Eliminacje BRD zakończone

Policjanci z cieszyńskiej drogówki zakończyli eliminacje do 41 edycji Ogólnopolskiego Turnieju BRD. W zawodach wzięło udział łącznie 170 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum.

Zakończyły się eliminacje międzyszkolne do Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w powiecie cieszyńskim. Eliminacje przeprowadzono w dwunastu gminach powiatu cieszyńskiego a do  udziału przystąpiło aż  32 drużyny szkół podstawowych i 14 z gimnazjum.
Ostatnie rozgrywki zostały przeprowadzone wczoraj (08.03.2018) w Wiśle. Do turnieju przystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum powiatu cieszyńskiego. - Każdą ze szkół reprezentowała jedna drużyna. W grupie gimnazjów drużyny składały się z trzech osób. Z kolei szkoły podstawowe reprezentowała czteroosobowa grupa uczniów. Uczestnicy rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i sprawdzali swoje umiejętności z jazdy rowerem po torze przeszkód – opisuje  mł. asp. Krzysztof Pawlik

Ostatecznie do finału awansowało łącznie 12 drużyn po przeprowadzeniu eliminacji we wszystkich gminach powiatu. Do powiatowego finału zakwalifikowały się drużyny:

Szkoły Podstawowe:

 1. SP Nr 6 Ustroń
 2. SP Kończyce Wielkie
 3. ZSP nr 1 Wisła
 4. SP Zebrzydowice
 5. SP Drogomyśl
 6. SP 3 im. Jana Pawła, Skoczów


Gimnazjum:

 1. Ustroń nr 2
 2. Istebna
 3. Kończyce Wielkie
 4. Wisła
 5. Dębowiec
 6. Zebrzydowice

 
Rywalizacje drużyn o najwyższe miejsca na podium w turnieju powiatowym odbędą się 14 kwietnia 2018 r. w hali SP nr 6 w Ustroniu Nierodzimiu przy ul. Kreta 6. Rozpoczęcie turnieju nastąpi o godz. 8:00. Pół godziny wcześniej odbędzie się losowanie numerów startowych.


(red/KPP Cieszyn)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją