Kierował pod wpływem amfetaminy

Wczoraj (08.03.2018) na drogach naszego powiatu cieszyńscy policjanci prowadzili działania pod nazwą ,,Alkohol - Narkotyki''. W tym czasie mundurowi sprawdzili trzeźwość blisko 1200 kierowców. To nie wszystko sprawdzali również, czy kierowcy nie jadą pod wpływem środków odurzających. Jak się okazało, 5. kierowców jechało pod wpływem alkoholu a jeden amfetaminy.

W czwartek (08.03.2018), w trakcie akcji „Alkohol- Narkotyki” w Skoczowie wpadł 39- letni kierowca audi. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że kierował będąc pod wpływem amfetaminy.-  Jest to przestępstwo  zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejnych pięć osób kierowało będąc w stanie nietrzeźwości – informuje mł. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Cieszyńska drogówka korzysta z nowoczesnych urządzeń do wykrywania narkotyków w organizmie oraz szybkiego badania na zawartość alkoholu. - Urządzenia Drug Read  w bardzo krótkim czasie weryfikują, czy kontrolowana osoba nie zażywała wcześniej środków odurzających – dodaje rzecznik.

Od początku tego roku cieszyńscy policjanci zatrzymali już 28 nietrzeźwych kierujących. Następnych 13 kierowało pomimo cofniętych uprawnień do kierowania samochodami. Kolejnych 11 kierowców nie powinno być za kółkiem, ponieważ posiadali sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Dwóch z nich dodatkowo było nietrzeźwych.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-09 14:22:33
hanbes: Czytając takie artykuły to ręce opadają... O ile pamiętam całkiem niedawno był projekt by takim \"naprutym\" kierowcom zabierać nie tylko prawo jazdy ale i auto, przecież to narzędzie przestępstwa. Może to zbyt radykalne, niestety w chwili obecnej nie widzę szans na pozbycie się tych idiotów drogowych...
2018-03-09 18:08:58
acid: Nie brakuje debili....
2018-03-09 19:10:04
bronek91: hanbes
Dokładnie. Może w innych tematach mamy odmienne zdania, do czego każdy z nas ma prawo. W tym wątku popieram Cię całkowicie.

Pewnie za chwilę ktoś się odezwie, że np. rodzina ucierpi i będzie szukał wszelkich możliwych dziur, luk itd. Niestety, prawo karne ma to do siebie, iż na płaszczyźnie społecznej kary, poszkodowany jest nie tylko sprawca, co jest celem kary, ale również inni, w pierwszej kolejności bliskie sprawcy osoby. Nie unikniemy tego. Niestety, ale skoro sprawca w chwili dokonywania czynu nie myśli o rodzinie, trudno aby zastępowało go w tym całe społeczeństwo, które ponosi szkodę w wyniku jego działania.

In plus, co do zasada, im kto majętniejszy, porusza się droższym samochodem, jeżeli chodzi o wartość rynkową. Odebranie takiego sprzętu byłoby więc działaniem adekwatnym do stanu majątkowego sprawcy. Przykładowe 5 000 złotych dla ludzi ma różną wartość rzeczywistą. Dla jednego to wielokrotność wypłaty, dla innego wypłata, dla trzeciego kieszonkowe dla np. 15- letniego potomka na \"lody\".... W sytuacji auta, środek jest bardziej demokratyczny....
2018-03-09 19:22:59
pszeniczny: Zabieranie aut byłoby trochę kłopotliwe dla zabierających, którzy musieliby coś z nimi robić.Lepsze byłoby stosowanie równoważnych kar majątkowych takich, że naprawdę przestałoby się opłacać, i proporcjonalnych do stanu majątkowego.Warunek-konsekwentnie.No i oczywiście konieczne byłoby pokazywanie gęby i personaliów pijanego zbója we wszystkich mediach.Zwłaszcza lokalnych.
2018-03-09 19:51:11
Moj Panie: Narkoman ze Skoczowa za kierownica przeciez to norma jesli chodzi o to miasto. Wpier policja powinna zajac się dilerami ale chyba będę musial napisać do Pana Ziobry ,żeby rozruszał tamten posterunek.
2018-03-09 21:24:56
bronek91: pszeniczny
O to się nie bój, rzecz nieożywiona, jeść dawać nie trzeba. Jestem pewien, iż część funkcjonariuszy bardzo szybko zajęłaby się tymi wartościowszymi nabytkami....

Lub samochód możnaby rekwirować po uprawomocnieniu się wyroku, co ograniczyłoby do minimum koszty przechowywania i dało czas bliskim na organizację np. nowego środka transportu....

Proporcjonalnej kary majątkowej nie osiągniesz, w naszym systemie prawnym jest to niemożliwe. Niejednokrotnie spotykaliśmy już np. w przekazie medialnym bogatych teoretycznie kwalifikujących się pod korzystanie ze środków pomocy społecznej.....
2018-03-09 21:34:34
bronek91: Moj Panie

W miejsce jednego dilerka przyjdą kolejni, jedynie mundurowi będą mieć niepotrzebną robote, albo pod statystyki.

Trzeba się zająć producentem lub dystrybutorami. Pewnie za 20- 15 lat znów pojawi się jakiś MASA i będzie opisywał jak lokalni gangusy kupowali miejscowym sobie komisariatom radiowozy, w jakich klubach się spotykali itd...

No chyba, iż ktoś wypadnie z branży, podpadnie kolegom albo kontrolę w terenie przejmie nowy układ, wówczas grubsze rybki pójdą siedzieć ale w ich miejsce pojawią się kolejni.

Dziwi mnie jedno..... Reżym III RP niedługo będzie obchodził 30 lat a ludzie wciąż nie wiedzą lub nawet nie podejrzewają jak funkcjonuje...
2018-03-09 21:56:31
Moj Panie: Drogi Bronku to po co lapac kierowców po kielichu czy kresce przeciez na jego miejsce znów znajdzie się następny???? Szkoda męczyć policję tyle maja pączków do zjedzenia;)
2018-03-10 06:37:26
hanbes: do bronek91
Pierwsza część wypowiedzi to zaskoczenie i miód na moje serce... I już myślałem że potrafisz racjonalnie opisać problem gdyby nie ta idiotyczna uwaga o \"reżymie III RP\". Jestem z Cieszyna i jak już całkiem dojrzejesz do konkretnej dyskusji to może pogadamy przy piwku lub kawie na temat..... I to na razie tyle, pozdrawiam.
2018-03-10 08:55:15
wyśmienity cwaniaczek: W skoczkowie podobno co 3 łepek w swoim audi lub paseratti jezdzi pod wpływem dragów !!! wystarczy prześledzić komentarze na face -ie i nie trzeba żadnych akcji robić DROGA POLICJO !!!!! lub w sobotni wieczór lub niedzielny ranek zaobserwować śmigające po skoczkowie samochody z prędkością 100k/h +
2018-03-11 17:12:54
bronek91: Moj Panie

To zupełnie inne rodzaje przestępstw. Prawo karne dotyczy każdej uregulowanej dziedziny życia społecznego, nie jednej wybranej. Do każdego przestępstwa należy podchodzić indywidualnie, bez stosowania analogii.

Jak chodzi o narko, ich obrót odbywa się na czarnym rynku, jak wiesz. Czarny rynek stosuje całkowicie zasady w pełni wolnego rynku. Wedle wolnorynkowej ekonomii, np. patrz austriacka szkoła ekonomii, możesz poczytać. Każdy popyt powoduje pojawienie się odpowiednich dostawców, w przypadku narko dilerków. Jako, iż rynek wolny, po krzywdzie ludzkiej dorobić można się szybko i tu jest rozwiązanie.

Jazda po środkach odurzających to często, ale nie zawsze efekt uzależnienia. Dotyczy innej sfery życia, wywołuje inne zagrożenia i wymaga innych działań.
2018-03-11 17:16:12
bronek91: hanbes

Nie widzę problemu. Reżym używam tylko w znaczeniu politologicznym i dotyczy każdego systemu sprawowania władzy od skrajnej demokracji do skrajnej dyktatury. Uwagę zwrócił mi już marian 1951.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją