Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Będą się modlić o prezydencję z wartościami chrześcijańskimi

Będą się modlić o chrześcijańskie przesłanie polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, a wszystko to w Beskidach. Ks. Jan Byrt z Parafii Ewangelicko-Augburskiej w Szczyrku Salmopolu organizuje ekumeniczną modlitwę przy kamiennych tablicach na Przełęczy Salmopolskiej – 1 lipca w dniu objęcia prezydencji w Unii Europejskiej przez Polskę.

- Chcemy 1 lipca, kiedy Polska będzie obejmować przewodnictwo w Unii Europejskiej, modlić się o mądrość w podejmowaniu decyzji przez naszych rodaków. Chcemy, aby były one zgodne ze Słowem Bożym; by Europa mogła odczuć, że dla Polaków Słowo Boże jest najważniejsze. Chcemy przypomnieć raz jeszcze o chrześcijańskich korzeniach Europy - podkreśla ksiądz Jan Byrt i zaznacza, że wierzący górale nie mogą w takim momencie stać z boku.

Dlatego też na Przełęczy Salmopolskiej przy kamiennych tablicach z dziesięcioma przykazaniami 1 lipca spotkają się wyznawcy różnych religii chrześcijańskich. Kamienne tablice z Dekalogiem Ewangelicy ze Szczyrku ofiarowali Europie w dniu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.


- Chcemy zaprosić was do wspólnej modlitwy  na godz. 9.30 pod Biały Krzyż. Módlmy się wspólnie. Niech Duch Święty da  mądrość i pokój  Europie i światu  – dodaje ks. Jan Byrt. Na koniec modlitwy zostaną wypuszczone białe gołębie - symbol Ducha Świętego i pokoju.

KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: