Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nie zapomnieli o podopiecznych

W firmach, szkołach, w prywatnych mieszkaniach i na rynkach miast - jednym słowem wszędzie można było zauważyć maszerujących panów z większymi czy mniejszymi bukietami. W Pogórzu Rada Sołecka zorganizowała wczoraj (8 marca) Dzień Kobiet dla pań, które przebywają w tutejszym Domu Opieki Społecznej.

Członkowie Rady Sołeckiej w Pogórzu nie zapomnieli o podopiecznych domu opieki. - Tutaj mieszkają tylko kobiety, ale i w większości pracują panie, mieszkanki Pogórza - mówi Mariusz Rodenko, sołtys podskoczowskiego Pogórza. Blisko 60 pań, podopiecznych Powiatowego Domu Opieki Społecznej wzięło udział w krótkim koncercie, który zorganizowano z okazji Dnia Kobiet. Przed słuchaczkami wystąpił Tomasz Filipczak, uczestnik Szansy na Sukces i The Voice of Poland. Zabrzmiały przede wszystkim utwory Dżemu, ale nie zabrakło w repertuarze piosenek Niemena.

Był kwiaty, słodycze i konkursy. Wydarzenie uatrakcyjniła skoczowska Straż Miejska, która przybyła ze swoją maskotką – kotem – dodaje Rodenko. Jak mówi Krzysztof Krzyżanowski, dyrektor PDPS w Pogórzu. - Cieszę się, że w ostatnich latach mamy częste i liczne kontakty z mieszkańcami Pogórza. Wspiera nas Rada Sołecka, panie z KGW. Integracja w takiej miejscowości musi się odbywać. Nie zapominajmy, że nasz dom w tej miejscowości istnieje już 57 lat. W ośrodku mieszkają 152 kobiety z różnym stopniu upośledzenia umysłowego. Stany podopiecznych są bardzo różne. - Od ciężkich, leżących osób ze sprzężeniami, aż do stanów niepełnosprawności lekkiej – dodaje dyrektor.

Kilka z pań, jako jedne z nielicznych mieszkanek domów w tej części województwa, otrzymały nawet pracę. Mają pełne etaty, pracują na umowę. Kilkanaście z pań działa również sportowo. Reprezentują Polskę na wydarzeniach sportowych. To mistrzostwa świata, olimpiady - panie trenują w kilku dyscyplinach – bowling, bocce, pływanie.

Takie wydarzenia jak to wczorajsze, przynosi mieszkankom domu wiele radości. Jak mówi dyrektor placówki - Jest gros osób, które posiadają rodziny. Bliscy odwiedzają ich kilka razy w miesiącu. Są takie osoby, które mają odwiedziny tylko z okazji świąt. Ale są i takie panie, dla których to my, pracownicy jesteśmy rodziną. Aby nikt nie czuł się samotny, w lecie, już od 25 lat organizujemy spotkania rodzin. To wydarzenie na kilkaset osób. Zapraszamy sąsiadujące domy opieki. To wielkie wydarzenie dla wszystkich.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-09 13:19:39
bronek91: Współczesne .nowoczesne kobiety wyzwalają się ze swojej płciowości. Pytanie, czy 8 marca nie zużył się..... Czy obecnie nie służy utrwalaniu świadomości ludzkiej w podziale na płeć..... Z którego oczywiście należy się wyzwolić...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: