Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

A trawa rośnie. . .

- Sytuacja jest tak dramatyczna, że naprawdę nie da się spokojnie jeździć – pisze do nas pani Katarzyna prosząc o interwencję w sprawie niekoszonych traw na DW 941 od Harbutowic po Ustroń.

Trawa sięga tu w niektórych miejscach ponad metra. Kierowcy narzekają, bo  widoczność jest ograniczona, albo nie ma jej wcale. Wysoka trawa dzieląca jezdnie w kierunku Wisły i Katowic, szczególnie doskwiera kierowcom przy zawracaniu. Wtedy widoczność przeciwnego pasa jest najbardziej potrzebna. Podobnie w trakcie włączania się do ruchu. - Samochodów wyjeżdżających z uliczek podporządkowanych po prostu nie widać, nie wspominając już o motocyklach czy pieszych. Sytuacja na "wiślańce" chyba od zawsze była tragiczna - brak sygnalizacji świetlnej, brak pasów itp, co powoduje że co chwilę jest tam wypadek, a ta olbrzymia trawa tylko pogarsza sytuację – dodaje nasza czytelniczka Pani Katarzyna.

Postanowiliśmy sprawdzić dlaczego trawa nie jest koszona. Zwróciliśmy się z tym pytaniem do Ryszarda Pacera, rzecznika prasowego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który jest zarządcą drogi. - Koszenie traw, drobne naprawy nawierzchni, uzupełnianie oznakowania wchodzi w zakres tzw. „bieżące utrzymania” drogi. Na podstawie porozumienia między Starostwem Powiatowym w Cieszynie a Zarządem Województwa Śląskiego bieżącym utrzymaniem dróg wojewódzkich w powiecie cieszyńskim zajmuje się Powiatowy Zarząd Dróg w Cieszynie. Mieliśmy już kilka skarg w sprawie nie koszonej trawy wzdłuż DW 941 w Ustroniu. W ubiegłym tygodniu zwróciliśmy uwagę kierownictwu PZD w Cieszynie o tym zaniedbaniu. Liczymy, że w krótkim czasie PZD w Cieszynie wykona te prace – poinformował rzecznik.

Zapytaliśmy więc w Powiatowym Zarządzie Dróg dlaczego od tygodni trawa nie jest skoszona. – Mieliśmy problem z rozstrzygnięciem przetargu. Trawa już jest w kilku miejscach skoszona. Póki co kosimy własnymi środkami, a po rozstrzygnięciu przetargu, będzie zajmować się tym firma, myślę że to kwestia tygodni – mówi Portalowi Śląska Cieszyńskiego OX.PL Sławomir Zipser, zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg.

KOD

 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: