Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Na drogach więcej policji

Będą kontrolować, kontrolować i jeszcze raz kontrolować. Cieszyńska policja przeprowadza akcję – „Bezpieczny weekend”, a wszystko po to, aby wyjazdy na letni wypoczynek były bardziej bezpieczne.

Od 22 – 26 czerwca na drogach możemy się spodziewać wzmożonych kontroli. Policjanci z Cieszyna i całego województwa w związku z długim weekendem, przeprowadzą działania pod kryptonimem “BEZPIECZNY WEEKEND”.


W okresie tym na głównych szlakach komunikacyjnych, a w szczególności w kierunku miejscowości turystycznych, należy spodziewać się zwiększonej liczby uczestników ruchu drogowego. -  Sytuacja taka generując wzrost ilości pojazdów poruszających się po nich - w konsekwencji może prowadzić do wzrostu liczby wypadków i kolizji. To, czy dojedziemy bezpiecznie do celu, w dużej mierze zależy od nas samych: kierowców, rowerzystów i pieszych. W tym czasie policjanci będą prowadzili ogólnopolskie działania „Bezpieczny weekend”. Celem prowadzonych działań będzie dążenie do zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, m.in. poprzez ujawnianie i eliminowanie negatywnych zachowań. Policjanci będą reagować na każde wykroczenie oraz eliminować z dalszej jazdy nietrzeźwych użytkowników dróg – mówi mł. asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.


Z konsekwencją będą karani piraci drogowi, którzy poruszają się po drogach z nadmierną prędkością. Będą także sprawdzać, czy podróżujący mają zapięte pasy i czy najmłodsi przewożeni są w fotelikach. W razie konieczności będą ręcznie kierować ruchem, by rozładowywać zatory. Policjanci będą też korzystać z alkomatów oraz narkotesterów i kontrolować, czy kierowcy nie są pod wpływem alkoholu lub narkotyków.


O zachowanie zasad bezpieczeństwa na drodze apeluje też podinsp. Stanisław Cebulak – Naczelnik  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. -  Apeluję do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży. Pamiętajcie Państwo o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy jest rzeczą bezcenną.
 


KOD

 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: