Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nadwyżka operacyjna w budżecie

Sprawozdanie z wykonania budżetu gminy Skoczów za 2017 rok przyjęto na kwietniowej sesji. Kwota wykonanych dochodów wyniosła 104.810.000 zł (100% planu), natomiast kwota wykonanych wydatków wyniosła 97.929.897 zł (92,9% planu).

Po raz pierwszy w historii  gminy Skoczów dochody budżetu przekroczyły 100 mln zł. W stosunku do roku 2015 zadłużenie zmniejszyło się o 6 mln do kwoty 13,7 mln zł. - Dla mieszkańców jednak najważniejszą pozostaje nadwyżka operacyjna, czyli różnica pomiędzy dochodami a wydatkami bieżącymi, która wyniosła 11.130.305 zł. Nadwyżka operacyjna, to środki, które możemy inwestować w rozwój naszego miasta.  – poinformował Urząd miejski Skoczowa.

Niestety, ze względu na opóźnienia w rozstrzygnięciu konkursów na projekty realizowane z dofinansowaniem unijnym, wiele planowanych inwestycji ciągle czeka na rozpoczęcie realizacji. Kumulacja wydatków inwestycyjnych nastąpi w latach 2018-2020.

Podczas obraz radni zapoznali się również ze sprawozdaniem z działalności Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za 2017 rok. W 2017 roku Pływalnię „Delfin” odwiedziło ponad 221 tys. klientów, z czego około 29 tys. (licząc po 1 godzinie) w ramach zajęć wychowania fizycznego dla uczniów szkół gminnych oraz starszych grup przedszkolnych. SOSiR zarządza również boiskiem Stadionu Miejskiego, boiskiem w Wiślicy, boiskiem przy Zespole Szkół nr 1, wyciągiem narciarskim „Pod Dębem” oraz skate-parkiem.

Rada Miejska zapoznała się ze sprawozdaniem Miejskiego Zarządu Dróg z wykonania budżetu oraz planowanymi robotami remontowymi na drogach zarządzanych przez MZD. - Na remonty i wszelkiego rodzaju prace utrzymaniowe w 2018 roku zostały zabezpieczone środki w kwocie 1,6 mln zł. Z tego 844 tys. zł obejmują środki przyznawane sołectwom w ramach funduszu sołeckiego. W sołectwach remonty będą realizowane zgodnie z uchwałami zebrań wiejskich, czyli wolą mieszkańców. W mieście planowany jest remont nawierzchni ulicy Leśnej, Zabawa, Bocznej, Radosnej, Czarny Chodnik oraz remont chodnika łączącego osiedle Górny Bór z ulicą Harcerską.

Szczegółowe informacje o podjętych uchwałach, tematyce i protokołach z posiedzeń komisji oraz sesji można znaleźć na stronie www.bip.skoczow.pl lub www.skoczow.pl  Kolejna planowa sesja Rady Miejskiej odbędzie się 22 maja o godz. 15.00.

(red/ UM Skoczów)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: