Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dla Ciebie Tato

 

23 czerwca to data szczególna, tego dnia bowiem swoje święto obchodzą Ojcowie. Niestety to oficjalne święto jakim jest Dzień Ojca wciąż jest mniej doceniane niż Dzień Matki.

W różnych krajach święto to przypada w innych terminach, w zależności od tradycji. W Polsce święto jest obchodzone od 1965 roku, właśnie 23 czerwca, czyli dzisiaj. Tego samego dnia,co w Polsce - Dzień Ojca obchodzony jest także w Nikaragui i Ugandzie. Na Litwie święto to przypada w pierwszą niedzielę czerwca, a we Włoszech 19 marca.

- Mój tata, spędzał ze mną tyle czasu ile tylko mógł... był bardzo zapracowany, ale nigdy nie był zmęczony – wspomina Justyna Bartosz z Pogwizdowa – bardzo czekałam na jego powrót z pracy, a kiedy już wracał do domu „wieszałam się” na jego szyi i opowiadałam mu o wszystkim, a on zawsze słuchał i się do mnie uśmiechał. Mam wspaniałe wspomnienie z dzieciństwa. Dzisiaj też się do mnie uśmiecha, ale ma już dużo więcej lat i przez swoją chorobę nie zawsze pamięta kim jest ta kobieta, która stoi obok, podaje lekarstwa...

Chociaż Dzień Ojca długo pozostawał w naszej tradycji w cieniu, panowie przyznają, że to powoli zaczyna się zmieniać. W szkołach i przedszkolach z tej okazji coraz częściej organizowane są specjalne uroczystości. - Tata też jest niezastąpiony, podobnie jak mama – mówi 6-letnia Natalia z Cieszyna – Mój tata jest silny, potrafi wszystko naprawić, no i jest bardziej wyluzowany od mamy.

Pamiętajmy dzisiaj o naszych Ojcach, złóżmy im życzenia, sprawmy im chwilę radości, podarujmy uśmiech....

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: