Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zmiany na parafiach

Wraz z końcem roku szkolnego księża zmieniają parafie. Biskup ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej Tadeusz Rakoczy skierował do księży dekrety, kierujące do nowych parafii. Co zmieniło się na Śląsku Cieszyńskim?


Ks. Wiesław Bajger zostaje przeniesiony z proboszczowania w Zabłociu do Wisły, na jego miejsce, jako administrator parafii przybędzie ks. Władysław Piekarski, który pracował dotychczas w Bestwince. Z kolei dotychczasowy proboszcz parafii w Wiśle ks. Rudolf Wojnar, udaje się na emeryturę do Rudzicy.  Do Istebnej- Stecówki przybędzie nowy administrator ks. Grzegorz Kotarba, który dotychczas pracował w Oświęcimiu Brzezince. Zastąpi on dotychczasowego proboszcza ks. Jacka Wójcika, który ze stanowiska proboszcza w Istebnej- Stecówce, zostaje przeniesiony do Zaborza, gdzie również będzie proboszczem. Ks. Alojzy Olesik dotychczasowy proboszcz w Jasienicy udaje się na emeryturę, zastąpi go na tym stanowisku ks. Zygmunt Siemianowski, który do tej pory pracował w Zaborzu. Ks. Jerzy Horzela ze stanowiska proboszcza parafii w Pierśćcu udaje się na emeryturę do Skoczowa.

Parafię w Zebrzydowicach opuści ks. Mateusz Dudkiewicz, który otrzymał dekret do pracy w Parafii w Bielsku-Białej na Osiedlu Karpackim. Pierściec opuści też ks. Damian Koryciński, który rozpocznie pracę w Cięcinie. Z Jaworzynki do Kobiernic oddelegowany został ks. Jakub Krupa. Z kolei ks. Łukasz Lach z Kończyc Wielkich trafi do Leśnej. Do Jaworza oddelegowany został ks. Piotr Liptak, który pracuje w Sułkowicach. Z parafii św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach  do św. Magdaleny w Cieszynie trafi ks. Bartosz Łacek. Z kolei ks. Waldemar Niemiec pożegna się z pracą w Bielowicku i rozpocznie ją w parafii w Pierśćcu. Z parafii w Kozach do Brennej został skierowany ks. Dariusz Pawlus, natomiast z Brennej do Bielowicka trafi ks. Marcin Pomper. Do pracy parafii w Cieszynie Bobrku z Bielska- Białej Lipnika został oddelegowany ks. Jacek Urbaczka, cieszyńską parafię opuści ks. Kazimierz Walusiak, który będzie teraz pracował w Leśnej.  Z Włosienicy do Jaworzynki przybędzie też ks. Lechosław Waleczek.

Dekrety do pracy otrzymali też księża neoprezbiterzy. Do parafii w Kończycach Wielkich trafi ks. Michał Bogacz, do Zebrzydowic – ks. Mariusz Chwedczuk.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: