Śpiewaczy Konopiska” GCKiR Konopiska

Zespoły śpiewacze z towarzyszeniem instrumentów muzycznych
I miejsce i nagrodę w wysokości  360,00 zł przyznano zespołowi:
„Jaśkowiczanie” MOK Orzesze

II miejsce i nagrodę w wysokości po 250,00 zł przyznano zespołom:
„Dolanie z Łąki” PCK Pszczyna
„Kobiorzanie” GDK Kobiór

III miejsce i nagrodę w wysokości po 150,00 zł przyznano zespołom:
„Dankowianie” Dankowice
„ Goczałkowice” GOK Goczałkowice Zdrój

Dyplomy wyróżnienia przyznano zespołom:
„Ćwikliczanie” PCK Pszczyna
„Karolinki” GOKiR Świerklany
„Kościelanki” GOK Rędziny
„Zybrzidowianki” KGW Zebrzydowice

Zespoły taneczne lub wokalno-taneczne
I miejsce i nagrodę w wysokości 360,00 zł przyznano zespołowi:
„Góralsko Brać” GOK Łopuszna (mężczyźni)

II miejsce:      nie przyznano

III miejsce i nagrodę w wysokości 150,00 zł przyznano zespołowi:
„Jaworze” OSP Jaworze

Zespoły z programem artystycznie opracowanym
I miejsce i nagrodę w wysokości 360,00 zł przyznano zespołowi:
„Zespół Akordeonistów Katowice-Kleofas” MDK Bogucice-Zawodzie

II miejsce i nagrodę w wysokości 250,00 zł przyznano zespołowi:
„Smardzewianie” Tomaszów Mazowiecki

III miejsce i nagrodę w wysokości po 150,00 zł przyznano zespołom:
„Nadolzianie” Świetlica Kaczyce
„Karolinki” MOK Czerwionka Leszczyny

Dyplomy wyróżnienia przyznano zespołowi:
„Powsinianie” CK Wilanów

Kapele ludowe
I miejsce i nagrodę w wysokości 360,00 zł przyznano zespołowi:
„Góralsko Brać” GOK Łopuszna (kobiety)

II miejsce:       nie przyznano
III miejsce i nagrodę w wysokości po 150,00 zł przyznano zespołom:
„Kapela Łysogórska” Krajno Drugie
„Kapela Kubasi” Sucha Beskidzka

Zespoły Dziecięce|
Zespoły śpiewacze a’cappella: 
I miejsce i nagrodę w wysokości 360,00 zł przyznano zespołowi:
„Małe Jankowianki” PCK Pszczyna

II miejsce i nagrodę w wysokości po 250,00 zł przyznano zespołom:
„Zespół Regionalny przy ZSCKR w Nowym Targu”
„Małolipnicka Rodzina Kolpinga” Lipnica Mała

III miejsce:     nie przyznano
Zespoły śpiewacze z towarzyszeniem instrumentów muzycznych
I miejsce:        nie przyznano
II miejsce:      nie przyznano
III miejsce:     nie przyznano

 Dyplomy wyróżnienia przyznano zespołowi:
„Jagódki” MOK Żory

Zespoły taneczne lub wokalno-taneczne
I miejsce i nagrodę w wysokości 360,00 zł przyznano zespołowi:
„Detský Folklórny Súbor Stavbarik” DFS Stavbarik Słowacja

II miejsce i nagrodę w wysokości 250,00 zł przyznano zespołowi:
„Małolipnicanie” Mała Lipnica

III miejsce i nagrodę w wysokości 150,00 zł przyznano zespołom:
„Gryfne Bajtle” Pszczyna,Studzienice
„Młode Pszczynioki” SP Pszczyna

Dyplomy wyróżnienia przyznano zespołowi:
DZPiT „Iskierki” OK Brzeszcze

Zespoły z programem artystycznie opracowanym
I miejsce i nagrodę w wysokości 360,00 zł przyznano zespołowi:
„Porąbczanie” GOK Porąbka

II miejsce i nagrodę w wysokości 250,00 zł przyznano zespołowi:
„Slezanek” DDM Czeski Cieszyn

III miejsce i nagrodę w wysokości po 150,00 zł przyznano zespołom:
„Małe Kończaneczki” Świetlica Kończyce Małe
„Kończaneczki” Świetlica Kończyce Małe

Dyplomy wyróżnienia przyznano zespołom:
„Szwarne dziecka” Iłownica
„Młode Rybniczanki” MDK Rybnik
„Małe Kaczoki” Świetlica Kaczyce

Kapele ludowe
I miejsce:        nie przyznano

II miejsce i nagrodę w wysokości 250,00 zł przyznano zespołowi:
Kapela z zespołu „Małolipnicanie” Mała Lipnica

III miejsce: nie przyznano

Do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych   w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą wytypowano: Zespół „Małokończanie” GOK Zebrzydowice

Zobacz fotoreportaże:

[red]

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją