Zmieniaj z nami przestrzeń miasta - warsztat planistyczny

W Cieszynie od 2017 roku realizowany jest projekt ''Przestrzeń dla partycypacji''. Jest to inicjatywa Urzędu Miejskiego w Cieszynie, której wykonaniem zajął się Wydział Strategii i Rozwoju Miasta. W grudniu 2017 roku odbyło się spotkanie otwarte, w czasie którego głos odnośnie zagospodarowania przestrzennego określonych rejonów zabrali mieszkańcy. Swoją opinię Cieszyniacy mogli wyrazić również w ankiecie online.

Celem projektu jest uzyskanie opinii mieszkańców oraz wykorzystanie ich podczas formułowania założeń projektu planu miejscowego. Obszar, którego będzie dotyczył projekt jest zlokalizowany w środkowej części miasta (w obrębie ulic Kossak-Szatkowskiej, Kargera, Morcinka, Stryi, Siennej oraz Bielskiej). W czasie otwartego spotkanie z mieszkańcami zostały również przedstawione informacje na temat samego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jego istoty oraz możliwości współudziału mieszkańców w procesie jego tworzenia.

Już w czasie spotkania otwartego i ankiety online mieszkańcy mieli szansę zabrać głos. W swoich postulatach mieszkańcy rozmawiali o problemach z rozbudową drogi przy ulicy Siennej (a konkretnie z brakiem możliwości przeprowadzenia takiej rozbudowy), o pomyśle zbudowania w rejonie, którego dotyczyło spotkanie, punktów widokowych oraz o potrzebie utrzymania powierzchni biologicznie czynnej na poziomie min. 25%.

Aktualnie etap zbierania opinii się zakończył, do 22 grudnia mieszkańcy mieli szansę składać  pisemne uwagi, wnioski, sugestie dotyczące propozycji przyszłego zagospodarowania terenów objętych sporządzanym projektem planu miejscowego. Teraz nadszedł czas na dalszy etap prac - Jeśli chcesz poznać wyniki dotychczasowych działań; dowiedzieć się, co zostało podniesione w zgłoszonych pisemnie uwagach, wnioskach, sugestiach oraz wypełnionej ankiecie on-line i które z nich da się uwzględnić; jakie są propozycje projektanta – weź udział w warsztacie planistycznym! – czytamy w Wiadomościach Ratuszowych.

Warsztat planistyczny odbędzie się w dniu 19.03.2018 roku (poniedziałek) na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie przy ulicy Kossak-Szatkowskiej 6. Informacje dotyczące działań, związanych z miejscowym planem zagospodarowania dla tych terenów można również śledzić na stronie: um.cieszyn.pl/ zaplanujprzestrzen.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-09 14:51:04
wodz dziewieciu niedzwiedzi: najlepiej nastawiajcie biedronek , galeri, marketów to wam najlepiej wychodzi ale aby zachecic jakąs poważna inwestycje aby ludzie mieli prace to co nic to tak zwana DOBRA ZMIANA
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją